23 ексклюзивні історії Версій про те, як українці переживають карантин через пандемію коронавірусу в різних куточках світу.

Італія

Населення 60 мільйонів.

Зареєстровано 31 506 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 2941 особа. Смертей – 2503.

Олександр Дирів, Рим, Лаціо

В нас ситуація з епідемією коронавірусу досить важка тут в Італії. Десь тиждень тому ввели дуже великі обмеження: закрили всі магазини одягу, залишились відкриті лише супермаркети і ще деякі структури. Ті люди, які працюють в лікарнях, продовжують працювати. Автобуси їздять за скороченими графіками. Ми всі сидимо дома.

Навіть якщо йдеш в супермаркет, тобі треба чекати у великій черзі, щоб купити щось поїсти. А коли ти не йдеш на роботу, а сидиш вдома, то і продуктів потрібно більше. Ти не знаєш, чи хвора людина чи ні, яка біля тебе.

І навіть якщо ти в масці чи рукавичках, то не означає, що ти не можеш заразитися. Навіть страшно йти в супермаркет. Але італійці не надто сумлінно дотримуються правил карантину. Вони виходять на вулиці, в парк прогулятись. Проте влада жорстко до того відноситься. Поліція їздить та виписує штрафи.

Ми також ставились скептично до поширення коронавірусу на початку. Але зараз він поширюється надто швидко. І ми насправді дуже боїмося.

В нас насправді не тільки старші люди хворіють. Є дуже багато молодих, в яких низький імунітет або якісь хронічні захворювання.

Ми сидимо вдома, виходимо на балкони підтримувати один одного, співаємо, спілкуємось. Позавчора ввечері вітали оплесками наших медиків, які намагаються рятувати хворих. Важливо не панікувати.

Я б порадив українцям сидіти вдома, запастися продуктами та товарами першої необхідності. На вулицю не виходити, а якщо є на то нагальна потреба, то обов’язково одягати рукавички та маски.

Бережіть себе і зведіть до мінімуму контакти з іншими людьми. Вірю, що все буде добре в українців.

Наталія, П’яченца, Емілія-Романья

Я живу за 40 кілометрів від міста, де відбувся спалах вірусу. На даний час люди продовжують помирити і є багато заражених!

Вже другий тиждень на карантині, виходити можна тільки по потребі з заповненим автосертифікатом, де вказано причину виходу з дому. То міська рада створила бланк, де ти повинен вказати своє ПІП, свою адресу, чи ти усвідомлюєш відповідальність за порушення карантину, і мету твого пересування – тобто в магазин, на роботу, в аптеку. Це потрібно і тим, що машиною їдуть, так і тим,  хто пішки іде.

В місті всі парки позакривали, бо люди продовжували ходити на прогулянки.

Українцям хочу сказати, що у вас все тільки починається. Тому старайтеся не бувати в людних місцях, мити часто руки.

Яна, м. К’яварі, провінція Генуя

Ми всі на карантин і все закрито. Люди по хатах. В магазинах є все, але магазини працюють тільки продуктові до 16 год. В магазини банки аптеки запускають по 3-5людей.

Карантин майже в усіх установах. Всі чемно сидять в хатах. Уряд іде на всякі уступки для людей. Зменшили відсотки оплати кредиту для тих, хто сплачує кредити за житло. Сплачують частково “бебісітер” батькам, які ще працюють частково і мають малих дітей.

Карантину дотримуються  – і то всі без винятку. Люди вже настільки перестрашені, що роблять все що їм кажуть.

Італійці, взагалі, молодці. Зорганізувались усі разом і всі бояться з епідемією. По місту під час епідемії їздить машина, яка закликає не панікувати, дотримуватись карантину і дотримуватись елементарної гігієни: не торкати очі, ніс і рот, часто мити руки під проточною водою.

Хочу побажати українцям, щоб зберігали спокій, дотримувались карантину і були такі дружні, як італійці. То біда всіх, і боротись з нею треба разом. Створюйте більше пунктів для лікування людей.

Микола, Кьяварі, ‎Лігурія

Ми за 300 км від Франції – живемо на морському узбережжі. Ситуація в нас нормальна. Майже всі люди ходять в масках. Дві години тому я ходив в банк, то пропускають по дві людини, маски мають бути обов’язково. На роботі ми також постійно в масках.

