Коротко нагадаємо про сутність проблеми. Два роки триває протистояння між забудовником по вул. Г. Мазепи, 35А Друком В.О. та мешканцями прилеглих будинків. Неодноразово депутати міської ради по цьому питанню приймали рішення про заборону незаконного будівництва, але нічого вдіятине могли тому, що це будівництво кришувало минуле керівництво обласної і міської прокуратури,міліція, суди, СБУ, голова міста та губернатор області. Часи змінились, змінилось деяке керівництво.
Пішли в небуття прокурор області, прокурор міста, губернатор області, керівництво міліції і СБУ. Залишився тільки захисник Друка В.О. В.Анушкевичус і З. Фітель та ще декілька одіозних осіб. «Пішли» з посади «нетонущого» голову окружного адміністративного суду П. Черепія. І що видумаєте? Почались доволі суттєві зміни в деяких судах. Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв як для себе революційне рішення – постановив ухвалу, котра вперше забагато років відповідає букві закону – скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт по незаконному будівництву по вул. Г. Мазепи, 35А. Це був шок не тільки длясуддів, але і для забудовника, і для його покровителів.
Ми добре розуміємо, що Друк В.О. потратив величезні кошти, щоб будувати. Але…
На сьогоднішній день в окружному адміністративному суді не знайдеться жодного судді, який насмілиться прийняти не законне рішення. Судді почали поважати закон, себе і людей. Так, до повного порядку ще далеко, але нинішні досягнення дуже вагомі. І я бажаю їм чесної роботи.
Більш складною була ситуація в Івано-Франківському міському суді. Було дуже багато тих хтовважав цей суд своїм приватним підприємством. Їх не цікавив закон, вони зневажали суддів і примушували багатьох суддів і голову суду, виносити замовні рішення.
Але Майдан багато чого змінив і тут. Так, ще залишились декілька бажаючих покерувати судомна свій смак, але це вже не надовго. Голова суду і більшість суддів більше не бажають бути рабами, їм надоїло бути пішаками в чужих руках. В суді почались як на мене кардинальні зміни на краще. Вже не так легко купити замовне рішення, не всі охочі намагаються дати судді хабар – почали боятись.
Судді задумались над своїм майбутнім, над своїм авторитетом. Революція гідності надала їм можливостістати чесною, незалежною людиною. І я вважаю колектив Івано-Франківського міського суду такою можливістю скористався.
В суді і навколо нього нині вже не має того брудного, підлого, смердючого ореолу. В цьому велика заслуга як голови суду, котрий дуже добре усвідомлює свою відповідальність задії кожного з суддів, за їх порядність, чесність, тому, що від цього залежить і його авторитет як керівника, як людини, так і велика заслуга суддів і апарату суду, котрі не хочуть жити по старому.
Багато хто вже зрозумів, що щастя не тільки в грошах або їх кількості. Сьогодні стало важливим, а що про тебе подумають люди. Це величезний прогрес в свідомості суддів. Сьогодні судді ( за деяким винятком
– прізвищ називати не буду) вже не виносять не законні рішення, прокурор або інший силовик для них вже не указ.
У суддів поступово проходить страх і це величезний крок вперед. Головне, що в міському суді може і запізно, але роблять висновки на краще. Це важливо. Успіху їм.
Також одним із доказів чесної роботи міського суду буде їх об’єктивність при розгляді заяв по незаконному будівництву по вул. Г. Мазепи, 35А і тоді ми взнаємо чи правий був забудовник і власник ПП «Прогрес-буд ІФ» Василь Друк, коли хвалився, що купить міський суд з потрохами. Поживемо – побачимо.
Також хочу повідомити ще одну приємну новину, яка сталась дякуючи депутатам Івано-Франківської міської ради. Своїм рішенням від 12.06.2014 року депутати міської ради визнали самочинним будівництво восьми поверхового житлового будинку по вул. Г. Мазепи, 35А в місті Івано-Франківськ, та звернулись до Івано-Франківського господарського суду з позовом про знесення самочинно збудованого будинку і заявою про заборону продовжувати будівництво. Перше судове засідання відбулось 22.07.2014 року у складі судді Калашника В.О. Міською радою, як ніколи, булонадано суду дуже вагомі докази самовільного будівництва – це і документи про самовільне захоплення землі під будівництво, докази про те, що містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянкине розроблялись, не виготовлялись і не видавались управлінням архітектури і містобудування, як того вимагає закон. Надано докази, що ПП «Прогрес-буд ІФ» подав до декларації про початок виконання будівельних робіт неправдиві дані, що є злочином.
Судді Калашнику В.О. було надано рішення про те,що Івано-Франківський міський суд заборонив ПП «Прогрес-буд ІФ» використовувати земельну ділянку площею 0,1449 га, також заборонив використовувати містобудівні умови і обмеженнязабудови земельної ділянки, і увага: судді Калашнику В.О. було надано один з головних доказів незаконного будівництва – це рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду про скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. А це вказує на те, що будувати категорично заборонено.
Продовження будівництва вважається самочинним, незаконним і є злочином. І це рішення вступило в законну силу. До цих доказів було додано ще багато інших доказів про незаконність будівництва. І яке Ви думаєте рішення прийняв суддя господарськогосуду Івано-Франківської області Калашник В.О. ?
Ви вгадали правильно. Суддя Калашник В.О. своєю ухвалою від 22.07.2014 року не задовільнив заяву міської ради про заборону незаконного будівництва та заборонити введення цього незаконного будівництва в експлуатацію, ( і тримайтесь за стілець щоб не впасти) і причиною відмови суддя Калашник В.О. вважає відсутність доказів того, що будівництво ведеться незаконно. Що не чекали такого рішення?
Ви що вважали, що вже перевелись судді- оборотні? Ні, не перевелись. Хто ж тоді такий Калашник…?
Таких ще є багато. Це ж скільки потрібно було Друку “заплатити” за таке рішення?
Невже наші люди гинуть за те, щоб такі як суддя Калашник приймав такі рішення? Невже Майдан стояв на смерть щоб такі покидьки глумились над людьми, законом, невинно загиблими? Коли це закінчиться? Чому мовчить колектив господарського суду, чому мовчить СБУ і прокурор? Де наші демократи, де координаційна рада підкерівництвом Ткачівського, де та ж сама Самооборона і Правий Сектор? Де Ви є шановні? Невже Вибудете мовчати? Що скажете людям?
Куди ділась ваша татріотична позиція?
Я однозначно заявляю, що суддя Калашник В.О. повинен понести суворе покарання. Вимагаю негайної реакції колективу господарського суду, і колегіального розгляду позову міської ради та відсторонення Калашника від обов’язків судді і розпочати його люстрацію.
Чому господарський суд не пройшов люстрацію? Що ви пане Островський на це скажете? Ви ж спеціаліст по люстрації. Чому біля господарського суду не горять скати? Невже Правий Сектор і Самооборона не бачать, що судді мерзнуть? Іде війна а в тилу подонки що хочуть те і витворяють. Годі. Пора наводити порядок.
Також попереджаю судового експерта, котрий проводить судову експертизу по незаконному будівництву (прізвище з етичних міркувань не називаю) про персональну кримінальну відповідальність за судовий висновок. Є підозра, що Вас також Друк В.О. хоче купити, як він висловлюється – з потрохами. Будьте чесними, це для ваших дітей особливо важливо і бійтеся Бога гнівити, Бог свої висновки зробить і все бачить, а Друки приходять і зникають як нечисть.