parfan

Місцеві вибори наче закінчилися, але кононаду й поодинокі постріли ще чути. Як підказує нам наша інтуіція – можливі жертви.

За даними «Версій» у кандидата від партії «УКРОП» Тараса Парфана, котрий балотувався по округу №1 місто Богородчани, несподівано зріс відсоток тих, хто віддав голос за цього кандидата. Зріс настільки, що став майже прохідним. Судіть самі – згідно протоколу Богородчанської районної територіальної виборчої комісії в кандидата Парфана 15,5106% голосів (див. фото).

IMG_20151110_144424IMG_20151110_144441IMG_20151110_144520IMG_20151110_144453IMG_20151110_144532

Через кілька днів за даними вже Івано-Франківської обласної виборчої комісії в нього вже 16,2995% і він на межі проходження. При цьому протоколу про уточнення результатів виборів не було, але саме ці дані зявляються на сайті ЦВК (скріншот з сайту додається).

парфан-5

Внаслідок цієї простої комбінації Тарас Парфан переміщається з 16-го (однозначно непрохідного місця) на 13-те, де в нього є шанси пройти в обласну раду, в разі, якщо хтось з його однопартійців (з тих, хто пройшов) відмовиться від депутатського мандату. Саме про таку процедуру зараз говорять за лаштунками виборчого процесу

Як за кілька днів в Тараса Парфана зріс відсоток? Це саме те запитання, яке потрібно ставити до ОВК та до районної комісії. Можливо справа у електронному введенні даних, яке здійснює ОВК? Можливо хтось помилився і замість «5» натиснув «6»?

Цікаво, що також подібна ситуація склалася з кандидатом від УКРОПу Володимиром Полішем з Тисминецького району. В нього теж зросли відсотки. Поліш був 13-м став 11-м. У цього кандидата було 15,66%, а згідно даним розміщеним на сайті ЦВК стало 16.5928%. І він проходить до обласної ради.

Чи стане депутатом Тарас Парфан? Тут все заледить від того, чи вдасться «вмовити» якогось «не свого» депутата не складати присягу. В такому випадку закон позволяє замістити відмовника тим, хто перший в списку «резерву». А таким «резервом» якраз і є Тарас Парфан.

Схожа ситуація була в 2010-му році з Партією регіонів під час виборів до івано-франківської міськради.

Тоді, після виборів, одразу кілька регіоналів знялись, натомість в раду зайшов відомий підприємець Ігор Халаменда, який був за межами “прохідного” списку, адже до міськради потрапляло всього троє регіоналів. Втім, після партійної “ротації” підприємець таки потрапив у раду.

За неофіційною інформацією Микола Палійчук (перший кандидат в списку УКРОПу) давно займався питанням проходження Тараса Парфана до обласної ради.

При цьому питання «ціни» питання не стоїть. Є інформація, що він особисто нібито “просив” знятися кількох кандидатів від УКРОПу, аби лише пройшов Парфан.

Схоже, бажання протягнути “за вуха” своїх, більше, ніж страх перед законом. Адже питанням законності вже зайнялась «Опора» та інші суб’єкти виборчого процесу.

«Версії» отримали коментар від представника Громадянської мережі ОПОРА Івана Маруняка:

«Це груба помилка, внаслідок якої оприлюдненні підсумки голосування частково (в межах двох територіальних виборчих округів) не відповідають реальним результатами волевиявлення виборців. Внаслідок цієї помилки мандат депутата обласної ради міг отримати кандидат, який у рейтингу партійного виборчого списку перебуває на позиції, яка не дозволяє отримати депутатський мандат. Я вважаю, що виборча комісія повинна невідкладно усунути допущену при встановленні підсумків голосування помилку. Наскільки мені відомо, з цього приводу ТВК збиратиметься на засідання завтра, тобто 11 листопада».

Натомість, голова обласної виборчої комісії переконує журналістів, мовляв розбіжності в даних про підсумки голосування виникли внаслідок людського фактору і технічної помилки. «Я вважаю, що це технічна помилка, думаю, що це, швидше за все, людський фактор. Хоча зараз будуть різні розмови з цього приводу, але тут не може бути більше нічого, крім технічного людського фактору» – розповів репортеру Віталій Юрчишин.

За ким правда, покаже час. Утім, факти – річ уперта, а вони, схоже, грають явно не на користь політсили та “безпристрасної” комісії.