Минулого року комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр» оскаржило у Господарському суді міста Києва рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 20 червня 2013 року.

Голова громадської організації «Народний контроль» Михайло Вінтоняк каже, що КП ЄРЦ не тільки програло суди Антимонопольному комітету України, вони в черговий раз програли суди і йому. «Суд зобов’язав сплатити мені кошти та судові витрати. Позовну заяву до суду подавало в 2013 році комунальне підприємство Єдиний розрахунковий центр через те, що  минулого року в ефірі каналу 24  я звернувся до прокуратури міста з прохання перевірити законність прийнятих рішень цією міською владою і нагадав про те, що саме за нашими зверненнями проведено перевірку діяльності КП ЄРЦ і Антимонопольний Комітет оштрафував КП ЄРЦ на 200 тисяч гривень», – повідомляє Михайло Вінтоняк.

В 2010-2011 роках Вінтоняк був на посаді заступника начальника управління житлово-комунального господарства міста. Тоді, повідомляє чоловік, свободівці один за другим давали інтерв’ю і розповідали про те, що вони борються із комунальною мафією, він сприймав це в свою сторону. «Ви уявляєте як мені було прикро це чути. Думаю пам’ятаєте і можете зрівняти чистоту міста тоді із цим теперішнім безладом. При тому слабкому фінансуванні ми вмудрялися робити  за один рік 3-5 вулиць капітальним ремонтом.На самому початку створення свободівською більшістю у Івано-Франківській міській раді так званого комунального підприємства Єдиний розрахунковий центр  я  заявив про те, що створення посередницьких структур (як тепер журналісти кажуть «прокладок») буде дорого коштувати людям, окрім цього це суперечить ЗУ «Про житлово-комунальні послуги». Адже вони є «пожирачами» привласнених коштів. Я називаю це нахабним здирництвом, коли мешканці міста платять немалі кошти за комунальні послуги, бо переживають за чистоту цього міста, платять з надією, що кожна копійка економно витратиться саме на комунальні послуги. Але «прокладки» забирають ці кошти і витрачають як їм заманеться, свідомо не укладаючи договору, який передбачений чинним законодавством. Ну уявіть собі, що тільки на своє утримання вони не з бюджету міста, а із квартплати забирають  шалені суми. Створення «прокладки» в той час коли є цілий Департаменти житлово-комунального господарства міста, який фінансується з бюджету міста і в попередніх роках успішно керував житлово-комунальним господарством міста – це зверхність влади. Я розумів, що це  очевидно бажання заробити на цій комуналці, а також немале бажання частину грошей витратити на свій піар чи піар партії яку представляють. Ми це побачили відразу, але в час створення свободівцями КП ЄРЦ керувала Партія Регіонів і створення таких «прокладок» було просто модно», – каже Вінтоняк.

Відомо, що комунальні підприємства не мали процентів рентабельності, тому не заробляли на населенню, тоді кожна копійка витрачалася на поточні ремонти.  Тому їх вирішили ліквідувати. Прибрали поточний ремонт і через конкурси  проводять набагато дорожчі роботи бо кажуть, що роблять капітальний  ремонт. Цікаво, що ремонтують здебільшого приватні підприємства які самі і створили. Багато хто вважає, що це здирництво населення бо безвідповідально тратяться людські кошти, це зневага людей. Уявіть собі, що коли прогниває якась частина «лежака» чи «стояка» в підвалі будинку, довжина яких 10-12 метрів і замінивши проржавілу ділянку у півтора чи два метри то стояк служитиме ще років шість-сім. Заміну цих ділянок здійснювали комунальні підприємства постійно за рахунок квартирної плати і це називалося поточним ремонтом. Тепер квартплата більша за попередню і складається без урахування поточних ремонтів, очевидно такого поняття у них не існує. Схожі роботи проводяться приватними структурами за значно більші кошти і 50 відсотків вартості за рішенням свободівської міської ради ти повинен заплатити додатково, незважаючи на те, що ти вже квартплату сплатив.

