Мабуть всі. Всі, в кого є знайомі міліціонери, рано чи пізно стикаються з ситуацією, коли нетверезий правоохоронець сідає за кермо та ще й пропонує підвезти. На зауваження, що він, мовляв, випив, завжди у відповідь можна почути «А хто мене зупинить?».

При цьому, зловживають своїм положенням навіть рядові міліціонери. То що вже говорити про міліцейське начальство? А ще коли начальство ДАІшне. Звичка класти на закон в’їлася в тих, хто власне закон мав би захищати, настільки сильно, що навіть вийшовши на пенсію, колишні міліціонери (хоча відомо, що колишніх міліціонерів не буває) продовжують сподіватися на старі зв’язки, знайомства і т.п.

Наглядним прикладом такої поведінки «колишніх» може слугувати нещодавній інцидент з колишнім начальником Косівського РВ ДАІ Петром Вінтоняком, який після святкування дня міліції, перебуваючи за кермом в нетверезому стані, збив пішохода. Автомобіль колишнього міліціонера провіз на капоті постраждалого 10-12 метрів.

На щастя для обох (для жертви і винуватця) пішохід залишився живий, відбувшись гематомами та забійними ранами. Щоправда, чоловік перебуває на обліку в психоневрологічному диспансері й провести повне медичне обстеження вкрай складно, бо постраждалий панічно боїться лікарів.

Втім, справа не в постраждалому, а у винуватцю. На відео, яке виклав в мережі журналіст “Дорожнього контролю” Віталій Мацьоцький навіть не спеціалісту видно, що Петро Вінтоняк, м’яко кажучи, не зовсім адекватний. Він то погрожує, то заграє, то втрачає відчуття реальності.

За даними, які надав Віталій Мацьоцький, інформація про те, що колишній начальник Косівського РВ ДАІ їздить за кермом в нетверезому стані була давно. Просто «Дорожній контроль» ніяк не міг його вполювати до цього моменту. До речі, ДАІ на місці пригоди довелося чекати цілу годину. І лише присутність журналіста не дала можливості зам’яти справу одразу.

За місяці роботи в Дорожньому контролі Віталій Мацьоцький став справжнім героєм у боротьбі з некомпетентними ДАЇшниками

За місяці роботи в Дорожньому контролі Віталій Мацьоцький став справжнім героєм у боротьбі з некомпетентними ДАЇшниками

Що цікаво – колишній міліціонер був не лише п’яний. У нього були відсутні будь-які документи на автомобіль і відсутні при собі права водія. А для чого, якщо і так відмажуть?

Втім, виглядає так, що принаймні дві статті адміністративного кодексу Петро Вінтоняк вже порушив. Стаття 130 «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані сп’яніння» та стаття 126 «Керування транспортними засобами особами, які не мають права керування або водіями, які не мають при собі чи не пред’явили для перевірки відповідних документів». Про збитого пішохода вже навіть мова не йде.

В прес-службі УМВС коментувати ситуацію наразі відмовляються, посилаючись на те, що Петро Вінтоняк вже не є співробітником правоохоронних органів. Коментарі обіцяють у випадку, якщо проти фігуранта буде порушена кримінальна справа.

У «Версій» виникає питання. А вона буде порушена? Чи відмажуть по старій дружбі?