Активісти «Дорожнього контролю» «визволяли» водія, котрого «ДАІшники» під погрозами і з застосуванням фізичної сили змушували здати кров на освідчення.

Мешканеця Виноградівщини Елеміра Бірова вранці 3 червня нібито за перевищення швидкості зупинили інспектори ДАІ Василь Лущак і  Володимир Дужар. У ході розмови інспектори озвучили підозри щодо можливого алкогольного сп’яніння водія і запропонували пройти тест визначення вмісту алкоголю в крові. В обласному наркодиспансері, водію одразу повідомили про те, що вміст алкоголю визначуть після забору крові – без того, аби дмухати в трубку. Пан Елемір, для того, щоб зафіксувати розмову ввімкнув мобільний телефон у режим аудіозапису, однак, лікар-нарколог В. І. Брич (саме такі дані вказані у сфальшованому акті обстеження на вміст алкоголю в крові), заявивши, що «тут не можна говорити по телефону і вести відеозапис» – схопив телефон зі столу і кинув ним об стіну. Коли ж пан Ельмір своїм іншим мобільним телефоном почав зв’язуватись із активістами «Дорожнього контролю» і відмовився здавати кров лікарю-зухвальцю, інспектори ДАІ почали застосовувати фізичну силу: викручувати руки, хапати за куртку, штовхати, намагаючись залякати чоловіка і змусити здати кров. Та чоловіку все таки вдалось покинути заклад наркодиспансеру, та змушений був залишити своє авто на майданчику біля наркодиспансеру. Аби довести свою невинуватість, самостійно відправився у Мукачево, де освідчення показало відсутність алкоголю в крові. У цей час на руках у «правоохоронців», як виявилось, вже був заключний акт, у якому за підписом лікаря В. І. Брич зазначалось: «водій Е. А. Біров перебував в стані алкогольного сп’яніння». Оскільки відповідне обстеження не проводилось, документ грубо сфальшували…

Повернувшись в Ужгород з ясувалось, що автівка, яку пан Ельмір залишив під стінами медзакладу, зникла. З’ясувалося, що мікроавтобус було доставлено на штраф-майданчик ДАІ на підставі складеного протоколу, який, до речі, водію на руки не надали – всі документи ним і активістами «Дорожнього контролю» були витребувані вже в управлінні обласного ДАІ.

Наразі, заступник начальника управління ДАІ УМВС в Закарпатській області Василь Бокоч повідомив, що стосовно працівників ДАІ, які фігурували в даній справі, тепер проводитиметься службове розслідування. Відеозаписи долучать до матеріалів справи. Якщо ж вину правоохоронців буде встановлено, їх притягнуть до дисциплінарної відповідальності.