Черговий безглуздий крок це передача на баланс КП ЄРЦ будників міста та прибудинкових територій. Михайло Вінтоняк назвав це пародією, а не господарюванням. «У нас на очах працівники новоствореного КП ЄРЦ «на око» міряли ці площі. Потім це затвердили як тимчасові площі прибудинкових територій свободівським зборищем, так званим виконавчим комітетом і протягом добрих двох років здирали з людей немалі гроші. Чому саме здирали? Та тому, що деякі шулери придумали договір приєднання який, як підтвердив Антимонопольний Комітет  ніякого відношення до житлово-комунальних послуг не має. Цим договором користуються банки при виплаті депозитів, комп’ютерні провайдери тощо. Договір приєднання передбачає, що одна сторона висуває вимоги і встановлює правила, а сторона приєднання добровільно, без особистих вимог приєднується до цього договору. Головне, що договір вважається укладеним якщо інша сторона приєдналася. Приєднанням вважається факт підписання договору. Але свободівці очевидно придумали нове погодження договору. Якщо ти порядний і вважаєш, що місто має бути чистим і охайним по-європейськи, платиш кошти розуміючи, що повинен щось платити, бо живеш в цьому місті то націоналісти використовують це як факт сплати за договором і це вони вважають, що ти вже підписав цей договір. Виявляється, що мешканець повинен повірити їм і сліпо платити все те, що подають ці «палкі любителі нації». Виявляється, що тепер дідусь чи бабуся повинні купити комп’ютер і постійно заходити на сайт КП ЄРЦ або обов’язково виписати і читати газету «Західний Курєр» бо вони там надрукували договір. А те, що сторони повинні дійти згоди з усіх істотних умов договору, тобто погодити перелік послуг, а не погодитися із тими послугами записаними у договорі (навіть із тими які і близько не надаються). Така підлість і обман можливо і пройшов би якщо місто не побачило як ремонтувалися дороги «за новими технологіями», де восени проводився ремонт, а весною дороги розсипалися. Згодом населення зрозуміло, що цей ремонт скоріш за все «за новими відкатами», – розповів голова ГО «Народний контроль».

Побачивши, що твориться всі листи мешканців міста про невідповідність площ прибудинкових територій та невідповідність вимогам законодавства запровадженого ними договору приєднання,  були направлені до Антимонопольного Комітету України (АМК). Тривалий час тимчасова адміністративна колегія Антимонопольного Комітету України здійснювала перевірку. Згодом згадана колегія в роботі КП ЄРЦ виявила два грубі порушення. Площі прибудинкових територій не відповідали площам, за які КП ЄРЦ протягом двох років збирало з мешканців кошти. Але тут сперечатися вони не могли оскільки обміри площ прибудинкових територій Антимонопольний Комітет зобов’язав КП ЄРЦ. Вони про це замовчують, бо знову ж таки придумали якусь «мутку» і завдання Антимонопольного Комітету переміряти решту площ прибудинкових територій спустили нанівець. Вони придумали якісь нові правила благоустрою, доручили ці роботи міській архітектурі, якщо в неї будуть кошти. Звісно, що коштів не вистачає тому обміри не проводяться.

Іншим порушенням в роботі КП ЄРЦ виявленим   перевіркою АМК  став видуманий шулерами договір приєднання, за який і до тепер вони борються. Даний договір це спосіб класично обдурювати людей тому, що  непотрібно друкувати таку кількість договорів та погоджувати із людьми бо там є і послуги які не надаються. Тобто те, що написали в договорі приєднання  мешканець немає права щось змінити, він зобов’язаний приєднатися до договору на умовах балансоутримувача чи  надавача послуг. Таким чином АМК У було визнано дії КП ЄРЦ порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що призвело до ущемлення інтересів споживачів. Зокрема, АМК вважає, що договори приєднання, які ЄРЦ укладає споживачами послуг, не відповідають вимогам Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Рішенням тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного Комітету України  за цих два порушення оштрафовано КП «ЄРЦ» на 200 тисяч грн. Минулого року комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр» оскаржило у Господарському суді міста Києва рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 20 червня 2013 року.

