1

Статки одних вражають не менше, ніж «бідність» інших: одні можновладці декларують мільйони, інші «бідують» на одну зарплату, живуть у чужих домівках і ходять на роботу пішки.

В найвищому ешелоні влади опинилось одразу два прикарпатські міністри – Ігор Насалик та Євген Нищук. Згідно е-декларацій, між ними прірва в мільйони.

Результат пошуку зображень за запитом "Ігор насалик"

В міністра палива та енергетики Ігоря Насалика квартира в центрі Києва, будинок в Конча-Заспі, 15 гектарів землі, колекції картин, годинників та «ювелірки», автопарк на 6 машин (таємним чином зі списку зник славнозвісний Bentley) і понад 1 мільйон доларів готівкою. При цьому в колишнього мера Калуша немає жодних цінних паперів, корпоративних прав та нематеріальних активів. Підприємницькою діяльністю займається тільки дружина Гузял, яка за 2015 рік заробила 745 тисяч гривень.

Результат пошуку зображень за запитом "євген нищук"

На фоні «енергетичного» міністра очільник Мінкульту виглядає «жебраком». Євген Нищук не має ні власного житла, ні авто. Прикарпатський міністр живе в квартирі брата Богдана. При цьому Нищук задекларував 40% частку в житловому будинку, власницею якого вказана його дружина Оксана Батько-Нищук, та 60% частку в квартирі сина Олекси. В 2015 році народний артист України жив на зарплату 182 тисячі гривень, гонорари (4380 гривень, 2200 гривень та 4921 гривень) і відсотки з депозиту в «Універсал Банку» – 20 028 гривень. При цьому Нищук зумів «розжитись» на 43 тисячі доларів на 15 тисяч євро готівкою.

Результат пошуку зображень за запитом "Олександр сич"

Десь посередині між «олігархом» і «жебраком» знаходиться колишній віце-прем’єр-міністр України, а сьогодні голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич. Головний «свободівець» Прикарпаття задекларував всю нерухомість: від квартири у Франківську і житлового будинку в Делятині до комори, сауни і сараю. Авто в екс-віце-прем’єр-міністра уряду Яценюка немає. За 2015 рік Сич заробивмайже 81 тисячу гривень (зарплата + стипендія), а в готівці тримає 340 тисяч гривень (з них 160 тисяч позичив), 12 тисяч доларів та 7 тисяч євро. З нематеріальних активів голова Івано-Франківської обласної ради задекларував авторські книги, наукові праці, брошури тощо.

goncharuk

На «широку ногу» живе голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. У нього чотири земельні ділянки, два будинки в Яремче і по одній квартирі у Франківську та Львові. Ще три квартиру у Франківську має дружина губернатора. Сім’я Гончаруків має три авто – Mitsubishi Lancer, DAEWOO LANOS D4MM550 та AUDIQ5. Також голова ОДА задекларував зарплату в 2015 році в обсязі трохи більше 100 тисяч гривень, від відчуження нерухомого майна він отримав 850 тисяч гривень та майже 250 тисяч від відчуження рухомого майна. Крім того, очільник області задекларував елітні годинники, плазмові телевізори, ювелірні вироби та норкові шуби дружини.

martsinkiv_ruslan

«Бідняком» на їхньому фоні виглядає Руслан Марцінків. Мер Франківська задекларував квартиру, площею 102,7 метри квадратних, та автомобіль марки ЗАЗ TF 6940. Основним джерелом доходу очільника міста стала зарплата 20427 гривень та страхові виплати 8216 гривень.

derevjanko-informacija-_193_s61

Серед прикарпатських народних обранців, які «приписались» у Верховній Раді, список найбагатших декларантів очолив Юрій Дерев’янко. Нардеп задекларував один будинок під Києвом та один – під Львовом, чотири квартир в столиці та одну в Ялті, дві дачі, 5 земельних ділянок та 10 офісів, які він орендує на Прикарпатті. У родини є 6 автомобілів та 3 машиномісця. За 2015 рік дохід Дерев’янка та його дружини склав понад півмільйона гривень. У готівці народний обранець зберігає 1,6 мільйони гривень, 1,5 мільйони євро та майже 3 мільйони євро. Майже 2 мільйони гривень та 1 мільйон доларів тримає у готівці дружина нардепа.