Тут влада про людей турбується. Є інформація, що за світло – газ – воду – інтернет люди не будуть платити за один місяць. Сподіваємось, що влада прийме це рішення.

Паніки немає, в магазинах є все. Але має бути дистанція. Я вчора був в магазині, то між покупцями має бути не менше 2 метри. Поки стояв на касі, підійшла 90-літня жіночка, хотіла подзвонити, то їй заборонили, сказали що всі літні люди мають сидіти вдома. Пересуватися по місту ти маєш тільки з дозволом комуни. Якщо тебе зупинять на вулиці, а ти не маєш цього дозволу – штраф 260 євро. Дітей в нас на вулиці немає зовсім. Хіба ти маєш свою приватну територію – то діти можуть бути на подвір’ї.

В нас наразі 18 градусів на вулиці, були експертні думки, що коронавірус боїться тепла – дуже велику надію на це маємо. Але турбуємось, як буде у вересні-жовтні?

Раджу українцям носити маски і дотримуватись правил гігієни.

Іспанія

Населення 46 мільйонів.

Зареєстровано 13 716 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 1081 осіб. Смертей – 598.

Уляна, Мадрид

Ситуація в нас з пандемією непроста. На вулиці не дозволяють нікому виходити, тільки за нагальної необхідності, або тим, хто працює. Школи закриті ще з минулого тижня. Парки також зачинені. Виходити не можна, бо великі штрафи. На вулицях дуже багато військових та місцевої поліції. Вони весь час їздять по місту і все контролюють. Можна вийти в магазин, тільки якщо ти маєш приписку. В магазині може перебувати не більше 2-3 людей одночасно.

Ми сидимо вдома, бо в мене двоє дітей. Чоловік працює, але щоб вийти на роботу, потрібно мати спеціальний дозвіл, який заповнює роботодавець. Інакше штраф – 600 євро. Чоловік ще працює, бо їздить на роботу машиною. Якщо б він добирався громадським транспортом, то напевно, довелось б брати відпустку, бо в метро дуже високий ризик заразитися. Хоча є багато людей, які й досі працюють, бо виходу немає: потрібно платити і оренду, і кредити. Всі відпустки – за свій рахунок. Ніхто не оплачує те, що ми сидимо вдома.

Вказівки від влади: сидіти вдома, нікуди не входити, мити руки, менше контактувати з іншими людьми, щоб не заразитись самому або не заразити інших. Є номер гарячої лінії. Якщо у вас є якісь симптоми, то можна спробувати додзвонитись. Хоча багато людей кажуть, що не можуть додзвонитись. Вони можуть приїхати до вас додому, поміряти температуру, зробити огляд та тест. Якщо ви не можете додзвонитись на гарячу лінію, ви маєте зв’язатись зі своїм лікарем, і він вас ставить на чергу. За можливості приїде, якщо ви проживаєте одні і ніхто за вами не може доглядати. Якщо симптоми легкі, то може в телефонному режимі виписати парацетамол 6 разів. Українцям раджу сидіти вдома. Бо якщо європейська система охорони здоров’я не витерпіла таку кількість хворих в один період, то думаю, що і українська не витерпить.

Ще бачила інформацію, що в період пандемії маски мають роздаватись безкоштовно. Так от, ніде в світі маски, мило, антисептики не роздаються безкоштовно. Зараз цих засобів захисту не вистачає лікарям і поліцейським, вже навіть не говорю, про простих людей. Хто не має масок – можна собі пошити, антисептик також можна зробити вдома. Не панікувати, але дослухатись один до одного. Якщо ви не боїтесь заразитись, то хоча б майте страх, що ви можете заразити когось іншого, в кого слабкий імунітет. Їжте багато фруктів, гуляйте на балконі, дихайте свіжим повітрям. Треба цей час перечекати, не панікувати, але триматися разом.

Від щирого серця з Мадриду зичимо всім здоров’я. Будьте мудрі, слухайте, що вам кажуть. Може влада для когось і не ідеальна. Але в них є європейський протокол, як діяти в таких ситуаціях, щоб лікарні не були перевантажені. Дотримуйтесь карантину, бо якщо ми захворіємо всі одночасно, і прийдемо всі в лікарню, то напевно медперсонал не справиться. Тоді доведеться обирати. Хоча вже зараз обирають. І цей вибір дуже тяжкий для тих людей, які працюють в системі охорони здоров’я: кого рятувати, а кого залишати помирати. Тому нам потрібен час, щоб відтермінувати. Інакше ми не справимось.