Нагадаємо, що суди між ЄРЦ і Антимонопольним комітетом тягнулися більше року. Зрештою, 28 жовтня 2014 року, Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Антимонопольного комітету та залишив в силі ухвалу Господарського суду міста Києва від 16 червня 2014, який припинив провадження у цій справі.

У жовтні минулого року депутати міської ради звинуватили Антимонопольний комітет у винесенні упередженого рішення. Тоді Івано-Франківська міська рада зобов’язала директора КП «ЄРЦ» Вадима Войтика оскаржити прийняте адміністративною колегією АМК рішення в установленому порядку та без рішення сесії міської ради не сплачувати штраф. Депутати доручили секретарю міської ради Миколі Вітенку звернутись до голови АМК щодо перегляду прийнятого рішення та вказати голові територіального відділення Тетяні Савчин на неприпустимість публічних оцінок рішень чинних органів місцевого самоврядування. Тож відповідно до рішення, яке прийняли франківські депутати, щоб виконати рішення Вищого господарського суду і сплатити штраф, ЄРЦ повинно отримати дозвіл міської ради.

Проте факт залишається фактом і комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр» має сплатити ці гроші. Голова ради громадської організації «Народний контроль» Михайло Вінтоняк задоволений такою новиною. «Це моя повна перемога. Маю лише єдине звернення до мера міста, чому він підписав рішення сесії яким заборонили сплачувати штраф, а не провів службове розслідування і виявив винного, а згодом подав регресний позов відносно винного. Адже територіальна громада не винна в тому, що міський голова призначив на посаду людину без освіти та досвіду, яка завдала величезний борг бюджету міста». Тому прошу міського голову прислухатися до думки населення міста і таки подати такий позов до суду.

     Окрім цього я звертаюся до прокуратури області з проханням вивчити деякі рішення цієї так званої міської влади. Війною проти населення та протизаконним рішенням ми вважаємо рішення сесії міськради щодо 50 відсоткового співфінансування, рішення щодо призначення КП ЄРЦ управителем будинків, рішення щодо затвердження тарифів на комунальні послуги  (в складову тарифів входить утримання працівників технагляду). Рішення сесії, де для посередницької структури КП ЄРЦ влада встановила 15 відсоткову рентабельність. Рішення яким КП ЄРЦ встановило собі 25 відсотків накладних витрат та прийняло колективний договір та записало пільги 99% своїм працівникам і як цей договір пропустило управління праці», – наголосив Михайло Вінтоняк.

Є ще питання до прокуратури. Чи не перевищила  Івано-Франківська міська рада свої повноваження заборонивши КП ЄРЦсплачувати штраф?

Та й неприпустимим є те, що посередник КП ЄРЦ встановив собі 25 відсотків накладних витрат.  Накладає штрафи на  підрядників за неякісне прибирання міста, недоплачуючи значні кошти , як зазначає в акті контролюючий орган у 2.9 рази зменшує вартість робіт двірників, однак кошти мешканцям не повертає і не враховує зменшення у майбутні платежі. І як наслідок мешканці платять немалі кошти але в місті брудно, бо КП ЄРЦ не може налагодити роботу і темнить з коштами.

Обурює, що працівники КП ЄРЦ перераховують кошти за біл-борди та газети, де власниками  фірм є депутати міської ради від свободи. При чому називають кошти територіальної громади власними коштами підприємства Неприпустимим є факти де нелюди з пенсіонерів здирають останні гроші за комунальні послуги  через Вищий адміністративний суд України дотискають від пенсіонерки сплату якогось боргу за житлово-комунальні послуги, а своїм в той час надають пільги. Відомо, що 36 працівників КП ЄРЦ мають пільги  на сплату за житлово-комунальні послуги підприємства у розмірі 99%.

Обласній владі варто задуматися над тим, що член  «Удару»,  є директором КП ЄРЦ. А територіальна громада міста зрозуміла хто насправді є комунальною мафією і дала свою оцінку на виборах.