1

Мешканці сусідніх будинків, які раніше виступали проти будівництва багатоповерхівки, протягом липня 2016 року неодноразово зверталися за допомогою у висвітленні будівельних порушень до франківських ЗМІ.

Після повідомлень в інтернет-виданнях журналісти відреагували на скаргу жителів будинків по вулиці Чиста щодо будівництва на Довгі 18Б та провів власний аналіз наявної документації. При перевірці, ми виявили цікаві факти: діюче ОСББ неіснуючого будинку, сумнівну документацію та інші порушення (див: Черговий будівельний скандал у Франківську: багатоповерхівку на вулиці Довгій споруджують за сумнівною документацією).

Франківці, які вимагали зупинити будівництво, на одному із засідань Івано-Франківського МВК змусили втрутитися у конфлікт міського голову Руслана Марцінківа. 21 липня сусіди скандального будівництва багатоповерхівки на розі вулиць Довга-Чиста на засіданні МВК звернулися до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа з проханням зупинити будівництво. В ході розмови, Руслан Марцінків повідомив, що ознайомився з проблемою у публікації «Міфічне ОСББ та забудова санітарної зони – черговий будівельний скандал», пишуть Версії з посиланням на Побудовано в Франківську .

Додатково, представник ініціативної групи повідомив, що мешканці раніше зверталися в Управління ДАБІ в області. ДАБІ офіційно відповіло людям, що дозвіл на перевірку даного об’єкту відсутній. Міський голова пообіцяв активістам, що звернеться до прокуратури з вимогою перевірити будівництво на Довгій, 18Б та відреагувати на бездіяльність Управління ДАБІ в області.

Станом на середину серпня 2016 року, забудівник встиг звести 2 поверхи. Тож будівництво скандального багатоквартирного житлового будинку з незрозумілих раніше причин тривало попри скарги активістів та заяв міського голови Руслана Марцінківа про особисте звернення в Управління ДАБІ.

Пізніше, на сесії Івано-Франківської міської ради, депутати «підігнали» землю під будівництво багатоповерхівки, прийнявши рішення, про яке повідомлялось ще на етапі проекту рішення. Фактично, міська рада змінила цільове призначення землі під будівництво багатоквартирного будинку, яке вже по факту там велося.

Як стало відомо проекту, активісти, після гучного протесту і показової боротьби із будівництвом, легко пішли на компроміс із забудівником. Відтак, обіцяних радикальних дій міська влада не реалізувала, а правоохоронні органи не відреагували.

На сьогодні, будівництво уже сягнуло 4 поверхів, а сам будівельний конфлікт згас так же швидко, як і розгорівся.