Результат пошуку зображень за запитом "резиденції "Синьогора""

Генеральним директором ДО «Резиденція Синьогора» Капія Ігоря Михайловича призначили в 2016 році. В колектив прийшов новий керівник з власним баченням роботи очолюваного ним закладу. Майже з дня призначення Ігоря Капія на посаду, в нього не склалися відносини з працівниками готельного комплексу – завідувачем готельним комплексом Яковлюк А.М., адміністраторами Климків О.О., Гладиш І.М., Легінь О.О., Стегеій Т.Д. та сестрою-господинею Кудлейчук М.В. Працівники стверджують, що  перебувають під дією морально-психологічного тиску в зв’язку з відмовою виконання незаконних вказівок. Саме така нездорова ситуація змусила згаданих працівників звернутися до депутата івано-франківської обласної ради Святослава Никоровича з листом, в якому вони спробували розповісти про ті порушення, котрі, за їх словами здійснює директор ДО «Резиденція Синьогора» Ігор Капій, пишуть Версії .

В листі йдеться про маніпуляцію з номерами, підміною кількості днів проживання, про безоплатне  поселення в найдорожчі номери категорії «Апартамент» та котеджі «друзів» директора (за рекомендацією впливових осіб з Івано-Франківська, котрі й рекомендували його на посаду). Нагадаємо, що мова йде не про приватний бізнес, а про державний готельний комплекс.

Зокрема розписування та заниження фактичних сум за проживання делегатів різноманітних конференцій, які резервують номери для своїх делегатів, відбувається за рахунок зменшення діб проживання та кількості займаних номерів. Щоб це було можливим директор, стверджують автори листа, розпорядився забрати з рецепції контрольно-касовий апарат, проти чого виступили працівники. Втім, ніколи не буває так, щоб не знайшлася людина, готова виконувати будь-які накази. Навіть ті, котрі виглядають сумнівними. В нашому випадку такою людиною стала менеджер з туризму Галина Сапіжак, яка з готовністю почала виконувати розпорядження директора за що й була винагороджена. 20 жовтня 2016 року вона була призначена в.о. завідувача готельним комплексом в той час, як завкомплексом Яковлюк А.М. знаходилась на лікарняному. І це не зважаючи на те, що свого часу колектив висловлював пані Сапіжак недовіру у формі письмової заяви на ім’я директора Капія, про що останній, звичайно ж, не міг не знати. Також колектив звертався до директора з проханням призначити в.о. завідувача готельним комплексом (на час хвороби Яковлюк) Кудлейчук, яка пропрацювала в комплексі 33 роки і є матеріально відповідальною особою (на відміну від Сапіжак), але директор, цілком очікувано, проігнорував і це звернення.

Воно й не дивно, адже, як стверджують працівники, Сапіжак, за вказівкою директора, переписує за адміністраторами звіти в бухгалтерію, змінює фактичні плани поселення та розміщення гостей, категорії номерів, кількість діб перебування і готова особисто проводити через касу узгоджені за розпорядженням Капія кошти за надані послуги. Перебуваючи свого часу на посаді завідувача комплексу Сапіжак постійно створювала конфліктні ситуації та вже тоді розробила свою схему ведення бухгалтерської звітності, за що й була звільнена з посади. Але виглядає так, що новому директору знадобився, накопичений в минулому, досвід пані Сапіжак.

Найбільшого тиску від директора колектив зазнав в січні 2016 року, коли він, безпосередньо домовившись з організатором навчального семінару «Кармен» Калинчуком В.В., привласнив значну суму (автори листа називають суму в 70 000 гривень) за послуги проживання та харчування учасників семінару.

В період з 17.06.2016 по 27.06.2016 в готельному комплесі, згідно гарантійних листів зареєстрованих в журналі реєстрації вхідних документів, пройшов навчальний семінар «Кармен» та конференція «Сила народу». В листі, який отримав депутат Святослав Никорович, йдеться про те, що директор привласнив кошти сплачені за проживання учасників і категорично заперечував сам факт їхнього проживання, хоча обслуговуючий персонал підтверджує факт проживання учасників заходів в готельному комплексі.

Також про проживання свідчать записи в журналі реєстрації проживаючих №07-01, плани розміщення, де відображені всі номери та котеджі, які займали учасники заходів. Журнал, плани розміщення, тощо, заповнені черговими адміністраторами в різні зміни. Доповідні записки на ім’я Капія, щодо непоступлення коштів в розмірі 19 168,42 грн. директор в телефонному режимі заборонив реєструвати, тому  Яковлюк, яка тоді обіймала посаду завідуючого готельним комплексом, змушена була відправити доповідну рекомендованим листом.

Прведення конференції «Сила народу» в туроператора «КЕЙ», замовила Нерозняк Л.М., що завсвідчує договір, який надає можливість організовувати відпочинок дитячих груп. Нерозняк оплатила всю суму в безготівковій формі туроператору. Засновниця і працівник «КЕЙ» Орлова В.В. оплатила всю суму в готівковій формі за фактичну кількість зайнятих номерів за період з 17.06.2016 року по 22.06.2016 року безпосередньо директору. Втім, стверджують працівники, директор передав в бухгалтерію не всю суму, а лише 13 915 гривень.  Кудись поділися гроші за період проживання з 19.06. 2016 по 20.06.2016 (3 000 гривень) та за оренду залу засідань 5 190 гривень.

Працівники стверджують, що неодноразово зверталися до директора Ігоря Капія за роз’ясненнями (в усній та письмовій формі) і щоразу отримували різні відповіді. То директор стверджував, що зробив для турагенства знижку в 10%, то повідомляв, що решту коштів турагенство сплатить згодом в безготівковій формі.

А далі, пишуть працівники, директор почав по одному викликати до свого кабінету чергових адміністраторів і погрожував їм зниженням надбавок за інтенсивність праці та навіть звільненням з роботи, якщо вони не «розпишуть» 3 000 гривень зменшивши фактичну кількість номерів. Ніхто з адміністраторів не погодився виконувати незаконні вказівки директора.

Навчальний семінар «Кармен» тривав з 20.06.2016 по 26.06.2016. Кошти адміністраторам від організаторів семінару видавав особисто директор Ігор Капій (частинами, за одну-дві доби) Адміністратори отримані суми проводили по кількості фактично заброньованих номерів та котеджів та проживання в них відпочиваючих. Адміністратори неодноразово зверталися до організатора семінару Калинчука В.В. з проханням оплачувати послуги особисто, але той наголошував, що всі фінансові питання буде вирішувати лише особисто з директором Капієм. В результаті кошти за проживання за період з 25.06.2016 по 26.06.2016 в розмірі 19 168 гривень та за період з 26.06.2016 по 27.06.2016 в розмірі 1 210 гривень так і не надійшли в бухгалтерію готельного комплексу.

Ситуація, як бачимо досить неоднозначна, а звинувачення достатньо серйозні. Хоча, на порожньому місці такі звинувачення не виростають. Розбиратися в цьому, звичайно ж, повинні компетентні органи. Саме тому депутат обласної ради Святослав Никорович передав звернення працівників державного готельного комплексу ДО «Резиденція Синьогора» в обласну прокуратуру. Будемо сподіватися, що слідчі прокуратури виконають свою роботу та розставлять всі крапки над «і».