WP_20151116_004

За інфомацією ГО “Контроль” Яковлева Людмила Іванівна має 36 років педагогічного стажу, з яких 18 років пропрацювала в ЗОШ №1. За місцем роботи має позитивні характеристики, добре до неї відносяться учні та батьки. Про це свідчать численні грамоти, відзнаки, рішення атестаційних комісій. Її характеристика підтверджує визнання пані Людмили як ефективного педагога.

Що цікаво, цей документ було складено 2011 року (за рік до звільнення), та підписано  директором ЗОШ №1 Мургою Л. І. Тобто претензій до роботи Людмили Іванівни, що за всю свою трудову практику не отримала жодної догани, вона тоді не мала. Аж раптом ситуація кардинально змінилася…

Навесні 2012 року на пані Яковлеву почали надходити одна за одною скарги. Їй закидали звинувачення у грубій і некоректній поведінці. Кілька учнів стверджували, що вчителька погрожує їм невиставленими оцінками та принижує їх гідність. Батьки учнів 10-А класу склали письмову скаргу на ім’я директора з приводу порушення нею професійної етики. В цей же час виявилося, що Людмила Іванівна начебто не виставила до журналу оцінки зі свого предмету.

WP_20151120_0055

Згодом, 24 квітня посеред уроку вчительку викликають у кабінет директора, зривають її заняття, виносять їй звинувачення з приводу вищезазначених порушень, провокують конфліктну ситуацію. Будучи вкрай обуреною тим що відбувається, Яковлева одразу іде за поясненнями до начальника УОІН Микули Н. П., отримавши усну згоду від Мурги Л. І. Проте, повернувшись до школи за кілька годин, вона з’ясовує, що її відсутність була розцінена як прогул і їй оголошено догану! При цьому директор, а з нею й інші свідки цієї ситуації, стверджують, що вона нікуди її не відпускала! Голова обкому Профспілки працівників освіти і науки Гаробак М. М. стверджує, що цьому справді нема підтверджень, а Микула Н. П. схвалює винесенням догани!

WP_20151120_007

WP_20151120_008

Після цього, 8 травня скликаються профспілкові збори, на яких піднімається питання щодо подання клопотання у міське управління освіти про доцільність перебування Яковлевої Л. І. на своїй посаді. При чому на колективному клопотанні немає жодного підпису…

Останнім акордом стала «відмова Яковлевої ознайомитися з наказом щодо змін в роботі літнього табору», через що вона була відсутня на своїх заняттях 6 і 7 червня. Проте Людмила Іванівна не відмовлялася з ним ознайомитися, а просто нічого не знала про ці зміни! До того ж в пані Людмили є вагомі причини підозрювати керівництво школи № 1 у підробці документів. Адже існує два накази № 48: в одному є її прізвище, в іншому – немає. Такі ж питання викликає наказ про її останню відпустку. Забігаючи на перед, скажемо, що пізніше з цього приводу було відкрите кримінальне провадження.

WP_20151120_003

Не важко здогадатися, що було потім – друга догана і звільнення по 40-овій статті. Мети було досягнено…WP_20151117_009

Що ж слугувало підґрунтям для цього? Людмила Іванівна, серед багатьох інших причин, називає суперечки з приводу літературного клубу «Горизонт», який вона очолювала. Незважаючи на упереджене ставлення керівництва школи до нього, цей гурток відкрив талант не одного молодого письменника.

WP_20151116_001

WP_20151116_006

Закономірно, що після всіх цих подій пані Яковлева була вкрай обурена та прагнула відновити справедливість. Вона шукала правди в УОІН, у Міністерстві освіти і науки на різних рівнях, у Раді профспілок, та всі вони або обмежуються відмовками, що це «поза зоною їх компетенції», або взагалі не вбачають в тому що трапилося порушень! Хоча ще раз наголошуємо, що всі вищеописані пристрасті вирували не більше трьох місяців (за які було зібрано 60 компрометуючих документів), яким передували роки роботи без жодного зауваження. Вже це мало б викликати підозру! На думку спадає вираз «кругова порука»…

WP_20151123_001

WP_20151120_009

Врешті-решт, Людмила Яковлева звернулася з позовом до суду. І програла його! Потім був апеляційний суд, після – касаційний. Результат той самий. Тепер її справу розглядає Європейський суд з прав людини. Ви можете зауважити: «Вона ж програла всі ці суди! Значить справді була винною! Чого ж вона ще домагається?» Та перш ніж відповідати на це питання, дайте оцінку за десятибальною шкалою роботі судової системи в Україні, та пригадайте, коли ви востаннє були присутні на судовому засіданні…

На завершення зауважимо, що у своїй боротьбі Людмили Яковлева не лишилася сама. Їй повірили і підтримали її колишні учні, що написали колективне звернення до УМВС України з проханням розібратися в ситуації.

Без-назви-lkkll

Українська Спілка ветеранів Афганістану, членом якої є пані Людмила, пішли далі і написали подібне звернення до меру Івано-Франківська та до колишнього президента України.

WP_20151117_018

Нагадаємо, протягом останнього часу в освіті міста неодноразово виникають скандали пов’язані із звільненнями та призначеннями авторитетних вчителів. Раніше Версії писали про Скандал в ЗОШ 21, де педколектив виступає проти новопризначеного директора Лесі Савки, яка перебуває у родинних зв’язках з заступником начальника Управління освіти Івано-Франківського міськвиконкому п. О. Савкою. 

Щодо ситуації із Яковлевою, Версії чекають коментарів від Управління освіти Івано-Франківського міськвиконкому.