В чому ж справа, спробували розібратися «Версії». За часів, коли мером Івано-Франківська був Зіновій Шкутяк, ремонтом доріг в місті займалися чотири комунальних підприємства, Деякі з них займалися виключно ремонтом, деякі виробленням асфальту. Це були: КП ДРЕУ, Івно-Франківське орендне управління «Автошлях», ОШРБУ-1 та Івано-Франківський асфальтний завод.

Коли Віктор Анушкевичус в 2006 році прийшов до влади, він вирішив ці комунальні підприємства за будь-яку ціну взяти під свій контроль, щоб «осідлати» сферу ремонту доріг, яка є досить прибутковою. Для цього всі згадані комунальні підприємства були фактично завалені, в прямому значенні цього слова.

anush1

Через кілька років, після приходу Анушкевичуса ОШРБУ збанкрутувало, КП «Автошлях» було знецінене шляхом доведення майже до повного банкрутства й перейшло до власності Ріяфета Гасимова (депутат Івано-Франківської міської ради від колишнього «Фронту змін»).

КП «ДРЕУ», на яке після ліквідації ЖЕО, та створення ЄРЦ, навалилося купа додаткової роботи, але скоротилося фінансування, фактично ледь животіє. Скажімо, станом на березень 2014 року КП було винне Івано-Франківському асфальтному заводу 500 тис. грн., а Надвірнянському – 800 тис. грн. І це не всі борги підприємства. На той же березень місяць підприємство було винне 3,017 млн. гривень податковій.

В 2008 році Івано-Франківське орендне управління «Автошлях» з комунального підприємства перетворено в ТОВ “Івано-Франківський Автошлях” і його очолив Вихованський Андрій Степанович. Цей же «Автошлях» в 2009 році взяв підряд на ремонт набережної ім. Стефаника в обласному центрі. Результат цього ремонту можуть спостерігати мешканці і гості міста. Зараз це підприємство ледве животіє.

І нарешті Івано-Франківський асфальтний завод, який був найбільшим виробником асфальту в області і для ремонту більшості доріг в області використовували саме продукцію цього підприємства. Підприємство також кілька разів банкрутіло і у 2007 році його очолив соратник Анушкевичуса Лаврук Тарас, який скаржився, що робота асфальтного заводу тільки на виробництво асфальту для ямкового ремонту є збитковою, але обіцяв, що як тільки завод загрузять по повній, він вийде на прибутковість.

Таким чином під контролем міського голови опинилися КП ДРЕУ та Асфальтний завод. Два інших комунальних підприємства були фактично знищені. В якому стані перебуває ДРЕУ, вже сказано вище, а про долю асфальтного заводу в наступній публікації.