Співробітники каналу скаржилися на те, що їм важко працювати в умовах конфлікту із паном Крохтою, на низьку зарплату та незручні умови роботи.

Директор КМТ Віталій Крохта у коментарі «Телекритиці» наголосив, що в нього немає конфлікту із трудовим колективом. «У мене немає особистого конфлікту із трудовим колективом. Є конфлікт їхній із адміністрацією», – казав директор.

Що з чого насправді розпочався інцидент ми спитали в журналістки Калуського телебачення Юлії Баліцької.

«Конфлікт на КМТ спалахував періодично – вже не вперше, і тільки тепер вийшов із меж містечкового скандалу. Розпочалося всена початку грудня, коли  двом співробітникам КМТ повідомили про скорочення їхніх посад із лютого.  На захист колег постала частина колективу, яка, власне, в основному і виготовляє продукт КМТ. Частина цих працівників, у тому числі і я, до того часу перебувала у приязних взаєминах із директором.Людям, простіше кажучи, просто увірвався терпець, і ми вирішили вимагати не тільки залишення на роботі колег, але і – припинення того безладу, який, на нашу думку запанував на телебаченні останнім часом – через діяльність директора», – каже журналіст.

І додає що конфлікт розгорівся через декілька аспектів. «По-перше, аспект матеріальний – у нас була майже тримісячна заборгованість із виплати заробітної плати (на початку грудня ми ще повністю не отримали зарплати за вересень), а також – неадекватна система оцінювання роботи працівників», – повідомляє Юлія Баліцька.

За словами журналістів директор телеканалу відхрещувався від їхніх скарг, заявляючи, що не має впливу на міську раду і казначейство, оскільки КМТ – комунальне телебачення, то зарплату отримують із бюджету. Працівників обурювала система оцінювання праці, особливо, що стосується журналістів – узагалі неадекватна. Наприклад, передача чи інтерв’ю були оцінені так, як і простий новинний сюжет.

Але крім заборгованості були ще причини конфлікту. «Другий аспект – моральний. Інтернет «зірвали» фото квашенини і вина, яке бродило у так званій підсобці, а на справді – це місце постійного перебування директора. Постійні пяні гульбища, неетичне ставлення до працівників, зокрема, з боку тоді головного редактора. Плюс – постійне відео спостереження, під яким змушені і нині перебувати працівники КМТ», – каже журналістка.

Працівники щонайменше були шоковані появою камер, які до того ж встановлювались без жодного попередження. Камери встановлені у коридорах, таким чином, повністю відслідковують пересування працівників «у периметрі» КМТ. Як виявилося пізніше ці камери Віталій Крохта купив за власні кошти.

Але скандал набув розголосу після того, як деякі журналісти звинуватили директора у фінансових махінаціях. «Наприкінці жовтня директор звернувся до мене із проханням позичити йому картку для купівля побутової техніки у Польщі. Я погодилася, зважаючи, що мала на той час приязні стосунки із цією людино. Ну, розсудіть самі, купити холодильник можна за день!!! Наступного дня, коли директор повернувся із Польщі, я попросила картку, але отримала відмову. Це може підтвердити свідок. Потім я дізналася, для чого саме потрібна моя картка. Ультимативно попросила відати її, і мені повернули. Передивившись роздруківки банківських операцій, можна зробити висновок, що картка могла просто «ганяти» через кордон гроші», – повідомила Баліцька.

Роздруківка банківських транзакцій передана у прокуратуру. Поки ніяких висновків звідти немає.

Міська рада Калуша створила спеціальну комісію із вивчення ситуації у колективі. Питання мали розглянути під час сесії Калуської міської ради 5 січня. Комісія вислухала всі сторони конфлікту. На пленарному засіданні сесії Калуської міської ради комісія оприлюднили свої висновки, але вони не є остаточними.

Крім конфлікту з директором семеро працівників КМТ мають претензії до диктора новин. З цього приводу вони оприлюднили звернення до секретаря Калуської міської ради – в.о. міського голови Олександра Челядина.

 доповідна

Диктор у конфлікті зайняла бік керівництва. Вона має на це повне право. Але її поведінка подекуди переходить усі рамки моралі.

Крім того, ведуча працює за угодою. Тобто, її зарплату виплачують із власних надходжень КМТ. Тобто, з тих грошей, які заробляє не тільки керівництво, але і, власне, творчий колектив. «Ми, семеро працівників КМТ, вважаємо, що тримати на роботі цю людину недоцільно, особливо, зважаючи на те, що на телебаченні – двомісячна заборгованість із зарплати. Крім того, нещодавно нам заявили, що всіх без винятку працівників переведено на мінімальну зарплату. І в цих умовах, ми ще маємо заробити гроші, щоб оплатити роботу позаштатного працівника, тим паче, такого, який обливає брудом більшу частину колективу», – запевняє Юлія Баліцька.

Як відомо Версіям, тривалий час роботу диктора успішно виконували штатні працівники, що вони роблять і зараз. Творчий колектив і надалі перебуває на засадах рішучого несприйняття ні принципів роботи, ні морально-етичних засад, якими керується ведуча новин, відмовляється із нею співпрацювати і вимагає припинення угоди із цією особою.

В результаті всієї цієї ситуації творчий колектив вимагає звільнення директора, а також – скорочення посади випускового редактора та – недопущення повернення на посаду головного редактора Арсені К. В.

Кореспондент Версії намагався здзвонитися з директором КМТ Віталієм Крохтою, щоб вислухати і дізнатись його думку стосовно цієї ситуації. Але він не відповідає на телефонні дзвінки. Як стало відомо пізніше, Крохта наприкінці грудня пішов у відпустку, виконувати обов’язки поклав на Овсеєнко Р. З.

Сподіваємось, що нам таки вдасться зв’язатися з директором. Оскільки крапку у цій справі ще не покладено.