Займайтесь чимось класним. От ми наприклад купили “Монополію”. Малюйте, пишіть, співайте, танцюйте. Віримо, що все буде добре!

Світлана, Каталонія

Ми на даний час на карантині. Але ситуація в країні стабільна, все під контролем. Є трохи хаосу і стресу інформаційного. Люди дотримуються правил. Мало хто виходить з дому. Проблема з дітьми, бо здебільшого батьки змушені виходити на роботу. Ми з чоловіком обоє досі працюємо, бо наш сервіс відкритий. Загалом багато сервісів досі працюють, наприклад такі, як хімчистки. Відпустки у нас не є оплачувані, дітей нереально залишити самих, і в той же час необхідно виходити на роботу. З моїми дітьми наразі сидить бабуся, але не у всіх є така можливість.

Людей на вулицях немає. Бари, ресторани, розважальні заклади – зачинені. От вчора біля нас один бар був відкритий, то приїхала поліція і сказала, що якщо за пів години заклад не буде закритий – власник заплатить штраф 6500 євро. Магазини працюють тільки продуктові, і то там людей дуже мало.

В нас є така традиція – о 8 годині вечора люди на балконах стукають хто  чим, аплодують – так відають подяку лікарям за їхні недоспані ночі, за їхню працю.

Насправді українці молодці, вони досить швидко зреагували. Тому є надія, що такої епідемії серйозної, як в Італії наприклад, не буде. Люди знають правила – тепер головне їх дотримуватись. Підтримуйте один одного, це дуже важливо. Думайте не тільки про себе, хоча ця хвороба й вимагає бути егоїстом.

Ольга, Фуєнхірола

Ми в Іспанії на жорсткому карантині. У нас ввели надзвичайний стан.

Виходити на вулицю можна лиш тим, хто має потребу в продуктах, робота по контракту і має сіту (запис) до лікаря або дуже поважну причину – це вигулювати собачку. Собаки тут – святе, як в Індії – корови.

От такі у нас справи.

Франція

Населення 67 мільйонів.

Зареєстровано 7730 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 602 осіб. Смертей – 175.

Михайло, Париж

Ще 16 березня я вільно міг пересуватись транспортом по місту, як міським так і особистим. Від 17 березня 2020 року від 12:00 год у м. Париж та й у Франції в цілому вводять надзвичайний стан терміном на 15 діб, з можливістю продовження.

За цей час не дозволяється виходити з дому без документа, що підтверджує особу та адресу проживання. Хто працює офіційно, то роботодавець повинен надати певні документи особі, щоб вона могла вийти на місце роботи. А так, як зазвичай українці мало хто офіційно влаштований на роботі, потрібно зберігати спокій і бути вдома, щоб не загострювати ситуацію з органами влади.

Також без причин не можна користуватись громадським транспортом, і сам громадський транспорт працюватиме десь на 50%. Працювати залишаються продуктові магазини (в яких черги десятками людей і прилавки порожні), також аптеки і заправки. Усі публічні інші місця закриті на карантин.

Вихід у місто без причин буде каратись штрафом у розмірі від 37 до 130 євро.

Стосовно мене та моїх товаришів, з якими я разом проживаю, то ми дотримуємось правил карантину, які ввели у м. Париж. На даний час перебуваємо вдома. Виходимо десь лиш при необхідності.

А щодо самої ситуації з короновірусом у Парижі – люди зберігають спокій. В даний час тут ситуація не є критичною, порівнюючи з містами у тій самій Італії.

Тож зберігаєм спокій, маєм віру на краще, молімося Богу, здоров’я усім! Тримаймося!

Англія

Населення 56 мільйонів.

Зареєстровано 1950 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 65 осіб. Смертей – 71.

Володимир, Лондон, Англія

Ситуація в Лондоні не вказує на те, що вірус присутній. Тобто масок не видно, люди працюють, вільно переміщаються. Можливо трохи зменшилась кількість людей в метро. Магазини працюють в стабільному режимі, з прилавків пропали продукти, які можна довго зберігати. І туалетний папір в дефіциті у великих супермаркетах. У малих маркетах є все.

