“…вчора приїжджали різні люди, я думаю, що це були представники бандитських угрупувань. Вони казали, що я не правильно роблю, дзвонили мені з погрозами, мовляв це їхній бізнес і нам туди втручатися не варто.”

–         Вчора ви робили рейди по гральних залах міста. Які результати?

Я як депутат обласної ради займаюсь багатьма різними питаннями. Зокрема,на сьогодні це і підготовка та відправлення на схід солдатів,і забезпечення бійців, і суспільно-політичні аспекти. Крім того, контролюємо, щоб до влади не прийшли регіонали або ставленики  злочинного режиму.

Але повернемось до гральних автоматів. До мене надійшла інформація, що в області працює близько 80 гральних закладів. З них 52 ми вчора оприлюднили, а в одному навіть побували – провели показовий рейд. На вулиці Галицька, 59 (приміщення “Галичанки”) функціонував заклад для 45 гравців. Перед нашим приходом зайшли хлопці та сіли грати на автоматах, ми це зняли на відео і фактично таким чином закрили цей заклад. Гральні автомати винесли, а справа подана до суду. Але, доки міліція не розбереться зі своїми працівниками, то цю проблему викорінити нереально.

Я подам керівнику УМВС в області Семенишину  прізвища шістьох осіб, які займають ключові посади в органах внутрішніх справ, і «кришують» гральний бізнес в області. Вчора представники цих людей намагалися нам перешкодити закрити заклад, спираючись на прокуратуру, яка спрацювала на відмінно і відразу порушила кримінальну справу. Також вчора приїжджали різні люди, я думаю, що це були представники бандитських угрупувань. Вони казали, що я не правильно роблю, дзвонили мені з погрозами, мовляв це їхній бізнес і нам туди втручатися не варто. Взагалі, ситуація складна і без допомоги громадськості з цією проблемою важко справитись.

–         Через активну патріотичну позицію в час Революції гідності ваш автомобіль спалили. Не боїтесь повторення?

Я зараз навіть не їжджу на автомобілі, бо підстави для підпалу є кожного дня, навіть після вчорашнього рейду. Я скажу, одне, що можна мене залякувати, погрожувати, але поки ми живі нас не зламати. Всі думали, що я не буду боротися зі ставлениками регіоналів, але будь-які підпали на мене не дають.

–         Декілька місяців тому проти вас була порушена кримінальна справа. Її закрили?

Справу закрили, а мене виправдали. Визнали, що ніякого захоплення ОДА не було і я як депутат зайшов у приміщення обласної ради.

–         Що скажете про вчорашнє замінювання ОДА?

Я думаю, що  це чиясь гра. Скоріш за все, це було зумовлено тим, щоб вивести протестувальників з приміщення. Насправді ніякої бомби там не могло бути. Розпочато кримінальне провадження і я думаю, що міліція дасть свою оцінку.

–         Менше ніж за два місяці відбудуться вибори до парламенту. Як вони вплинуть на простих українців?

Вибори не вплинуть ніяк, вони нічого не змінюють. Все відбуватиметься по закритих списках. Будемо бачити хто піде по списках Ляшка, Порошенка, Тимошенко та інших партій. Звичайно, не пройдуть регіонали та комуністи, хоча останні можуть «перефарбуватися» під соціалістів. Але змішана система і мажоритарна не дасть можливості розвиватися новим обличчям та новим людям. Ми змушені будемо іти на ще одні вибори, які ці відбудуться за старими правилами. Але найкращий варіант – це зараз ввести воєнний стан, відвойовувати територію України і не йти на вибори, а якщо вже іти, то з новими правилами.

Що стосується Закону про вибори. Політики нового покоління не мають права гратися у брудні вибори за законами Януковича з тою псевдо елітою, яка залишилася при владі. Якщо сьогодні не вийти і не заявити про те, що ми не будемо іти на вибори по їхніх правилах, то ми отримаємо третій Майдан відразу після закінчення виборчої кампанії. Тому, що по мажоритарні пройдуть «гаманці» і ті, які працювали зі злочинною владою. Тобто «проекти» Льовочкіна та Фірташа пройдуть у парламент і ми матимемо ту саму 5-ту колону, тільки вона вже буде під іншою маркою. Якнайшвидше вся Україна має заявити, що не йде на вибори по правилах режиму Януковича. Не можна грати за правилами режиму Януковича з цією владою.

