Якщо нещодавно ми писали про те, що один із кандидатів в нардепи Михайло Шатрук свою передвиборчу програму просто списав із підручників політології, то інший кандидат, який за сумісництвом й є діючим депутатом від цього кругу, – Василь Гладій пішов в цьому питанні ще далі.

Нагадуємо, що Василь Гладій на сьогодні є народним депутатом ВРУ. У 2012 році він балотувався саме по цьому округу, і отримав майже 30% підтримки виборців. Пройшло два роки і Василь Гладій зараз балотується знову від цього ж округу. Наші журналісти вирішили порівняти дві передвиборчі програми Василя Гладія: першу, з якою він переміг 2012 року і яку мав би успішно реалізовувати, і другу, з якою йде на вибори сьогодні, щоб перемогти знову.

Оскільки мова йде про мажоритарника, ми візьмемо для порівняння тільки ту частину передвиборчої програми, яка стосується проблем округа.

Отож, пропонуємо вам переглянути два уривки з двох різних програм одного і того ж кандидата, але з часовим розривом між їх написанням в два роки.

Програма кандидата в народні депутати В. Гладія, 2012 рік:
(http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2012/WP407?PT001F01=900&pf7201=1954)

«Я добре знаю ті проблеми, що турбують жителів мого виборчого округу. Беру на себе зобов’язання перед своїми земляками домогтися:
– Відродження й розвитку українського села
– Розпаювання комунальних земель лісового фонду з метою реалізації визначеного державою права громадян на їх першочергове одержання у власність
– Внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів»:
збільшення розмірів всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам;оподаткування за спеціальними ставками суб’єктів підприємницької діяльності, які мають в гірських населених пунктах об’єкти торгівлі товарами повсякденного вжитку.
– Розвитку та розбудови транспортної та дорожньої інфраструктури, підтримка діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури.
– Реалізації протипаводкових та протизсувних заходів, розвитку та екологічно збалансованого ведення рекреації й туризму».
Програма кандидата в народні депутати В. Гладія, 2014 рік: 
(http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/WP407?PT001F01=910&pf7201=9072)

«Беру на себе зобов’язання перед своїми краянами продовжувати вирішення тих проблем, що турбують мешканців мого виборчого округу:
– відродження та розвитку українського села;
– розпаювання комунальних земель лісового фонду з метою реалізації визначеного державою права громадян на їх першочергове одержання у власність;
– домогтися прийняття законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів»: збільшення розмірів всіх передбачених чинним законодавством видів державної матеріальної допомоги громадянам; оподаткування за спеціальними ставками суб’єктів підприємницької діяльності, які мають в гірських населених пунктах об’єкти торгівлі товарами повсякденного вжитку;
– розвитку та розбудови транспортної та дорожньої інфраструктури, підтримка діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури;
– реалізація протипаводкових та протизсувних заходів, розвитку та екологічно збалансованого ведення рекреації й туризму»,  – пише ЗМІСТ

Як бачимо, відмінностей між цими двома передвиборчими документами не багато, точніше їх взагалі немає. Припускаємо, що два роки в статусі депутата – це замало часу, щоб реалізувати хоч якісь передвиборчі обіцянки. Мабуть, саме тому він хоче отримати депутатський мандат і ще на п’ять років.