smiittya

Блукаючи декілька місяців країною, львівські відходи дали зрозуміти кожному місту країни,  і Коломиї зокрема, що доля  Грибовицького сміттєзвалища чатує на кожного з нас.

Коломия 50 років використовує мікрорайон вулиці Косачівської у вигляді міського сміттєзвалища, не надаючи за це його мешканцям жодних преференцій. 19, 20 липня цього ж року на зустрічі міського голови з мешканцями мікрорайону, останніми було висунуто ряд вимог: покращення інфраструктури, відновлення освітлення вулиць, маршруту пасажирських автоперевезень, встановлення дитячого майданчика, футбольного поля, рампи для заборони проїзду вулицею Косачівською вантажного транспорту, розроблення проекту водопостачання та водовідводу, приведення в належний санітарно-екологічний стан існуючого сміттєзвалища. А головне: розроблення проекту землеустрою в Коломийському районі нового сміттєзвалища, куди наступні 50 років возитиме сміття й місто.

До сьогоднішнього дня виконано хіба тільки освітлення вулиць, відновлення футбольного поля, за рахунок обласного бюджету проведено водопостачання та водовідвід до будівельного майданчика для фірми Leoni, що за 1 км від будинків мешканців мікрорайону. Повилявши хвостом хитрого лиса, наобіцявши «золоті гори», Ратуша з перевиконаним місцевим бюджетом в 9 млн. грн потиху пливе далі на хвилях обіцянок… Все в дусі «шановних очільників»…

Та декілька днів тому на сайті Івано-Франківського територіального відділення Антимонопольного комітету України появилось повідомлення такого змісту:

«За результатами проведеної планової перевірки Коломийської міської ради територіальним відділенням АМКУ розпочато справи за ознаками вчинення порушення конкурентного законодавства, виявлених в діях міської ради та КП «Житлоінфоцентр».

На конкурсних засадах Міською радою у 2015 році виконавцем послуг з вивезення твердих побутових відходів, на всій території м. Коломия визначено філію «АВЕ Коломия» ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ».

Однак,  як встановлено під час перевірки, КП «Житлоінфоцентр» з відома Міської ради, всупереч вимогам чинного законодавства, надавало послуги з вивезення ТПВ для населення та інших споживачів, внаслідок чого досягало неправомірних переваг у конкуренції стосовно Філії «АВЕ Коломия» ТОВ «АВЕ Івано-Франківськ», оскільки не було визначене виконавцем послуг.

Міська рада, затвердивши тарифи на послуги з вивезення ТПВ для суб’єкта господарювання –  КП «Житлоінфоцентр», створила для нього умови для вчинення порушень на цьому ринку.

Зазначені дії Міської ради та комунального підприємства містять ознаки порушення конкурентного законодавства. Триває збір та аналіз доказів у справах».

Отже, як випливає з даного повідомлення, Коломийська міська рада діє нахабно не тільки по відношенню до мешканців міста, а й по відношенню до фірм, котрі на конкурсах, що проводила сама влада, виграли право на вивіз сміття.  Переконана, що Коломия отримала б інший вигляд, адже санітарний стан місць по збору сміття дуже різниться між собою. Варто лише глянути на металеві огорожі та пластикові ящики для збору сміття закордонного інвестора «АВЕ» і на «помийні ями» комунального підприємства Коломийської міськради «Житлоінформцентр». На цих «гадючниках» стабільно гниють відходи створюючи ядовитий сморід яким дихають мешканці міста. За стільки років «царювання» влада міста не спромоглися запровадити хоча б збір пластикових пляшок на місцях збору сміття, це б зменшило кількість відходів, що вивозиться на полігон. В мене як і в пересічного коломиянина звичайно є здогадки чому влада міста Коломиї тримається за це комунальне підприємство, адже виявляється воно ще й збиткове бо працює три дні на тиждень. Тільки  куди дівається квартирна плата мешканців-питання риторичне.

Іншим злочином проти мешканців Коломиї вважаю рішення влади передати в приватні руки всіма забуте сміттєзвалище, до котрого у мене, як у людини з відповідальною громадською позицією, теж багато запитань. Чому приватній фірмі «Колокомунсервіс» доручено справу зберігання сміття? Де у даної фірми вага, котру згідно до чинного законодавства вона зобов’язана мати? Куди стікають шкідливі канцерогенні продукти з сміттєзвалища? Хоча куди стікають нечистоти ми здогадуємося, адже мешканці даного мікрорайону відчувають це по якості води з своїх криниць, котрою навіть не можна прати із-за наявності характерної жовтизни. Значить захоронення відходів зовсім не здійснюється, адже на сміттєзвалищі постійно риються люди і торгують пластиковими пляшками та металоломом. А ми пам’ятаємо, що основною причиною трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі слідство виявило неналежне захоронення відходів. Тобто ніхто належним чином не трамбував його і не пересипав сміття відповідним шаром землі.

 Через  відсутність ваги врахувати скільки завезено сміття, дивлячись тільки на тоннажність автомобіля, – сцена з «театру абсурдів», а отже не виключено, що тонни сміття марширують «корупційною доріжкою», використовуючи «ліву оплату послуг»…Очевидно тому «Колокомунсервіс» створив ще декілька приватних структур типу «Калина», «Калина 1» та інші, які теж «піклуються» сміттєзвалищем, таємно вивозять відходи на сміттєзвалище від населення та інших об’єктів, при цьому не сплачуючи кошти за захоронення.

Тому куди діваються кошти які оплачують перевізники за захоронення відходів, повинні перевірити компетентні органи. А поки вони «сплять»  місто тим часом грузне в нечистотах… І якість збору сміття не до порівняння:

p61010-165828

p61010-170151

p61010-171050

p61020-164925

Автор: Олександра Базюк