Посадовців Вовчинецької сільради підозрюють у земельних аферах

Крім того, перший заступник прокурора Івано-Франківської області звернувся до господарського суду Івано-Франківської області з позовом визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Сьогодні у господарському суді відбулося друге судове засідання за позовом прокуратури.

Так, 13 лютого 2008 року Вовчинецька сільрада передала в оренду АТВТ “Родон” земельну ділянку, площею 6,3201 га по вул. Вовчинецькій, 225, с. Вовчинець Івано-Франківської міської ради. А вже 7 березня того ж року сільрада уклала з “Родоном” договір купівлі-продажу цієї земельної ділянки.

При цьому на землі, яку продала сільрада, розташовані понад півтора тисячі гаражів гаражного кооперативу “Соколи”. Тому гаражники звернулися до суду з клопотанням залучити гаражний кооператив “Соколи” третьою стороною у справі.

“Колишнє керівництво заводу “Родон” виділило землю для своїх працівників під гаражі. Вони приватизують землю з нашими гаражами. Тепер нам куди йти? Нас є 1700 чоловік! Це два аферисти Назар (голова Вовчинецької сільради – КУРС) і Каспрук (директор “Родону” – КУРС) зробили аферу, після якої ми три роки ходимо, оббиваємо пороги, судимося”, – заявив у судовому засіданні один з власників гаражів Степан Бучецький.

Начальник відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Івано-Франківської області Любомир Хамець пояснив, що позов прокуратури базується на матеріалах кримінального провадження.

“Договір оренди, як і договір купівлі-продажу, був укладений не на конкурсних засадах. Як Вовчинецька сільська рада, так і АТВТ “Родон” знали, що на даній ділянці знаходяться приміщення гаражного кооперативу “Соколи”. Про це їм було відомо”, – відзначив Любомир Хамець. “Як досудове слідство, так і прокуратура вбачає ненадходження до бюджету сільради відповідних коштів”, – додав прокурор.

Прокуратура просить суд скасувати ряд рішень сільради, які призвели до продажу землі, та визнати недійним державний акт на землю.

Суд виніс ухвалу залучити гаражний кооператив “Соколи” третьою стороною у справі. Через те, що представники Вовчинецької сільради у суд не з’явилися, суд переніс слухання на 26 січня.

Як пояснюють власники гаражів, наразі документи на землю оформлені на фірму “Х-Адванс”, яка є правонаступником заводу “Родон”.

Нагадаємо, що власники гаражів кілька років воюють з фірмою “Х-Адванс” за землю. Люди вважають, що підприємство незаконно приватизувало ділянку площею шість гектарів під їхніми гаражами.