Це вже не вперше в Івано-Франківську хтось труїть тварин. «Хтось» – тому що і комунальні служби, і міська влада всіляко відхрещуються від своєї причетності до цього. Але масштаби «операції» примушують замислитись над тим, що маніяку-одинаку це таки не під силу.

А якщо зважити на те, що минулого тижня ряд ЗМІ Івано-Франківська повідомили, що на жінку напала зграя собак. При цьому в багатьох повідомленнях (можливо задля ефекту) прозвучало «безпритульних», «бродячих» і т.д.

Хоча згодом з’ясувалося, що собаки, насправді, були сторожові й охороняли промисловий об’єкт, повз який мала нещастя проходити постраждала.

Але обиватель запам’ятав лише одне – «зграя собак». Інформаційний викид відбувся і в певної частини населення в голові клацнуло – знищити всіх цих бездомних псів. Внаслідок чого спецоперація по розкидуванню отруйної приманки по мікрорайонах певною категорією людей буде лише вітатися.

Нагадаємо, що ще рік тому Івано-Франківська благодійна організація “Дім Сірка” виграла 100 тисяч гривень у телепроекті Nescafe “Ідея-X” на облаштування притулку для тварин. Міська влада начебто поообіцяла виділити під проект замельну ділянку, але в результаті обіцяної ділянки благодійна організація так і не дочекалася, хоча на 80 тисяч гривень  закупили 20 вольєрів, кожен з яких розрахований на 2-3 собак, морозильну камеру для продуктів та морозильну камеру для ліків, клітки та  миски для годування.

Зараз “Дім Сірка” пропонує міській владі різні виходи з ситуації, котра склалася, але поки що ніякого відгуку від влади немає. Натомість в місті знову продовжують труїти тварин.

Звичайно, можна припустити, що все це робиться за вказівки міської влади, яка таким чином хоче вирішити проблему безпритульних тварин (хоча зазначимо, що страждають від таких дій і тварини домашні), щоб “Дім Сірка” не мав чим займатися і таким чином зникла б проблема виділення земельної ділянки благодійній організації. Але це вже за межею людяності. Хоча…

Зазначимо, що від отруєння тварина помирає в муках. Часто свідками смерті тварини є неповнолітні. А всі ці дії є ознаками злочину, який передбачений статтею 299 у Кримінальному кодексі України «Жорстоке поводження з тваринами».

Зокрема в статті є наступні положення: «Знущання, вчинене із застосуванням жорстоких методів, означає завдання тварині болю, страждань шляхом нанесення ударів, заподіяння ушкоджень, позбавлення їжі або води, впливу термічних факторів, хімічних речовин тощо» та «Кваліфікований вид жорстокого поводження з тваринами має місце, коли такі дії вчинено у присутності малолітнього, тобто особи, яка не досягла 14-річного віку. При цьому потрібно, щоб винний усвідомлював факт присутності малолітнього, знав, що малолітній розуміє факт жорстокого поводження з тваринами».

Тобто присутні, як мінімум дві ознаки злочину – вплив хімічних речовин і дії в присутності малолітнього. От тільки чи візьметься місцева міліція розслідувати факт отруєння тварин, чи, як вже не раз бувало, обмежиться відпискою про відсутність складу злочину.

Нагадаємо, що в червні цього року міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус давав вказівку правоохоронним органам розібратися з ТЗОВ «Дмияр», яке погрожувало труїти собак в районі міського озера. Можливо в Пасічній орудує той самий «Дмияр»?

Але, наразі, все

Dmiyar 1_n