Як відомо, на зміну злочинному керівнику обласної і міської прокуратури прийшли нові патріотичні керівники, а саме: прокурором області призначено Ігора Настасяка. По цьому призначенню було багато скептичних висловлень, міркувань, але справедлива оцінка діяльності І. Настасяка – це реальна оцінка фактів, рішень нового прокурора області.
Відомо, що за часів «режиму» будівельний бізнес в нашій області «кришувала» обласна прокуратура і міська прокуратура. Яскравим свідченням цьому є резонансне незаконне будівництво по вул. Г. Мазепи, 35А в місті Івано-Франківськ 8-ми поверхового житлового будинку.

Нагадаємо, мешканці міста не могли припинити незаконне будівництво незважаючи на вагомі докази і документи та багаторазові рішення Івано-Франківської міської ради.

Для приховування незаконного, злочинного будівництва прокуратурою тоді було задіяно міський суд, інспекцію сільського господарства, інститут землеустрою, інспекцію державного архітектурно будівельного контролю, департамент архітектури і містобудування, управління як міської так і обласної міліції, управління СБУ, і, що особливо прикро, – перших керівників міської і обласної влади.

Ми свідомо назвали майже усіх причетних до незаконного приховування злочинної діяльності по незаконному будівництву по вул. Г. Мазепи, 35А. але таких незаконних будівництв в місті та області велика кількість, а захист таких незаконних будівництв здійснюють ті ж самі установи.
Мешканці області вже зневірились в тому, що можливо зупинити незаконну злочинну забудову міста Івано-Франківська та області, так само і не вірили, що буде скинутий з владного олімпу злочинний режим Януковича.

Ситуація змінилася після втручання прокурора області Настасяка. Зокрема, проти забудівників ПП «Прогрес-буд ІВ» були відкриті кримінальні провадження, також відкриті кримінальні провадження проти чотирьох перших керівників інспекції ДАБК, вирішується питання притягнення до відповідальності слідчого міліції Хвалковського.

Проте, найбільш серйозним кроком прокурора щодо цього питання стало звернення до Івано-Франківського міського суду з клопотанням про накладання арешту на земельну ділянку та незаконно збудуваний восьми-поверховий будинок.

Синхронно змінили свою думку і більшість членів виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради на чолі з головою міста та його першим заступником Фітелем. Члени МВК прийняли одноголосне рішення рекомендувати депутатам Івано-Франківської міської ради звернулись від імені міської ради до суду про знесення незаконного самовільно збудованого 8-ми поверхового житлового будинку по вул. Г. Мазепи, 35А..

Схоже, таке рішення членів МВК не могло приснитись у самому страшному сні голові міста та власнику ПП «Прогрес-буд ІФ» Друку.

Варто також, нагадати Івано-Франківському міському суду, а особливо деяким суддям, що люди пам’ятають як, дякуючи незаконному рішенню одного із суддів цього суду, було незаконно збудовано 8-ми поверховий житловий будинок по вул. Г. Мазепи, 35А в місті Івано-Франківськ.

Дуже важливо, щоб було правдивим каяття суддів під час їхньої люстрації, тим паче, що люди на певний час утримались від претензій до них.

Яке рішення сьогодні прийме Івано-Франківський міський суд – задовільнити клопотання прокуратури міста про накладання арешту на земельну ділянку на незаконно збудований будинок по вул. Г Мазепи, 35 А, або відмовити прокуратурі на користь забудовника, невідомо.

Але однозначно, що саме це рішення вплине на громадськість, яка у свою чергу вирішить: чи буде горіти Івано-Франківський міський суд…