Також Юрій Дерев’янко більше 10 мільйонів доларів позичив третім особам. Задекларував народний обранець і благодійну допомогу, яку він надавав учасникам АТО, обдарованим дітям, навчальним та медичним закладам, а також благодійні внески на рахунок Політичної партії ВОЛЯ. Загалом ця сума склала понад 2 мільйони гривень.

shevchenko

Друге місце займає Олександр Шевченко. У власності родини нардепа є три будинки (один недобудований), квартира, 3 офіси, 3 земельні ділянки та 1 нежитлова будівля. За 2015 рік депутат разом з дружиною заробили понад 20 мільйонів гривень, отримали 10 мільйонів позики та 17 мільйонів позичили третім особам. Директор «Буковелю» також задекларував іномарку Toyota Sequoia, шість швейцарських годинників та золоту каблучку з діамантом, яка належить дружині.

Результат пошуку зображень за запитом "віктор шевченко"

Молодший брат директора «Буковелю» Віктор Шевченко, який 6 вересня 2016 року склав присягу народного депутата, також подав е-декларацію. Хочавідповідно до закону, декларації за 2015 рік зобов’язані були подати службові особи, які на день початку подання декларацій (1 вересня) займали відповідальне й особливо відповідальне становище. Віктор Шевченко задекларував квартиру в Коломиї, будинок у Франківську та три земельні ділянки. Він є власником двох іномарок – LexusES 350 та Toyota Highlander. Також Віктору Шевченку належить ТзОВ «Амбіком», а його дружині «Медичний центр доктора Бубновського 10». За минулий рік нардеп та його дружина разом заробили понад 4 мільйони гривень.

Результат пошуку зображень за запитом "довбенко михайло"

Михайло Довбенко задекларував дві квартири в столиці та одну в Івано-Франківську, житловий будинок на Київщині, 5 земельних ділянок та 3 гаражі, в яких тримає тільки одне авто – FORD FIESTA. Також нардеп є власником 6 фірм, а загальний дохід його сім’ї за 2015 рік склав 1 мільйон гривень. У банку депутат від БПП зберігає 328 тисяч доларів, і ще понад мільйон доларів готівкою.

6solovey

Юрій Соловей задекларував житловий будинок у селі Зеленів, дві квартири у Франківську, дві земельні ділянки та об’єкт незавершеного будівництва – торговий центр в Угорниках. Нардепу належить авто Nissan Teana, а його дружині – KIA Sportage. Також дружина нардепа є бенефіціарним власником трьох фірм. Народному обранцеві належить торгова марка «Карпатський узвар». Загалом річний дохід сім’ї депутата склав 1,4 мільйона гривень.

dyriv

Анатолій Дирів подав чомусь аж дві декларації, і між ними є суттєві відмінності.

Спочатку він «забув» про дві квартири, ювелірні вироби, орендований готельний номер та компенсації вартості винайму того самого готельного номеру. Але потім все «згадав» і чемно записав у декларацію. Крім того депутат володіє нежитловим приміщенням, приміщенням бетонно-розчинного вузла, гаражем, автомобілем Hyundai SantaFe, колекцією марок, книг та нагород. За минулий рік народний обранець заробив майже 500 тисяч гривень.

Результат пошуку зображень за запитом "юрій тимошенко"

Найбіднішим з прикарпатських депутатів, які займають крісла у Верховній Раді, виявився Юрій Тимошенко.

Він володіє квартирою в Києві та двома земельними ділянками. Також нардеп вказав в е-декларації об’єкт незавершеного будівництва – житловий будинок в Коломиї. Авто в народного обранця немає. Живуть з дружиною тільки на зарплату – 79 452 гривень та 16 186 гривень відповідно.