При цьому Онуфріїв підкреслив, що комунальні підприємства “Єдиний Розрахунковий Центр”, “Теплокомуненерго” та “Водоекотехпром” з 1 січня цього року такі пільги надали. Роман Онуфріїв говорить, що пільги по газу і світлу для учасників АТО все одно будуть, але за рахунок міського бюджету. З ким громада Івано-Франківська поділиться своїм бюджетом.

Отже, “Івано-Франківськгаз”. Свого часу контрольні пакети акцій “Івано-Франківськгазу” купив франківський олігарх Олег Бахматюк. За дивним збігом обставин ця оборудка відбулася якраз тоді, коли Бахматюк обіймав посаду заступника голови правління НАК «Нафтогаз України». Та дуже швидко Бахматюк продав свою частку акцій фірмі  “Газтек” яку пов’язують з іншим українським олігархом Дмитром Фірташом, хоча офіційно близько 96% акцій «Газтеку» належить чотирьом кіпрським компаніям. Такий собі привіт неприйнятому закону про офшори.

firtash

Виходить, що Дмитра Фірташа, який за даними (2013) журналу «Фокус» володіє статками в 3,327 млрд. доларів фінансуватимуть з міського бюджету Івано-Франківська, який на 2015 планують закласти у розмірі 992 мільйони гривень. Гарне співвідношення.

До слова, минулого року “Івано-Франківськгаз” вже урізав майже втричі пільги для учасників визвольних змагань.

Тепер “Прикарпаттяобленерго”. За даними сайту Insider 88% акцій цього піприємства належить Ігору Суркісу, який разом з братом Григорієм входить до 50 найбагатших українців. Звичайно статки Ігора Суркіса не співставимі зі статками Дмитра Фірташа (за даними журналу Forbes вони складають «всього» 74 мільйони доларів), та президента футбольгого клубу «Динамо-Київ» язик не повертається назвати бідною людиною. Але і йому Івано-Франківськ платитиме зі свого скромного бюджету.

surkis

Звідки Франківськ братиме гроші. Та все просто. Роман Онуфріїв каже, що недофінансують культуру (наче вона в нас колись нормально фінансувалася) і спорт. Звичайно, тут можна згадати Вінстона Черчилля, котрий на початку Другої світової війни відмовився відбирати гроші в культури на військові потреби сказавши, що якщо не буде культури, то немає змісту воювати, але українські реалії такі, що ніхто з наших політиків не тягне на англійського аристократа.

Що далі? А далі, я гадаю, питання вирішать за рахунок мешканців міста. В прямому розумінні цього слова. Отак, як пропонує знайти кошти для фінансування освіти й медицини заступник міського голови Богдан Білик – введенням місцевих акцизів.

Що це означає?

Ну для прикладу. З 1 січня 2015 року (згідно закону України №71-VIII «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)») почав діяти 5% акцизний податок на роздрібний продаж пива, алкогольних напоїв тютюнових виробів та палива. Тобто, якщо ви купуєте пачку сигарет з зазначеною на пачці ціною в 17 гривень, то мусити дати зверху ще 85 копійок. Звичайно, можна відмовитись від сигарет, алкоголю, пива і т.д., але влада все одно знайде спосіб, як залізти до громадян в кишеню.

А що? Все правильно. Кишеня в людей бездонна. Головне, щоб гаманці олігархів не схудли.