При перших симптомах – кашель, головний біль – потрібно самоізолюватися вдома. На рахунок звернення до медиків – до таких інструкцій не було. Є рішення, щоб ізолювати літніх людей віком від 70 років. Для всіх інших обмежень немає – люди мають перехворіти, щоб виробити колективний імунітет. Карантинні заходи мінімальні. До прикладу, зараз не потискаємо руки один одному при зустрічі, часто миємо руки. Всюди реклама, оголошення про те, щоб мити руки.

Українцям раджу не сіяти паніку і не писати дурниці в соціальних мережах.

Людмила, Лондон

Ми проживаємо в Лондоні, і в нас досить неоднозначна ситуація з пандемією коронавірусу. Поки що карантин не вводили, але відчувається невелика напруга та паніка. Люди масово скупляють продукти. Бо як-не-як ми знаходимось на острові.

Зараз я і моя дитина застудились, болить горло. І на рахунок коронавірусу, я думаю, що це досить небезпечно, бо хвороба насправді страшна.

І хоч в нас не введений карантин, але деяких заходів ми дотримуємось. Ми сидимо вдома, а оскільки ще й застуджені, то самі ізолювались. Власне, навіть в магазин не виходимо, тому що реально хворі є і від того ніхто не застрахований. Краще пересидимо вдома.

Але навіть представники національної системи здоров’я вказують, що якщо є якісь симптоми, то краще нікуди не йти, а самоізолюватись на 7 днів – в поліклініку не йдіть. Це є на сайті і листи нам поприходили.

Влада каже: мийте руки і чекайте, поки воно все мине.

І для українців додам, що засоби гігієни ніхто не відміняв. І якщо є така ситуація, то краще сидіти вдома, зайнятись чимось корисним і головне не панікувати.

 

Шотландія

Населення – 5,5 мільйонів.

Зареєстровано 121 випадок зараження коронавірусом

Павло Черніков, Вест-Лотіан, Шотландія

У нас на приблизно 900 тисяч населення – 29 підтверджених випадків. Загалом не так загрозливо, як в Італії чи Іспанії, але люди ставляться серйозно до цього. Всі можливі компанії прислали свої повідомлення з приводу вірусу із чітким планом дій, як вони збираються працювати і як збираються убезпечувати своїх клієнтів і працівників. Паніки немає, але в магазинах розкупили крупи, і туалетний папір розбирають дуже активно.

Карантину, як такого, немає, але всі намагаються обмежити контакти. Уникаємо масового скупчення людей наскільки можливо. Від вчора всіх, кого можна, перевели на роботу з дому – аж до Великодня.

В новинах постійно показують, що робити, які плані влади і так далі. Все доволі прозоро. Ситуація змінюється постійно, тому влада регулярно дає інформацію.

Українці дуже люблять займатися самолікуванням і взагалі інтерпретувати дані так, ніби вони вірусологи зі стажем. Потрібно прочитати, що рекомендує ВООЗ, і не слухати експертів на ток-шоу. Не вестися на різні фуфломіцини, які порадила п’ятиюрідна тітка сусідської подружки.

Бути відповідальними і самоізолюватися в разі виникнення симптомів. Ну і на тих, хто захворів, не реагувати, наче це бубонна чума, бо хто зна, чи вас самих сусіди не “попросять” залишити апартаменти.

Ірландія

Населення 4,8 мільйонів.

Зареєстровано 292 випадки зараження коронавірусом.

Вилікувано – 5 осіб. Смертей –2.

Роман, Дублін

Якщо пригадати ситуацію, яка була два тижні тому, коли з’явився перший кейс, то було спокійно(кейс – це інформація про інфікованих вірусом – ред.). А потім почала паніка наростати. І коли вже було 13 кейсів, то люди почали скуповувати туалетний папір, макарони, рис, крупи різні. І коли вже стало більше 200 випадків, а лиш сьогодні у нас +67, то люди ніби подуріли, в магазинах були величезні черги. Таке десь було 3-4 дні. Скуповували все.

