Різке похолодання – привід жінкам переглянути свій гардероб й максимально утеплитися, аби уникнути серйозних проблем зі здоров’ям, пишуть Версії з посиланням на znaj.

Подалі заховати короткі куртки, джинси із заниженою талією, міні-спідниці і шорти представницям прекрасної статі радить акушер-гінеколог Олена Березовська, аби не підхопити запалення сечового міхура і репродуктивної системи.

За її словами, саме сечовий міхур найчастіше реагує на зміни температури, холод та сидіння на холодних поверхнях.

“Сечовивідний канал настільки короткий, що практично є своєрідними “воротами” для потрапляння різних бактерій. Там, де є постійні запальні процеси сечостатевої системи, з’являється ризик запальних процесів органів малого тазу, в тому числі і статевих органів”, – говорить медик.

Одним з головних та неприємних наслідків переохолодження є запалення маткових труб. Інфекції, що передаються статевим шляхом,  активно сприяють цьому процесу. У поєднанні  з тими бактеріями, які живуть в організмі у жінок, ситуація здатна ускладнюватися. Запалення може призвеси до непрохідності маткових труб, що загрожує безпліддям.

Яєчники менше реагують на зазначені фактори, бо мають іншу будову і є більш захищеними.

Щоб уберегтися від переохолодження, Березовська радить одягатися відповідно до погоди і ні в якому разі не сідати на холодні і вологі поверхні. Крім того, в осінньо-зимову пору не можна довго терпіти, якщо хочеться в туалет. У переповненому сечовому міхурі рідина швидше охолоджується, що також може призвести до запалення.