Головує тут прокурор-пенсіонер Ігор Настасяк – справжній «мольфар», який завдяки здібностям, дарованим природою, побудував прекрасну кар’єру, отримав достаток і має елітний службовий автомобіль. Про це зокрема повідомляють журналісти Прокурорської правди та сайту Правда.

Чудо чудне і диво дивне прокурор Настасяк

Головний «мольфар» – шеф облпрокуратури Ігор Настасяк. Кандидатура Настасяка цілком влаштовувала місцеву самооборону, яка тогочасного генпрокурора Олега Махніцького у зверненні просила про його призначення. Ну, як кажуть, сказано-зроблено.

Було навіть таке, що на одній з сесії ОДА представник народної самооборони Роман Мочерняк заспівав хвалебну оду на адресу нового облпрокурора, мовляв, золото, а не прокурор у нас. Цю інформацію підтверджує зокрема і сайт Правда, який пише про “оду представника народної самооборони, направлену в адресу Настасяка, мовляв з нього потрібно брати приклад.”.

Настасяк у боргу не залишився і «на вимогу трудящих» провів кадрову чистку тих правоохоронців, які «пресували» місцевий майдан. Просто заворожив місцевих люстраторів!

«Не хлібом єдиним» – не самообороною єдиною нинішній облпрокурор протоптав собі дорогу в прокуратуру, оскільки має рідного брата, який займає посаду в ГПУ. Кумівство в органах у нас в пошані!

Що ж стосується послужного списку Ігоря Настасяка, то він такий. Починав він у Чопській транспортній прокуратурі, потім у Львівській, далі працював на різних прокурорсько-слідчих посадах, в тому числі Стрийського транспортного прокурора, начальника відділу прокуратури Львівської області, прокурора Городоцького району Львівської області, прокурора Галицького району Львова, начальника відділу управління нагляду Генеральної прокуратури України, прокурора Яворівського району Львівської області, прокурора Шевченківського району Львова, заступник прокурора Львова.

З березня 2014 року – прокурор Івано-Франківської області.

Однак, до свого останнього призначення він працював адвокатом у Львові, факт який сайт Івано-Франківської прокуратури чомусь не згадав.

Судячи з декларації про доходи, прокурор багатший своїх колег з інших регіонів. Торік Настасяк заробив лише 241 тис. грн., З них 150 тис. грн. – заробітна плата. А от дружина і дві дочки прокурора втрьох отримали лише 71 тис. грн. заробітної плати.

Але на місцевих форумах відзначають, що у Настасяка є ще й неофіційні джерела доходів, які він, мабуть, не декларує. Зокрема, вони скаржаться, що з приходом в регіон нових прокурорів продовжує процвітати гральний бізнес…

За інформацією Версій досить неоднозначною є діяльність Прокуратури і в “справах” щодо незаконних забудов в обласному центрі. Це стосується, передусім,  резонансного незаконного будівництва по вул. Г. Мазепи, 35А 8-ми поверхового житлового будинку. Нагадаємо, мешканці міста не могли припинити незаконне будівництво незважаючи на вагомі докази і документи та багаторазові рішення Івано-Франківської міської ради. Схоже, звернення до Прокуратури нічого не дало? Аналогічна ситуація із забудовою міського озера, яке вже практично розпочалося заднім числом… Прокуратура області не реагує на протести мешканців проти житлової забудови восьми гектарів рекреаційної зони в межах міського озера. Що це –  мовчазна згода з незаконними діями чи відверте “кришування”? Для чого тоді Прокуратура, не кажучи вже про імідж Настасяка-людини слова який не надто в’яжеться із реальними діями у протистоянні корупції.

Але повернімось до декларації.

У власності у прокурора є квартира в 57 кв.м., а його родині належить земельна ділянка в 800 кв.м. і квартира в 69,5 кв.м. На сім’ю прокурора записана Toyota Camry 2012 р.в. (б / у коштує понад 500 тис. грн.), у самого ж Настасяка, судячи з декларації, свого транспортного засобу немає.

Тим не менш, ще працюючи у Львові, Настасяк катався на недешевій БМВ Х5, і як би там не було “начеркано” в декларації, всі бачать, як до облпрокуратури він під’їжджає на чорній Toyota Camry з номерним знаком АТ0001РР.

До речі,  кажуть, що дісталася ця машинка і ще дві інші команді Настасяка від його попередника прокурора Олександра Каліфіцького .

Івано-франківці пишуть, що всі три елітні авто були «відтиснуті» Каліфіцьким у відомого автодилера Долішнього на прізвисько Долар в обмін на прокурорський «дах».

Загалом, просто чудеса відбуваються в житті Настасяка – стрімка кар’єра, хороший заробіток і елітне авто в подарунок. Схоже, що прокурор наділений надзвичайними природними здібностями, які застосовує кожного разу, коли йдуть якісь призначення. Можливо Настасяк використовує чари, якими володіє природа гуцульського краю?

Журналісти ставлять запитання до Генеральної Прокуратури:

–  Чи поділиться своїм природним даром завжди залишатися на посаді облпрокурор Ігор Настасяк?

– Як Віталій Ярема ставиться до того, щоівано-франківські прокурори використовують в якості службових авто незаконно отримані елітні автомобілі?

– Коли прокуратура перестане закривати очі на незаконні забудови в місті або на спроби легалізувати забудову рекреаційних зон обласного центру?