А реформаторський (можна в лапках) уряд Яценюка обіцяє чергове підвищення ціни на газ для населення вже в першому кварталі цього року. Тобто до кінця зими ціна на блакитне паливо й далі зростатиме. “Триндьож” Сєні про субсидії залишається “триндіжом”, бо не всі ці субсидії зможуть отримати. Хоча б ті, в кого діти навчаються у вищих навчальних закладах на платних відділеннях, ті в кого квартира перевищує 60 кв. метрів, фрілансери і ще багато категорій громадян.

Яценюк киває на МВФ, мовляв, це його вимога. Але МВФ плювати на якість життя в країні, уряду якої вони позичають гроші. МВФ – це міжнародний лихвар, якого цікавлять лише відсотки з позики. Завалені економіки, наприклад, Мексики чи Аргентини тому яскраве свідчення, пише Анонс контракт

Тому коли директор івано-франківського Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак на своїй сторінці у Facebook публікує 10 реформ в системі комунального господарства, транспорту і зв’язку Івано-Франківська, які будуть ініціійовані в 2015 році, стає вже навіть не страшно, а моторошно. І пан Смушак тут зовсім не винен. Просто слово «реформи» стало аналогом зубожіння й звичайного державного рекету. Особливо коли читаєш «Суть цієї реформи – максимальне залучення позабюджетних ресурсів – фінансових, матеріальних, виробничих, людських, інтелектуальних до розвитку як міста загалом, так і утримання окремих об’єктів благоустрою, реалізації інфраструктурних проектів, реалізації тих чи інших заходів», то бачиш лише одне – у громади знову будуть тягнути гроші. Хоча, можливо, це й не так. Але після всіх урядових заходів для наповнення бюджету, для іншого розуміння просто не залишається місця.

Але мене особисто зацікавив дев’ятий пункт, тому процитую його повністю: «Реформа системи управління будинками – точніше, продовження розпочатої в місті реформи, спрямованої на формування ефективного власника багатоквартирних будинків, усвідомлення власниками квартир, що їм належить не тільки квартира, але й дах, підвал, ліфт, під’їзд, прибудинкова територія та інші елементи будинку. Якість життя у квартирі, капіталізація квартири залежить не тільки від того, який хороший ремонт зроблений у квартирі чи яка дорога там сантехніка, але й від того, чи чистий та красивий під’їзд, чи облаштована прибудинкова територія, чи не протікає дах, немає води в підвалі».

І тут виникає наступне питання. Для чого потрібний «передовий» досвід з ЄРЦ, коли мешканці будинку повинні всім опікуватися самі. Щоб брати за посередництво гроші?

Мешканцям свого часу нав’язали договори з ЄРЦ, а тепер кажуть, що порятунк потопаючих – справа рук самих потопаючих. Самі перекривайте дах, самі укріплюйте фундаменти, самі скліть вікна в під’їздах і самі їх прибирайте, що власне й робиться. Принаймні мешканцями будинку, де я проживаю.

Що ж до прибункової території, то в багатьох випадках її розміри просто не визначені. Переважно зазначена більша прибудинкова територія, ніж то, що є насправді. Особливо після забудови подвір’їв новими будинками, які потихоньку повідкусували собі трішечки чужих метрів.

Якщо ж реформа, про яку говорить пан Смушак, хоча б наведе лад у визначенні меж прибудинкових територій та відмінить присутність в ЖКГ міста посередника у вигляді ЄРЦ, то я буду лише за.

Але ж чомусь в це мало віриться. Бо мова йде про реформи. А вони в нас самі знаєте який результат приносять.