Вони вважають, що незалежного журналіста «гонять» на фронт для того, щоб він замовк назавжди. Ось декілька цікавих моментів із цієї статті.

«Нині самий шельмуемий на Україні журналіст – івано-франківський Руслан Коцаба, що відмовився від армійської мобілізації. З Русланом зустрічалися ми минулого літа в Луганську. Розмовляли про політику. Не сказати, щоб гостро сперечалися, бо Руслан по натурі м’який, та й фізично такий неквапливий телепень, філософствує про вічне, начебто П’єра Безухова. Представити його з гранатою, що рветься на танк «За Батьківщину! За Порошенко!»- вище всяких моїх фантазій. Як людина, котра служила, можу сказати, що від таких як Руслан Коцаба на війні більше шкоди, ніж користі. У його у фейсбуці ви легко виявите, що поняття «свій-чужий» у Руслана відсутнє. Він «пуляет» по тих і цих. А тому Руслану не можна довіряти зброю, в бою переплутає цих з тими. Швидкість Руслана в місті навіть в момент обстрілу не більше 3 кілометрів на годину. Тому як в атаку, так і при відступі доведеться його тягнути на плечах товаришів. Не можна Руслана відправити служити і, скажімо, при крематорії. Розбовкає про справжні втрати. Тому я б не поділяв надій українського генштабу, що з появою Руслана Коцаби на східному фронті становище різко зміниться на користь ЗС України. До того ж в ідейному плані Руслан і нетвердий, і хисткий. Як всякий мислячий, він небезпечний. Швидше за все, тому й женуть на фронт Руслана, щоб назавжди від нього позбавитися», – пише газета «Комсомольська правда».

Журналісти цього видання вважають, що Коцабу відправляють на Схід, щоб позбутися.

«У мене вже немає сумнівів, що Руслана, на відміну від більш молодих і спритних українських журналістів, мобілізують тільки тому, щоб від нього позбавитися в першому ж бою. А поки що він ходить у «відмовниках» і Руслану загрожує в’язниця», – написав журналіст КП.