http://www.blitz.if.ua/include/img/%D0%86%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20%D0%A0%D0%BE%D1%96%D0%BA.png

Ці молоді письменники були обрані для літнього покликання резиденції «Станіславський феномен». Весь липень вони провели у Франківську, знайомлячись з його красою, історією і літературою.

Свіже повітря, теплий вечір і вірші з прозою – саме так можна в кількох словах означити дану подію.

На початку заходу самі «феномени» – Ірина та Роман – розповіли глядачам про себе і свої враження від місячного перебування.

Оскільки протягом липня молоді письменники зустрічалися зі своїми старшими колегами, то далі продовжили останні. Спочатку Галина Петросаняк поділилася враженнями від знайомства з гостями і прочитала свої вірші, потім Володимир Єшкілєв в невеличкій, але запальній промові висловив радість від того, що бренд «Станіславського феномену» продовжує розвиватися.

Далі слово взяли самі резиденти. Ірина Роік і Роман Повзик по черзі прочитали свої вірші. Акомпанував під гітару в цей час їм Олексій Каплунський. Він же і влаштував глядачам музичну паузу.

Опісля паузи естафету продовжили резиденти. Ірина прочитала своє оповідання, а Роман – ще кілька поезій.

Закінчився вечір виступом одного з організаторів резиденції письменника Тараса Прохаська (і це доволі символічно, бо саме він в перший день знайомив гостей з Франківськом). Прозаїк сказав, що «це велике щастя, що резидентами стали саме Ірина і Роман». Наостанок він прочитав свій невеличкий текст.

Резиденти подякували всім присутнім і висловили впевненість, що ще не раз завітають до Франківська.

Антон Вайсман