Рада підприємців збунтувалась проти міської влади. Тут кажуть – нові правила користування окремими конструктивними елементами благоустрою антизаконні.
Як відомо, нові правила користування окремими конструктивними елементами міська рада, з подання виконкому, затвердила 14 травня. Вони стосуються оренди змелі під малі архітектурні та тимчасові споруди – металеві магазини, кіоски, тощо.
У документі чиновники хотіли “винайти колесо” – замість діючого донині договору сервітуту землі, ввели поняття оренди конструктивного елементу – а саме газону чи асфальту.Однак на думку підприємців, оригінальність і кмітливість моджновладців суперечить законодавству. Адже, за словами привтаного підприємця Ігора Гергелюка, в законодавстві немає визначення “конструктивних елементів”.Та це не головна причина, яка обурила підприємців.
Вступ в дію даного положення збільшило вартість користування землею у 3, а подекуди й 5 разів. Водночас, “чи має малий бізнес кошти на нові збори, владі не цікаво” – , наголосив на спеціальному зібранні голова Ради підприємців при міському голові Петро Строїч.Відтак Рада підприємців вирішила звернутися до прокуратури з проханням перевірити законність прийнятого місяць тому конфліктного рішення.