Зараз в нас зробили графік. З 9 до 11 ранку в магазин можуть потрапити люди похилого віку, вночі вони проводять дезінфекцію, і з відкриттям магазину дві години маркети відкриті для літніх людей. Інші покупці в цей час не мають права заходити в магазини. Щоб зайти в магазин, маєш показати документи. Потім береш візок, збризкуєш його розташованим на вході антисептиком. Це обов’язкова процедура. Всі переважно в масках і рукавичках.

З сьогоднішнього дня обмежувальні заходи. Будуть відкриті лише аптеки і маленькі магазинчики. На вулицях – армія та поліція. Вулиці дезінфікують. При ресторанах створили служби, які безкоштовно довозять їжу літнім людям. Церкви всі закриті, на похорон родичів не допускають.

В мене дружина працює в аеропорту, то там також поставили обмежувальні столики, щоб дотримуватись дистанції не менше 2 метрів до стійки реєстраторів. Одразу повідомляють пасажирам інформацію про те, куди можна звертатися, якщо хтось захворіє. Але швидше всього що до п’ятниці наш аеропорт також закриють.

New Protective Measures Rolling Out In Stores

We are constantly updating our safety measures in store to ensure we are doing all we can to prevent the spread of COVID-19.In all stores over the coming days you will see a company in spraying all trolleys and baskets with a special bio-misting formula. This will work to remove, kill and create a barrier to prevent the spread of viruses such as COVID-19. They will spray a line of trolleys at a time, followed by batches of baskets, and all items are available to use again immediately after.The system used is completely safe and there is no impact on the food you choose to put in your trolley or basket. Customer and staff safety is always at the forefront of our minds and we hope you can appreciate we are doing what we can!

Опубліковано Lidl Ireland Середа, 18 березня 2020 р.

Ніхто ні до кого в гості не ходить. 17 березня – в нас день Патріка, але всі святкування скасували.

Школи закриті – три тижні карантину і два тижні “пасхальних” канікул. Батькам доводиться брати відпустки, багато перейшли на дистанційну роботу. В нас тут є головні офіси Google, Faсebook, Тwitter  – то багато працівників з дому працюють. Всі дитячі майданчики закриті, діти разом не граються. Але виходять сім’ями гуляти в парки.

Пандемія суттєво вдарила по економіці. Багато людей будуть звільнені, особливо, хто працює на приватний бізнес, з держслужбовцями ситуація трохи краща. Держава дає “податкові канікули”

Мийте правильно руки милом, використовуйте антисептики і старайтеся поменше виходити з дому, дотримуйтесь дистанції, не відвідуйте літніх родичів.

Польща

Населення 38 мільйонів.

Зареєстровано 246 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 1 особу. Смертей – 5.

Віктор, Колобжег, Західна Польща

Атмосфера в нас спокійна, паніки немає, але людей на вулицях стало помітно менше.

В магазинах нема м’яса взагалі, від середи почали скуповувати туалетний папір, макарони і рис. Але продукти вже є. Сьогодні чув по радіо, що ті фабрики, які виготовляють макарони, працюють цілодобово. В маленьких магазинах повісили таблички: “Більше двох покупців – не заходити”. Продавці в рукавичках, але в масках ніхто не ходить.

На вулицях менше людей, але з’явилось більше поліції – їздять, патрулюють. І якщо ти на карантині, можуть під’їхати, щоб ти помахав з вікна, чи ти є вдома.

Закрили школи, діти мають сидіти вдома. Муніципальна варта ходить по галеріях, перевіряє, чи немає скупчення дітей.

Раніше звідси часто їздили до Німеччини, тут до Берліна 200 км. Зараз цього вже нема.

Не працюють громадські установи, типу уряд міста, податкова та інші.

Наталія, Варшава

З епідемією у нас непроста ситуація. Всі налякані, як поляки, так і українці. Всі мають вказівки не виходити до праці. Магазини закриті всі, крім споживчих та аптек. Але і вони працюють не повний час. Транспорт курсує за графіками вихідного дня. Все дезінфікують, обприскують, не можна ні до чого торкатися, двері автоматично відкриваються-закриваються.

Люди ходять в масках, більшість ходить в рукавичках латексових. Значно поменшало людей. Коли виходжу з метро – то бачу по дві-три особи, які чекають, а були ще недавно тисячі.

