З достовірних джерел стало відомо, що Андрію Троценку недовго залишилося керувати ІФОДА. Що цілком можна було очікувати. Андрій Володимирович, як відомо, не лише земляк Юлії Тимошенко, але й член ВО «Батьківщина», яке в період «безпрезиденства» вирішило, що влада вже в їхніх руках. Тому, закономірно, на всі ключові (й не дуже) посади почали призначати свої кадри.

Та відбулися вибори і все раптом кардинально змінилося. Андрій Троценко обіймав посаду голови облдержадміністрації з 2 березня 2014 року. Настав час піти. І тут виникає цілком закономірне питання: «Хто замінить його на цій посаді?».

За інформацією Версій на крісло голови ІФОДА є чотири ймовірних претенденти: Роман Ткач, Роман Чернега, Володимир Кушнір, Андрій Левкович. Кого обере Петро Порошенко?

10423508_643527792396751_175325785_n
Отже Роман Ткач. Його шанси обійняти посаду не такі вже й малі. Адже він вже сидів в цьому кріслі з 4 лютого 2005 року по 22 жовтня 2007 року. Втім, невідомо, чи в очах Порошенка це буде виглядати як «плюс». Можливо якраз навпаки. Хоча, якщо врахувати те, як скакав з партії в партію нинішній Президент України (СДПУ(О), Партія регіонів, «Наша Україна») то цілком можливо, що Роман Ткач, як колега по скаканню (НРУ, «Наша Україна — Народна самооборона», «Фронт змін») може викликати в Порошенка певний сентимент.

10466685_643527789063418_1864649684_n

Хоча наступний претендент, «ударівець» Роман Чернега, був довіреною особою Петра Порошенка на цих виборах, що підвищує його шанси. Свого часу пан Чернега став фігурантом некрасивої справи, яку роздула партія регіонів (цитата мовою оригіналу): «На пересечении улиц Галицкой и Василиянок автомобиль народного депутата Украины (Романа Чернеги авт.) заблокировал одну из машин, которая участвовала в автопробеге, который по случаю 69-ой годовщины освобождения города от фашистов организовали Ивано-Франковские облорганизация ПР и “Молодые регионы”. Таким образом нардеп решил продемонстрировать свое возмущение тем фактом, что ему, народному избраннику, пришлось лишних три минуты прождать на светофоре, пропуская автоколонну. Оставив на проезжей части свой автомобиль, Роман Чернега в грубой форме обратился к пассажирам (активистам “Молодых регионов”) заблокированного им автомобиля. Ссылаясь на свой депутатский мандат, народный избранник пригрозил забрать у них водительские права и в подтверждение решимости своих действий ударил одного из активистов. Пострадавшим оказался мальчик-инвалид, который недавно перенес тяжелую операцію». Відомі також інші випадки, коли нардеп порушував закон, зокрема “невдало” паркувався на світлофорних переходах у Києві.

 

А ще, подейкують, що саме Роман Чернега активно лобіював призначення керівником Івано-Франківського обласного СБУ Миколу Найдича. І таки добився свого. Отже за цим політиком хтось таки стоїть. Тільки ось цікаво – стоїть за лівим плечем, чи за правим? І чи погодиться Президент призначити свою довірену особу на Прикарпатті губернатором невідомо. Проте, кажуть, шанси є.

Непогані шанси сісти в крісло голови ОДА має ще один член команди Петра Порошенка – Володимир Кушнір, який очолював виборчий штаб Петра Порошенка в обласному центрі.

2

Володимир Кушнір та Анатолій Матвієнко (куратор обласного штабу Порошенка) під час круглого столу з підприємцями області

Результати голосування по області так сподобалися новообраному Президенту, що він похвалив міський штаб за успішно проведену роботу. Хто зна – може це вдоволення розростеться до вдячності, завдяки якій пан Кушнір обійме вакантне місце?

Ну, і Андрій Левкович. З 2007 р. – голова правління ВАТ «Промприлад». За нашою інформацією – креатура прикарпатського олігарха Олега Бахматюка. Чомусь нашим українським олігархам завжди хочеться в політику.
levkovych

Якщо не особисто, то через своїх протеже. Чи зможе Бахматюк проштовхнути на посаду голови ОДА свою людину? Є певні сумніви. Але чого тільки не буває. Хоча, якщо глянути на жалюгідне становище ВАТ «Промприлад», то можна зробити цілком притямні висновки – такі «спеціалісти» області не потрібні… Отже, інтрига поки що залишається. Хто стане новим «губернатором» можна лише здогадуватися. Одне не викликає сумніву – Андрій Троценко мусить піти.