Івано-Франківська область вже довший час живе без начальника УМВС. І ніби нічого страшного, але всім зрозуміло, що довго так продовжуватися не може. Кандидати на посаду змінюють один одного зі швидкістю, від якої рябить в очах. А крісло залишається порожнім. Ну, не зовсім порожнім, бо тимчасово виконуючим обов’язки начальника Управління міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області наразі є Семенишин Микола Олександрович. Але довго так продовжуватися не може. І, кажуть, не буде.

Кандидат юридичних наук, підполковник Семенишин в принципі нічим поганим за час перебування на посаді не відзначився. До цього він очолював управління в сусідніх Хмельницькій та Тернопільській областях

Кандидат юридичних наук, підполковник Семенишин в принципі нічим поганим за час перебування на посаді не відзначився. До цього він очолював управління в сусідніх Хмельницькій та Тернопільській областях

Днями у Версій з’явилася інформація, що попри обговорення більш ніж шести кандидатів, на посаду начальника УМВС області реально претендують три офіцери.

Це генерал Василь Кузнєцов, полковник Володимир Сміх та полковник Ярослав Манжелей. Генерал і два полковники. Хто кого? І справа тут, насправді (а можливо – на жаль), вже зовсім не в професійних якостях претендентів, а в тому, хто за ними стоїть.

Почнемо зі старшого за званням, з Василя Кузнєцова (1965 р.н.). Є інформація, що цю кандидатуру активно підтримує Роман Ткач.

Кузнєцов. З березня 2005 року по січень 2007 року - начальник Управління міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області

Кузнєцов. З січня 2008 року по 2010 рік – начальник Управління міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області

Колишній голова ІФОДА, колишній член Ради національної безпеки і оборони України, колишній народний депутат ВР, колишній секретар Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, колишній член НРУ. До речі – Василь Кузнєцов теж колишній… Колишній начальник УМВС Івано-Франківської області. Тобто, посада, на яку він претендує для нього не нова. Обіймав цю посаду генерал за наказом міністра внутрішніх справ України від 9 січня 2008 року. У 2010 році звільнений з посади (я так розумію з приходом до влади Януковича). Але цікаве інше – в 2008 році міністром внутрішніх справ був Юрій Луценко, який зараз є радником Президента. 14 червня в Івано-Франківську перебувала дружина Юрія Луценка, Ірина Луценко. Близько другої години дня у місцевому кафе “Говорить Івано-Франківськ” відбулася зустріч Ірини Луценко та Василя Кузнєцова.

Зустріч Ірини Луценко та Василя Кузнєцова не пройшла повз фотокамери ЗМІ

Зустріч Ірини Луценко та Василя Кузнєцова не пройшла повз фотокамери ЗМІ

Є версія, що мова йшла якраз про повернення Василя Кузнєцова на посаду. Так що шанси в генерала досить великі. Можливо навіть більші, ніж у двох полковників.

Полковник Володимир Сміх (1976 р.н.) досі обіймав посаду заступника начальника УМВС. В березні цього року, після звільнення наближеного до місцевих регіоналів Василя Фелика, полковника вже призначали начальником Управління МВС України в Івано-Франківській області.

Громадські організації одного разу вже не не підтримали Володимира Сміха на посаду нач. УМВС. Що ж, можливо йому ще пощастить...

Громадські організації одного разу вже не не підтримали Володимира Сміха на посаду нач. УМВС. Що ж, можливо йому ще пощастить…

Але громадськість тоді виступила проти і, як кажуть, не зрослося. Втім, є інформація, що кандидатуру Сміха підтримують однопартійці чинного міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Дмитро Шлемко та голова ІФОДА Андрій Троценко. Так що шанси посісти крісло головного міліціонера області в полковника Сміха не такі вже й примарні. Тут все залежить в першу чергу від того, що буде з Аваковим.

Ну і третій претендент, полковник у відставці Ярослав Манжелей (1959 р.н.). Останнє місце міліцейської роботи – начальник Тлумацького РВ УМВС України, звідки був звільнений в червні 2004 року.

Про Манжелея мало хто знає. Зтате відомо, що службу в органах починав рядовим «даїшником» у місті Калуш...