Я ще працюю, але є люди, які відмовились від моїх послуг.

Багато українців хочуть виїхати з Варшави, але нема ні квитків, ні автобусів. А наші “добрі” перевізники брали по 500 злотих до кордону, в той час як зазвичай квиток коштує 90 злотих.

Здебільшого люди дотримуються карантину, не виходять без потреби – тільки зробити закупи, купити продукти і все. Поляки до того відповідально поставились. Але в четвер і п’ятницю дійсно був “армагедон”. Полиці в таких супермаркетах, як Biedronka, Auchan, були реально порожні. Вигрібали все – гречку, макарони, рис, картоплю, моркву, цибулю, мило, туалетний папір. Але вже з понеділка весь товар є.

 

Уляна Тимків, Сілезійське воєводство

В нашому регіоні є підтверджені захворювання на коронавірус, сотні людей в самоізоляції. Чітко відстежуються контакти і ймовірні заражені. В містах зачинені ресторани, кіно, музеї, косметологічні заклади, навчальні, торгові центри, розважальні, ігрові майданчики, в костелах призупинені літургії… Словом, все крім аптек і магазинів. Банки і держустанови працюють віддалено і мають короткі чергування.

Вход в здание Силезского парламента / архив UMWS фото Томаш Чак

Маршрути громадського транспорту зменшено, після кожного рейсу дезінфекція. В супермаркети впускають обмежену кількість людей, всі дотримуються двометрової дистанції між собою.

Поліція і охоронці патрулюють, контролюючи дотримання карантину учнями та студентами. Також навідуються до людей, які в 14-денній ізоляції.

Світлина від Miasto Stołeczne Warszawa.

За порушення правил ізоляції, до слова, передбачений штраф і позбавлення волі. Виробництва, звісно, функціонують…

Ніхто не панікує, просто максимальне придушення розповсюдження вірусу. Більшість розуміє серйозність ситуації, хоча є частина мешканців, яким діла немає до карантину. Влада також працює на випередження і оперативно.

Я не підтримую нинішню владу в Польщі, але тут мушу їм віддати належне: приймають швидкі рішення, директиви, закони, щоб допомогти подолати наслідки карантину підприємцям, людям, які змушені доглядати своїх маленьких дітей і скористались додатковою часто неоплачуваною відпусткою, тим, хто має кредит, лізінг і т.д. Уряд щоденно працює в цьому напрямку.

Я на карантині з дітьми, чоловік змушений працювати, бо його робота пов’язана з забезпеченням нормального функціонування людей навіть в час карантину. Прогулянки наші винятково в лісі. Їжджу тільки до магазину, намагаюсь мінімізувати ці виходи, роблю закупи також батькам. Вони теж чемно дотримуються карантину.

Світлина від Miasto Stołeczne Warszawa.

Українцям рекомендую самоізолюватися від соціальних мереж. Не намагатись бути експертами в усьому: світовій кризі, падінні біржі, народних методах проти коронавірусу, біозброї в китайських лабораторіях, масонських схемах, виробництві масок, інкубаційному періоді усіх вірусів на світі, в питаннях кому куди їхати, що робити і скільки заробляти. Це найголовніше. І не нарікати на владу, на медицину, робити те, що залежить від кожного – дотримуватися карантину. Італійці з іспанцями вже досміятись. Ще до минулого четверга їхні ресторани, піцерії, клуби були переповнені, а тепер епідемію годі спинити. Бажаю українцям здоров’я і розважливості!

Вікторія, Варшава

На сьогоднішній день тут все зачинено (ресторани, кафе, кінотеатри). Відчинені тільки аптеки та продуктові магазини. Транспорт їздить у звичному режимі.

Люди сидять вдома, виходять тільки в крайній потребі. Я теж перебуваю вдома, як і більшість людей.

Від влади ми отримали наступні рекомендації на час карантину: сидіти вдома, якщо вже виходимо на вулицю то обов’язково одягати маску та рукавиці. Тримати дистанцію між людьми 1 м., часто мити руки та дотримуватись правил особистої гігієни. Провітрювати приміщення в якому проживаємо та правильно харчуватися. В разі поганого самопочуття звертатися на “швидку.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Warszawiacy, dziękujemy, że zostaliście w domach. #Warszawa #zostańwdomuFot. jacekbanach.format.com

Опубліковано Miasto Stołeczne Warszawa Вівторок, 17 березня 2020 р.

