Від самого початку будівництва мешканці прилеглих будинків були проти будівницива, оскільки воно, на їхню думку, знищує рекреаційно-відпочинкову зону. І дійсно – задля підготування майданчика для будівництва було знищене природне озеро, в якому водилась риба та жили видри. Але навіть знищення тварин не зупинило забудовника.

IMG_1061

Мешканці вулиць Биха, Південного бульвару, Короля Данила, Ленкавського, Яновича та Бельведерської  7 квітня 2014 року звернулися з колективним листом до начальника інспекції ДАБК Рибака Т.І. та зі скаргою на адресу міського голови Анушкевичуса В. А. Також були звернення до Архбудконтролю, до міського департаменту архітектури та в інші інстанції. Вимога була одна – зупинити будівництво. Але міська влада вкотре знехтувала думкою мешканців міста.

Щоправда існує відповідь начальника управління водних ресурсів Р. Михайлюка на громадський запит стосовно знищення озера. Цитуємо: «Повідомляємо, що дозвіл будівельній компанії «Вамбуд» на ліквідацію водного об’єкту (озера) між вул. Ленкавського і міським озером не видавався». Відповідь датована 3 квітня 2014 року. А 5 квітня озерця вже не існувало. На його місці громадяни встановили дерев’яні хрести – в пам’ять про знищених видр.

IMG_1074

Окрім того, що було знищена водойма, яка, окрім всього, ще й виконувала дренажні функції для міського озера на даній ділянці було зрізано 65 дерев. Дерева були зрізані в червні 2013 року. Як вказано в акті «Обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню» № 41 від 20 червня 2013 року всі зелені насадження на даній ділянці раптом стали аварійні та фаутні (дерева з пошкодженнями та вадами стовбурів різного походження). Сам дозвіл на вирубку був виданий в листопаді 2013 року, тобто через чотири місяці після фактичного знищення дерев. «Видалення зелених насаджень пов’язане з будівництвом багатоквартирних будинків» – зазначенно в згаданому акті.

IMG_1076

«Орендодавець (уповноважена ним особа) міський голова Івано-Франківської міської ради Анушкевичус Віктор Андрюсович, з одного боку, та Орендар Підприємець Гасимов Ріяфет Садиг Огли з другого уклали цей договір про нижчонаведене» – це цитата  з Договору оренди землі №27 від 8 листопада 2011 року. Тобто вся відповідальність за знищення озера і дерев у відпочинковій зоні міста лежить на міському голові. Як, зрештою і відповідальність за те, що на тому місці врешті рещт буде збудоване. Втім, меру Івано-Франківська не звикати до скандальної слави за різноманітні будови. Тут можна згадати і скандальне будівництво на вулиці Мазепи 35 і будівництво на вулиці Гаркуші, і ремонт вулиці Шевченка і торгові центри по всьому місту (позаду Художнього музею, наприклад).

IMG_1075

«Нижченаведене» містить в Умовах використання земельної ділянки цікавий пункт 14 «Земельна ділянка передається в оренду для будівницва спортивно-відпочинкового комплексу з житловими будинками та закладами громадського призначення». Тобто в договір для забудовника вкладений такий собі дозвіл на зміну цільового призначення будівництва.

Згідно «Декларації про початок виконання будівельних робіт» на даному місці має бути зведений СЕМИПОВЕРХОВИЙ фізкультурно-оздоровчий комплекс загальною площею 4640 кв. метрів. Якщо це так, то наше місто матиме просто таки унікальну будову. Де ще є семиповерхові спортивні комплекси?

IMG_1063

Наразі до справжнього будівництва ще не дійшло, хоча майданчик вже приготовано, обнесено парканом і підігнано техніку. Роботи ведуться. Але саме зараз Івано-Франківська міська рада на своєму шостому скликанні має (УВАГА! Цитую!)  «Надати дозвіл на розробку детального плану території «Планувальна організація та уточнення позицій генерального плану щодо меж і функціонального використання території в межах вулиць Ленкавського – Р. Гурика – Південний бульвар – міське озеро в м. Івано-Франківську».

Тобто дозвіл на будівництво, яке вже практично ведеться, хочуть надати заднім числом. Підпис під рішенням належить тому ж Віктору Анушкевичусу.

Цікаво, як до такого кульбіту поставиться найчисельніша фракція в міській раді – ВО «Свобода»? Адже саме вона прийматиме рішення по забудові рекреаційної зони на сесії міськради, котра відбудеться у найближчий четвер.

IMG_1064

IMG_1065

IMG_1068

IMG_1067

IMG1577

IMG1573