Насправді планувалося, що в прес-конференції візьмуть участь ще кілька перевізників. Вони вже підійшли під прес-центр, але зайти побоялися, бо перед самим початком їм зателефонували (за інформацією «Версій» – з міськвиконкому) й пригрозили, що в разі участі в прес-конференції їхні шанси перемогти в найближчому конкурсі на перевезення дорівнюватимуть нулю.

То ж з пресою спілкувалися лише Бамбуза і Костів. Вони й повідомили про переворот в самій Асоціації приватних перевізників. Василь Бамбуза назвав це перевізницьким ДНР, а в мене виникли асоціації з ГКЧП 1991 року.

Все почалося на засіданні міськвиконкому, де вирішувалиося питання підвищення тарифів на перевезення і узгоджувався ряд інших питань стосовно міських перевезень. Саме на тому засіданні міський голова Віктор Анушкевичус, звертаючись до Василя Бамбузи, промовив наступну фразу: «Є інша група перевізників, яка підтримує мене». Натяк був більш, ніж прозорий.

Вже наступного дня група, яка називає себе «великі перевізники» (ті, хто володіють великим автопарком) ініціювала збори. За інформацією Василя Бамбузи на зборах реально були присутніми 23 людини, за протоколом було 43, голосувало  36. Відсутні голосували в телефонному режимі. Самого голови Асоціації на зборах не було, що не завадило ведучому зачитати постанову, що в зв’язку з особистою заявою Василя Бамбузи про неможливість виконувати обов’язки голови за станом здоров’я потрібно переобрати нового голову, що і було зроблено з порушенням регламентних норм. Переобрали також заступника і всю ініціативну групу. Новим головою став один з «великих перевізників» Сохан.

Копію протоколу згаданих зборів голова Асоціації перевізників отримав у відділі транспорту міськвиконкому, куди зайшов узгодити якісь питання. Йому заявили, що тепер домовлятися будуть зовсім з іншим головою і тицьнули в руки папірець формату А4.

Згодом в пресі з’явилося оголошення про втрату печатки, що дає підстави виготовити нову. Тим не менше, печатка втрачена не була. Її  пан Бамбуза продемонстрував на прес-конференції. Як і статутні документи Асоціації та договір з міською владою на здійснення перевезень.

Такі дії так званих «великих перевізників» Василь Бамбуза називає не інакше, як рейдерське захоплення Асоціації, яке було здійснене під патронатом та за ініціативи міської влади. Як один з доказів співучасті влади в перевороті, голова Асоціації наводить те, що він, ось уже який тиждень не може потрапити на прийом до мера, хоча «рейдери» вільно входять у владні кабінети.

Тут слід зазначити, що саме під керівництвом Василя Бамбузи Асоціація ставила питання про компенсації перевізникам за перевезення з 10 до 16 год. пільговиків, що дуже дратувало міську владу. І дводенний страйк перевізників не покращив відносин між опонентами.

Тож міська влада визнала за краще створити для себе «ручну» асоціацію  перевізників. Тим більше, що в «нових» керівників асоціації є свої резони для співпраці з владою. За словами Василя Бамбузи «великі перевізники» закупили нові автобуси й хочуть вивести їх на нові маршрути. А може й на старі, просто витіснивши з ринку «малих2 конкурентів.

Можна по різному ставитися до проблеми підвищення тарифів, чи до сервісу в міських маршрутках. Але сам факт того, що сумнівна зміна керівництва Асоціації перевізників почалася з банальної брехні (про начебто заяву за власним бажанням від Василя Бамбузи) вже викликає недовіру до подальшого функціонування як самої громадської організації, так і до прозорості ринку перевезень в Івано-Франківську. Та й до міської влади виникає ряд неприємних питань.

2