Результат пошуку зображень за запитом "зарплата"

А ось економісти у відповідь – ледь не протестують. Мовляв, зростання соціальних виплат у нас вже набагато перевищує економічний ріст. А значить, все це закінчиться зростанням цін і безробіттям, – пишуть Версії з посиланням на пишуть   Подробиці.

Стати бізнесменом – це була його українська мрія. Роман навчався в Італії, там і заробив стартовий капітал. Повернувшись на батьківщину, в 2009 році зразу відкрив 3 власні справи: пивну, кафе та ресторан. В результаті залишився тільки ресторан в місті Коломия. Там працюють 16 людей. Але на початку року, коли мінімалку піднімали вдвоє, Роману прийшлось звільнити чотирьох співробітників. Зараз він в очікуванні нового підвищення:

«Як тільки приймуть бюджет з цією поправкою по мінімальній зарплаті двоє людей мені треба буде повідомити, що вибачте, я не можу і вас тягнути», – говорить Роман Кротко, бізнесмен.

А отримувати прибуток – все складніше. Хоч мінімальну зарплату підвищують, у людей грошей більше не стає. Адже, паралельно зростають і ціни, і комуналка.

“Збільшуючи зарплату вони не піклуються про людей, вони за те, щоб збільшити доходи в бюджет, а це той самий податок”, – стверджує Роман Кротко.

З наступного року мінімальна зарплата зросте на 500 гривень і стане 3723. Це закладено в проголосованому бюджеті. Але президент ввів пропозицію – підвищити суму до 4100.

“За пропозицією Мінсоцполітики записано, що за підсумками першого кварталу при виконанні бюджету розглянути можливість перегляду цієї цифри, президент пропонує це зробити не пізніше як до третього кварталу 2018 року”, – каже Андрій Рева, міністр соціальної політики.

Але це якщо гроші в держбюджеті будуть. Та й для бізнесу – підвищення мінімуму – серйозне випробування. І щоб до цього підготуватсь –потрібен час.

“Підвищення на 16%, що пропонується з січня 2018 року і можливо протягом року на 28%, як пропонує президент не буде таким же високим і одночасно неочікуваним для бізнесу. І у зв’язку з тим не варто очікувати різких зменшень для штатних працівників”, – пояснює Євген Гороховець, експерт з питань зайнятості та соціально-трудових відносин Інституту соціально-економічних досліджень.

“Сказати, що стало більше грошей і люди почали більше купувати – ні. Люди дорожче почали купувати. І якщо ми зараз ше піднімемо мінімалку, то ціни ще піднімуться. Скажемо так – в наступному році 15 – 16% інфляції, ну і 30 – 40% подорожчання харчування – однозначно, воно ж пряма залежність”, – говорить Олександр Охріменко, фінансовий експерт.

Але що для бізнесмена – головна біль, то для бюджетників – радість. Адже, не дивлячись на зростання податків і цін для бюджетників, підвищення мінімальних показників – майже чи не єдина можливість все-таки отримувати більше.

Але при цьому підвищена мінімалка зрівняла – і спеціалістів з високою кваліфікацією, і звичайних працівників. Цю несправедливо норму – не виправлено до цих пір.

“Той, хто раніше жив на зарплату 3200 грн, він так і продовжив жити на 3200 грн, а той, хто жив раніше 1600 і отримав 3200, і ось їх доход вирівнявся, тобто ми про одних попіклувалися, а про інших – ні”, – говорить Олег Устенко, виконавчий директор міжнародного фонду Блейзера.

Поки в Україні, здавалося б, навіть таке явне поліпшення – таїть занадто багато підводних каменів. І соціальну несправедливість для бюджетників, і податковий тягар – для бізнесменів. Адже підприємці – чекають в першу чергу змін в податковій політиці. В Італії, порівнює Роман, теж не без проблем, але умови для бізнесу набагато прозоріші і є ряд податкових пільг.

“В якийсь момент закрадається думка, що треба продавати бізнес і також виїжджати. Один з варіантів виходу – це зменшити для нас хоча б на 4% податок, тоді може буду тягнути. А брати неофіційно людей небезпечно – бо штрафи зараз більше 300 тисяч”, – каже Роман Кротко, бізнесмен.

Але податкові канікули – вже який рік в Україні залишаються лише обіцянкою.