Про Манжелея мало хто знає. Зате відомо, що службу в органах починав рядовим «даїшником» у місті Калуш…

Ця кандидатура претендує на звання «темної конячки», яку підтримують міліцейські відставники та Громадська рада при УМВС. І не так рада, як перший заступник голови цієї ради – Ростислав Гудзінський. Громадський активіст, голова Всеукраїнського об’єднання “Голос”. Для підкріплення своєї позиції Громадська рада “підтягнула” Народну самооборону, яка відтепер начебто не проти бачити в кріслі начальника УМВС Ярослава Манжелея. Воно відомо, що на темну конячку ставлять або найбільш відчайдушні, або ті, хто не надто розбирається в скачках. Але інколи їм щастить і вони зривають чималий виграш.

Черговий етап міліцейського дербі розпочався. Робіть ваші ставки, панове.

Довідково:

Кузнєцов Василь, народився 27 жовтня 1965 року в місті Івано-Франківську. У 1984 році, після служби в армії, поступив у Воронезьке військове училище. Закінчивши навчальний заклад з червоним дипломом, проходив службу в Групі радянських військ в Німеччині. Згодом кадровий офіцер повернувся на Україну і продовжував службу у військовій частині в Коломиї. Був командиром роти, потім начальником штабу частини. Здобув другу вищу освіту – у 1998 році закінчив економічний факультет Прикарпатського університету.

По завершенні навчання фаховий бухгалтер-економіст розпочав службу в системі податкової міліції. Розпочавши з посади оперуповноваженого, невдовзі став начальником оперативного відділу податкової міліції в івано-Франківську, потім начальником Богородчанського районного відділу податкової міліції, згодом – першим заступником начальника управління податкової міліції Івано-Франківської області.

З березня 2005 року по січень 2007 року – начальник Управління міністерства внутрішніх справ України в Івано-Франківській області. Згодом працював першим заступником начальника УСБУ в Івано-Франківській області. Наказом Міністра внутрішніх справ України від 9 січня 2008 року призначений начальником УМВС України в Івано-Франківській області. У 2010 році звільнений з посади. Цього ж року балотувався по списках партії “Батьківщина” до Івано-Франківської обласної ради.

 

Сміх Володимир, народився 27 листопада 1976 року в селі Корнич Коломийського району Івано-Франківської області.

Після закінчення середньої школи вступив на навчання до Прикарпатської філії Національної академії внутрішніх справ України. В липні 1998-го Володимира Сміха направили для проходження служби в Коломийський міськрайонний відділ міліції – оперуповноваженим відділення Державної служби боротьби з економічною злочинністю. З травня 2001-го до січня 2003 року працював оперуповноваженим Коломийського міжрайонного відділу УБОЗ УМВС, потім старшим оперуповноваженим, начальником ВДСБЕЗ Яремчанського міськвідділу. Рік очолював відділення ДСБЕЗ Коломийського міськрайвідділу внутрішніх справ.

У травні 2005 року В. Сміха призначили начальником Снятинського РВ УМВС. Згодом очолював Коломийський та Івано-Франківський міські відділи міліції. У 2011 році призначений заступником начальника УМВС – начальником кримінальної міліції УМВС України в Івано-Франківській області.

 

Манжелей Ярослав (за матеріалами сайту Паралелі), 1959 р.н., полковник міліції у відставці. Службу в органах починав рядовим «даїшником» у місті Калуш, по щаблях дійшовши до посади заступника начальника Івано-Франківського відділу ДАІ. У 2003 році змінив профіль – став заступником начальника відділу кримінальної міліції у місті Тлумач. Того ж року і начальником міліції цього ж району, де працював рівно рік – до 2004-го. У громадській раді при обласному УМВС був представником  Всеукраїнського об’єднання «Голос» (позапартійна ГО, що підтримує проєвропейський курс), яке і лобіювало Манжелея в середовищі місцевих активістів, представників народної самооборони та Автомайдану. Під час революції у лютому громадська рада при УМВС призначила Манжелея координатором міліції громадської безпеки та громадських формувань щодо охорони  порядку на території Івано-Франківської області.