Лікування для іноземців – безкоштовне (на разі не знаю на скільки це правдива інформація). Якщо людина тут офіційно працевлаштована, то держава обіцяє повернути кошти за період карантину. Рекомендую українцям залишатися вдома та берегти своє здоров’я.

Таїланд

Населення 70 мільйонів.

Зареєстровано 212 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 41 осіб. Смертей – 1.

Іван, провінція Трат

Ми на острові Ко Мак, провінція Трат, поряд з великим остовом Ко Чанг. Тут все доволі спокійно. Принаймні ніде ніхто нічого не говорить. Персонал готелю сказав, що у разі виникнення додаткової інформації, або коли будуть важливі повідомлення, вони будуть надавати цю інформацію.

Таїланд закрив одну провінцію, яка знаходиться на сході країни. Оскільки там за день виявили декілька десятків випадків. І вони перевели цю провінцію на карантин.

В нас немає ніяких обмежень, дефіцитів товарів. В аптеках видають антисептик по одному на руки. В масках люди ходять, в основному це працівники, раз на тиждень вони проводять в готелі генеральне прибирання.

Зараз в нас температура 30 градусів в середньому тримається. Планують закривати школи, відмінили святкування Нового року. Це їхні кроки, які сприятимуть тому, щоб не поширювався вірус далі.

Починаючи з моменту звернення президента, в нас був ранок, в Україні – ніч, то додзвонитись неможливо на будь-які урядові номери. Але вони відповідають на електронну пошту, в основному розсилки роблять –  всі стандартні однакові,  і скидають, який механізм дій має бути. Принаймні вони намагаються відпрацювати, якийсь алгоритм дій.

Тут взагалі немає якогось ажіотажу. Але в нас, як і в інших туристів, є проблема зі страхівкою. Ми планували подорож до 20 березня, то відповідно до цього часу дійсна наша страхівка. Зараз жодна українська страхова компанія не береться страхувати нас, бо ми уже перебуваємо закордоном. А ті, які навіть беруться, то вони не будуть відшкодовувати ці речі. Це питання турбує багатьох, хто залишився закордоном в цей момент

Німеччина

Населення 82 мільйони.

Зареєстровано 9 919 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 71 осіб. Смертей – 26.

Ігор, Кельн

В нас люди стараються тримати дистанцію один від одного. В магазин заходять по одному. На підлогах понаклеювали обмежувальні стрічки, щоб люди тримали дистанцію.

А так, всі працюють, живуть, як жили. Школи та садки закриті до 19 квітня.

На вихідних в магазинах розібрали продукти, особливо овочі і фрукти. Особисто я також намагаюся тримати дистанцію, ні до чого не торкатись, зайвий раз з дому не виходити без потреби. Від міської влади не було ніяких вказівок, але ще очікуємо.

А вам, українці, моя порада: сидіти вдома, мити руки, тримати дистанцію. Будьте здорові!

США

Населення 327 мільйонів.

Зареєстровано 6524 випадків зараження коронавірусом.

Вилікувано – 106 осіб. Смертей – 116.

Тарас, Коннектикут

Я проживаю в штаті вже 12 років. На даний момент в цьому штаті понад 40 людей хворих на коронавірус. Для того, щоб не переповнити лікарні, коли кількість людей хворих вірусом буде збільшуватись, органи влади впровадили обмежувальні заходи. Днями був у Нью-Йорку, то там значно більше людей.

Державні інстанції слідкують за ситуацію і працюють з лікарнями, щоб забезпечити населення всім необхідним. Більшість лікарень вже дають можливість “drive through testing”, коли не потрібно виходити з автомобіля, щоб протестуватись на COVID-19.

З вчорашнього дня всі ресторани, бари і спортивні зали закрили, заборонили зустрічатись групам більше 10-ти людей. На приклад, вчора я створював конференцію для медсестер, яку прийшлось перенести онлайн, щоб запобігти розмноженню вірусу.

В магазинах майже немає води, заморожених продуктів та туалетного паперу. Вчора купляв собаці корм –  2 години простояв у черзі.