–         Такий довгоочікуваний Закон про люстрацію можуть і не прийняти. Що тоді?

Я сумніваюсь, що він буде прийнятий, але якщо за нього проголосують – це буде однозначно позитивно. Але, він має бути прийнятий до виборів. Навіть кандидатами в депутати не мають пава ставати люди, котрі підпадають під Закон про люстрацію. На мою. Думку наше суспільство занадто сильно розслабилося, ми з однієї сторони підтримуємо армію, а з другої – під словом армія люди при владі роблять все що хочуть. Порошенко мав 50% підтримки населення,зараз його підтримують менше 15% українців. Довіра людей до керівництва держави падає і тому зараз не потрібно мовчати, а потрібно говорити. Треба гуртуватися, єдине в чому програють громадські активісти та організації в тому, що не мають єдиного центру. Як тільки у них з’явиться єдиний центр вони відразу переростуть у силу, яка далі буде вести людей за собою.

–         Минулого тижня ви поїхали на схід, щоб супроводжувати 5-й батальйон. Наскільки важливо було особисто їхати туди?

Про цю поїздку я не заявляв у пресі. Вона була доволі складною, і я як депутат обласної ради змушений був поїхати, щоб вияснити ситуацію, оскільки там було 400 жителів нашої області. Бачимо, що розвивати цей конфлікт не на руку владі, я б на місці прокуратури не робив цього. Хоча, вони стали на стежку війни і побачать, що отримають у кінцевому результаті. Хто не був на місці – немає права давати будь-яких коментарів про ті речі, які відбуваються на сході і тим більше не можна судити. З однієї сторони ми отримали 400 живих хлопців, яких паплюжать, а з другої – маємо покійників у батальйоні «Івано-Франківськ», які повернуться героями у цинкових гробах. Я думаю, що краще привезти живих людей, але героїв треба поважати і ними треба гордитися.

Ми супроводжували протягом усієї дороги 5-й батальйон, аж доки вони не прибули додому. Також на нашій відповідальності була задача зброї. З нами були також представники громадських організацій.

–         На вашу думку, яким чином можна припинити АТО на сході?

Припинення воєнних дій – це перемога. Перемога над окупаційним режимом Москви. Але у нас не буде перемоги, поки ми не зрозуміємо двох речей, не може бути перемоги без героїчного подвигу всього українського народу і без загальної мобілізації та введення воєнного стану. Тільки тоді коли економіка, населення та влада України будуть працювати на цю перемогу, ми зможемо перемогти росіян і дійти до Москви. Але зараз в керівництва держави ми не бачимо бажання перемогти.

–         У нас було декілька хвиль мобілізації. Вам була повістка?

Я звертався до військкомату, щоб мені надіслали повістку і я готовий їхати. Але тільки тоді, коли буде введено воєнний стан. Я не готовий дивитися на ці безглузді смерті коли «зливають» добровольчі батальйони, а українську армію просто заганяють в котел і просто знищують. Я не готовий миритися з інформаційною політикою, яку веде наша держава. Але воювати потрібно. Я пройшов першу військову підготовку і всі курси, які необхідні для того, щоб іти воювати. Як на мене воювати не страшно, померти безглуздо – це страшно. Так міг загинути увесь 5-й батальйон, та вони живі. Натомість загинули хлопці з Івано-Франківського батальйону і ми маємо страшну трагедію. Хіба важко було за 5 місяців провести переговори військову техніку в інших іноземних держав, які готові допомагати. Я думаю, що не важко, просто цього ніхто не робив. Ні світ, ні Європа не допоможе нам, якщо ми самі не визнаємо, що у нас українсько-російська війна. Поки у державі буде тривати АТО ми будемо програвати. Як тільки ми почнемо справжню війну з Росією, то будемо перемагати. Якщо проаналізувати, то усі країни світу не визнають своїх поразок, вони святкують тільки перемоги.