Нещодавно “Версії” публікували матеріал про призначення екс-голови Косівської РДА часів Януковича Ярослава Шинкарука на посаду проректораз науково-педагогічної роботи та соціально-економічного розвитку Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника.
У відповідь на цю публікацію прес-служба Університету надіслала лист-спростування, в якій  так і не пояснили чому Шинкарук, який працював у владі при Януковичі і активно співпрацював з його партією, досі не підпадає під люстрацію. Натомість, освітяни подають Шинкарука як злісного ненависника “регіоналів”… Можливо ясність у цьому питанні внесе звернення відомого прикарпатського депутата Михайла Данилюка.

данилюк

Цього року в Україні відбулася революція гідності, боротьба людей проти злочинної та знахабнілої влади, яка вже давно забула своє справжнє покликання.

На вимогу суспільства було прийнто Закон України “Про очищення влади”, згідно якого всі чиновники, які працювали в період Президентсва Януковича підлягають ретельній перевірці та забороні займати будь-які державні посади протягом 10 років.

Проте, на здивування суспільства чиновники режиму Януковича все частіше і частіше опиняються біля державного керма.

Одним з таких виявився екс-голова Косівської РДА Шинкарук Ярослав Іванович, який був призначений проректором в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника. Вказаний посадовець віддано служив режиму Януковича фактично протягом всієї його каденції. Саме з іменем Шинкарука Я.І. пов’язують значні розтрати державних коштів виділених для подолання наслідків повені в 2008 році, розкрадання коштів для ремонту автодоріг, сильне лобіювання привласнення земель жителів Косівського раойну та передачу їх до НПП “Гуцульщина” проти якого виступає громада Косівського району.

Справедливо буде зазначити, що як наслідок “господарювання” Шинкарука Я.І. дороги є найгіршими в Івано-Франківській області, люди постійно перекривають дороги та вимагають їх ремонту. Як наслідок численні кримінальні провадження та вироки проти чиновиників Косівської РДА – два заступники Шинкарука Я.І. засуджені за розкрадання державних коштів.

Нещодавно Шинкарук Я.І. набрався наглості та цинічності і вирішив балотуватися в депутати ВРУ як самовисуванець, проте громада Косівського району надала належну оцінку своєму екс-очільнику і як наслідок ледве шосте місце. Проте, Шинкарук Я.І. не здався і знайшов собі тепленьке місце в Прикарпатському національному університеті сподіваючись уникнути люстрації, оскільки дана посада не є державною та не підпадає під дію Закону “Про очищення влади”. Але особливо ганебно виглядає намір керівнцтва вказаного вишу виправдати своє зневажливе для суспільства призначення. Просте питання до керівництва: чи має право обіймати таку відповідальну посаду чиновник, який замішаний в корупційних скандалах щодо розкрадання державних коштів в особливо великих розмірах та як наслідок отримав оцінку громади на позачергових виборах депутатів ВРУ?

В своїй статті керівництво Прикарпатського універститету ім. В. Стфаника намагається виставити Шинкарука Я.І. як “борця з регіоналами” в Косівському районі, а мене, депутата Косівської районної ради як члена Партії регіонів. Проте, всім відомо, що протягом всього свого життя я не був членом жодної партії, навіть Комуністичної. Постійно виступав проти будь-якого режиму, який шкодив інтересам моєї громади – чи то помаранчеві чи регіонали. Саме я був ініціатором численних скарг та позовів до суду на дії Шинкарука Я.І., саме мене громада делегувала до суду захищати свої інтереси проти злочинних посягань Шинкарука Я.І.

Наведу декілька фактів.

Сподіваюсь жителі району добре пам”ятають як в 2008 році цей горе-«патріот» Шинкарук одноосібно своїм розпорядженням № 402 від 29 жовтня 2008 року віддав 32 тисячі га лісів в тому числі і бувші колгоспні у двічне користування НПП «Гуцульщина». З цього приводу я за дорученням сільських рад Черганівки, Город, Бабин, Старі Кути звернувся до Івано-Франківського адміністративно суду з вимогою скасувати незаконне одноосібне розпорядження Шинкарука щодо передачі колгоспних лісів НПП «Гуцульщина». Івано-Франківський суд я виграв, дії Шинкарука суд визнав протиправними, однак вдумайтесь, – Шинкарук щоб позбавити гуцула землі оскаржив рішення Франківського суду і за допомогою, на той час чиновників-регіоналів Мінстерства екології, Прокуратури, домігся його скасування.

Ось судіть самі, злодій Шинкарук чи ні!? Я вважаю, що він вкрав саме святе в Гуцулів – землю. Варто звернути увагу на те, що жоден з попередників Шинкарука Я.І., враховуючи думку жителів району висловлену на референдумах, не погодили передати зазначені лісові землі НПП «Гуцульщина».

Далі Шинкарук односібно своїми розпорядженнями, вважаю, що вкрав від народу і віддав олігархам без жодної копійки вигоди, для жителів району, газові та нафтяні родовища, в Березовах, Текучі, Трачи, Косові та інших з яких олігархи викачають на сотні мільонів природніх богатств.

В 2008-2010 роках державою було виділено державних коштів на подолання стихійного лиха близько 140 млн.гр., однак більша частина коштів опинилась в кишенях чиновників, десятки кримінальних справ декілька доведені до суду в тому числі і засуджено заступника Шинкарука.

Зокрема, розкрадання коштів Косівською РДА згаданих коштів в розмірі 60 мільйонів я звинуватив Косівську РДА на виїздній колегії в с.Яворові в присутності жителів трьох сіл за що заступник Шинкарука, Привика В. Звернувся до суду, однак суд в позові відмовив.

Крім того Шинкарук Я.І. працюючи головою РДА налагодив злочинну схему по привласненню бюджетних коштів. Всі тендери чомусь вигравали тільки ті фірми, які заплатили відкат або мають до родини Шинкарука безпосереднє відношення. Крім того, загальновідомо і те, що Шинкарук Я.І. налагодив злочинну схему щодо вимагань від приватних підприємців хабарів за виділення земельних ділянок в оренду та тимчасове користування.

Як приклад, в травні місяці 2013 року Прокуратурою Івано-Франківської області було відкрите кримінальне провадження за фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди головою Косівської РДА Шинкаруком Я.І. спільно з колишнім сільським головою с. Тюдів Косівського району Слижуком В.В., від приватного підприємця. Працівниками правоохоронних органів було проведено ряд обшуків за рішеннями судів за місцем роботи та місцем проживання Шинкарука Я.І. та було відшукано чималі грошові кошти, майно.
Дана справа мала великий резонанс в районі і жителі району сподівались, що накінець Шинкарук за всі протиправні дії за час перебування на посаді голови Косівської РДА понесе відповідальність перед законом. Однак Шинкарук Я.І. як завжди вийшов чистий з води.

І на останок: Чи може хтось повірити в те, що голова Косівської РДА в період Президенства Януковича міг працювати проти його волі, а тим паче проти режиму регіоналів?

Депутат пятьох скликань
Івано-Франківської обл.
та Косівської районної рад. М. Данилюк