Більшість людей працюють з дому по можливості, але звичайно не всі мають таку можливість.

Петро Серемчук, Джерсі-Сіті, штат Нью-Джерсі

Я живу в місті поруч з Нью-Йорком. Паніки особливої немає, але ввели обмежувальні заходи. В нас не можна збиратися групами більше 10 людей. По країні позакривали магазини, бари, ресторани.

Але наразі в штаті Нью-Джерсі ще всі магазини працюють. Але ввечері щось купити буває важко – часто застаєш порожні прилавки.

Люди після роботи мчать все скуповувати. Тому, якщо щось дуже необхідне, то краще йти зранку або в першій половині дня.

Багато офісів зачинені, але виробничі фірми працюють.

Ольга, Кортланд, штат Нью-Йорк

Я працюю медсестрою в лікарні. В нас закриті школи і ресторани. Не дозволено збиратися людям. Заходи за участі 50 і більше людей скасовані. Люди які можуть працювати з дому, так і роблять.

Я звичайно на роботі, але мітинги відвідую по Скайп.

Вказівки від влади зараз є широко поширенні, і я вважаю, що вони потрібні, щоб запобігти серйозних наслідків.

Наша сім’я дотримується карантину, як для себе так і для інших.

Ми всі є розумні люди, і повинні ставитися до цієї ситуації серйозно і розумно.

Чехія

Населення 10 мільйонів.

Зареєстровано 464 випадки зараження коронавірусом.

Вилікувано – 3 особи. Смертей – немає.

Світлана, Прага

Місто притихло – Прага порожня. Все позакривано кругом, лиш продуктові магазини працюють, аптеки та заправки. В таких великих супермаркетах, як до прикладу Albert чи Lidl, де зазвичай за день проходило тисячі людей, можна тепер зустріти не більше десяти. Але порожніх прилавків нема – є все, як завжди було. Ми живемо коло великого обходного центру, вчора була в магазині, у Lidl є все – продукти, хімія, туалетний папір.

Аптеки працюють, але можна заходити лиш по одній людині.

В трамвай чи інший громадський транспорт можна зайти, якщо маєш маску. Без маски не пускають. Але навіть у транспорті дуже мало людей, хоча все їздить за графіком. У метро, біля ескалаторів, є обов‘язково засоби для дезінфекції.

За порушення карантину поліція дає великі покути.

Приходять SMS від влади, як себе правильно поводити під час карантинних заходів!

Фінляндія

Населення 5,5 мільйонів.

Зареєстровано 333 випадки зараження коронавірусом.

Вилікувано – 10 осіб. Смертей – немає.

Уляна Бурдіна, Туусула

З сьогоднішнього дня у нас введено карантин. Не дозволено заходи зі скупченням людей (театри, музеї, бібліотеки не працюють). Дитячі садки працюють. Проте, батькам рекомендують знайти можливості залишити дітей вдома. Вчора ми гуляли на вулиці. Багато людей гуляють з дітьми на свіжому повітрі. Вулиці не порожні, проте відстань дотримано. У магазинах все є. Хоча, туалетний папір також розкуповували. Я Злату водила до стоматолога – на наступний прийом нас записали у звичному режимі.

Дитячі садки працюють. Проте, батьків просять, при можливості, залишати дітей вдома або скоротити години перебування в садку.

Не знаю щодо статистики вірусу конкретно в Туусулі, але в цілому в Фінляндії було більше 200 хворих на 5,5 млн. станом на вчора.

Люди намагаються без нагальної потреби не ходити в магазини та інші громадські місця. До карантину ставляться відповідально. Тут великі парки і майданчики. Є можливість тримати дистанцію.

Вказівки від влади є конкретні. Мало відрізняються від вказівок дотримання карантину у зв’язку з коронавірусом в інших країнах. Вони ширяться інтернетом і передаються в новинах. Особисто поштою ми вказівок не отримували.

Моє побажання українцям: віднесіться, будь ласка, серйозно до пандемії. Паніка – це зайве. Особиста відповідальність кожного за здоров’я своє і оточуючих – ось, що справді важливо. Чітко дотримуючись рекомендацій і правил в режимі карантину, ми зможемо впоратись з проблемою, яка виникла, і, можливо, врятуємо не одне життя!

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!