На березі потенційно небезпечної гірської річки люди оселилися, коли Прут був далеко від хат. Тепер донизу сповзає вже сад. Дерева вже “висять у повітрі”. Про це пишуть Версії з посиланням на ТСН.

Через постійні зсуви ґрунту метрів із 30 газової труби оголилися і також просто висять у повітрі. Чиновники запевняють, що газу в ній немає. Люди не вірять.

За останні два роки берег річки обвалився щонайменше на п’ять метрів і це без повені, сам по собі. А під час розливу річки буквально за одну ніч вниз пішло 30 метрів берега.

На Прикарпатті через зсуви ґрунту можуть сповзти донизу до річки й хати

Після великої води, два роки тому, зробили греблю для зміни русла Пруту. Вода тепер не під хатами, але піщаний ґрунт сиплеться і далі. Та й греблю потрібно продовжувати ще хоча б на півкілометра, адже село тягнеться вздовж гірської річки.

“Під час великих опадів, під час повеней можливо, що знову вода вийде з берегів і буде загрожувати житловим будинкам, які ближче розташовані, і тим, які вже під загрозою”, – говорить голова Шеперівцівської сільської ради Ірина Муцак.

На Прикарпатті через зсуви ґрунту можуть сповзти донизу до річки й хати

У Коломийському районі є щонайменше чотири зсувонебезпечні ділянки. Водники постійно їх оглядають, складають акти, а далі – розводять руками.

“Ледве не кожного тижня може бути скарга. Десь підмиває, десь обсипається. Люди звертаються, ми виконуємо свою роботу, а грошей чекаємо”, – скаржиться головний інженер Коломийського міжрайонного управління водного господарства Володимир Панькевич.

Для берегоукріплення найнебезпечніших ділянок потрібно менше 2 млн грн. Але таких грошей у району немає, бо бюджет району – дотаційний.