Без перебільшення це – революційна для держави подія. Проте багато хто з одіозних фігур та тих, хто скомпрометував себе, сьогодні йдуть на вибори, адже «народним обранцем» може стати хто завгодно – кандидати в народні депутати не підпадають під люстраційну перевірку. 

Саме цим зараз намагаються скористатись кілька одіозних персонажів, що намагються всіма правдами та неправдами прорватись до парламенту по мажоритарних округах на Прикарпатті.

Правда, для цього вчорашні прибічники Януковича та підпільні корупціонери намагаються «перефарбуватись» у демократів та патріотів. Але є й прості плагіатчики.

 Проте, про все по порядку.

Найбільша концентрація одіозних персонажів на виборчому окрузі №89.

Можливо, кандидати вважають, що виборці у сільському районі мають коротшу пам’ять, аніж мешканці великих міст, а може, не дуже й поважають їх, намагаючись грубо «забути» про своє політичне минуле. Не вийде, панове.

Найодіозніший кандидат на цьому окрузі Ярослав Шинкарук.

Він не гребував виходити на люди, надягнувши «георгіївську стрічку» – теперішній символ сепаратизму та війни на Донбасі. Колишній голова Косівської РДА пропрацював на посаді з 2008 до 2013 рр. і чудово знаходив спільну мову і з тодішніми опозиціонерами, і з вертикаллю президента Віктора Януковича.

І ось тепер своє регіоналівське минуле Ярослав Іванович вирішив компенсувати бандерівськими гаслами, з яких і сформована його передвиборча програма. (див. статтю Брудні технології: прикарпатський кандидат в нардепи Ярослав Шинкарук обманює громадськість ) З нами «Бог і Україна» та «Нація понад усе» – ось головні гасла, з якими йде у вибори. Дивина, та й годі.

Проте, Шинкарук має проблеми не тільки політичного характеру, а й корупційні – його першого заступника судом було визнано винним у махінаціях із коштами, (див. статтюКосівською РДА керують люди, які вкрали понад 150 мільйонів бюджетних коштів?”), які були виділені Косівському району на боротьбу із наслідками повені, і після чого Шинкарук його навіть з посади не звільнив. Що таке перший заступник? Це фактично «права рука» будь-якого керівника, а руки окремо від голови зазвичай не діють.

Шинкарука та його підлеглих часто звинувачували у корупції, зокрема – вимаганні хабарів. В Інтернеті можна знайти навіть копії ухвал суду, на основі яких у чиновників проводились обшуки.

    шинкарук ухвала1,

шинкарук ухвала 2

шинкарук ухвала3

шинкарук ухвала 4

Документи з сайтів «Правда», Зміст

Передвибочу кампанію Шинкарук вже почав з обману виборців.

У комунальній районній газеті «Гуцульський край» було опубліковано інформацію про те, що голова районного відділення Української спілки ветеранів Афганістану Урбанович начебто висловився на підтримку Шинкарука на виборах.

Пан Урбанович змушений був публічно спростувати цю інформацію та вимагав від газети відповідної публікації.

 

 002_1

 


Напевно, цього було би досить,  аби зійти з перевиборчих перегонів.  Але ні – пан Шинкарук продовжує поводити себе, наче нічого не сталось.

Кандидат Михайло Шатрук , який є діючим головою Косівської районної ради,  вступ до своєї передвиборчої програми переписав із підручника з політології.

 

шатрук_п_дручник

 

У таку яскраву компанію потрапив й діючий депутат, висуванець партії «Батьківщина» Василь Гладій. Він, хоч також не підпадає під люстрацію, але не виконав майже жодної передвиборчої обіцянки. Ба більше – незважаючи на те, що він є членом «Батьківщини» він заявив про підтримку дій Президента Петра Порошенка на шляху врегулювання військового конфлікту на Донбасі.

Хоча, як відомо, у його політичного командування – зокрема, Юлії Тимошенко – позиція дещо інша ті більш агресивна.

На окрузі Гладій особа маловідома, і, виходячи з того, що дороги у Верховинському, Косівському та Снятинському районах чи не найгірші в області, увагу цим районам обранець не дуже й приділяє, хоча балотується тут вже вдруге поспіль.

Напевно кожен, хто їздить по округу на автівці, має намір люструвати його щосекунди.

Із 24 передвибочих обіцянок, які давав Гладій, виконано лише 2 (дві!!) – він вступив до фракції «Батьківщини» у парламенті та голосував особисто. Вражаюча ефективність.

Гладій у своїй передвиборчій програмі обіцяв прожитковий мінімум у 2400 грн, збільшення зарплати бюджетників у 2 рази, скасування спеціальних пенсій та пільг посадовців, тотальне очищення судового корпусу,  ревізію результатів державних закупівель та приватизації, відродження й розвитку українського села, розпаювання комунальних земель лісового фонду з метою реалізації визначеного державою права громадян на їх першочергове одержання у власність,  розвиток дорожньої інфраструктури округу тощо.

І нічого не зробив! Тепер Гладій хоче вдруге прослизнути в парламент, щоб ще на 4 роки отримати  недоторканність та в тиші займатись своїми справами у парламенті. А народ  хай і сам далі бореться на свою свободу та гідність – пан Гладій навіть участі у подіях на Майдані не приймав.

Але це ще не все. Андрій Рябошапко  – колишній голова Снятинської районної держадміністрації  зараз йде на вибори від сумнозвісного «Опозиційного блоку», де знайшли притулок втікачі з Партії регіонів, хоча в документах, по яких його зареєстрували в ЦВК, він зазначений як безпартійний.

Він очолював район майже чотири роки – від 2010 до 2014 років.

До слова, Андрій Рябошапко оголосив про складання повноважень голови РДА, вихід з членів Партії регіонів та саморозпуск її районної організації тільки 23 лютого 2014 року під час сесії райради. Тобто, тільки після того, як до Ростова втік кривавий, а для регіоналів – почесний голова партії. Крім того, Рябошапко – чоловік сестри колишнього представника Януковича у парламенті Юрія Мірошниченка, який зараз також намагається потрапити до парламенту і отримати депутатську недоторканність.

Варто відзначити, що такої концентрації претендентів на формальну або народну люстрації немає більше на жодному з округів.

Звернемо увагу ще на кілька тенденцій.

Зокрема, на кожному окрузі виставлений кандидат від групи «Приват». Це видає намір власника цього фінансово-політичного бренду Ігоря Коломойського сформувати не тільки підконтрольні йому військові батальйони, а й політичний спецназ.

На що можна розраховувати виборцям, яскраво продемонстрував діючий депутат Олександр Шевченко (балотується у окрузі 83 із центром у Івано-Франківську). Він має пряме відношення до групи «Приват», працював на посаді  директора туристичного комплексу, є співвласником курорту «Буковель», що, як відомо, належить  пану Коломойському.  Але взагалі особа він не дуже відома. А от про те, що він нокаутував в парламенті 14 серпня 2014 року Олега Ляшка – знають усі.

В окрузі  84 невеликий скандальчик стався тільки з кандидатом від «Бітьківщини» Миколою Зелінським. Микола Зелінський був членом партії ВО «Батьківщина». Проте, коли всупереч рішенню партії, висунув свою кандидатуру по мажоритарці у 2012 році, його виключили з партійних лав. Адже тоді в округах ВО «Батьківщина» спільно з ВО «Свобода» висувала узгоджених кандидатів. Також тоді Миколу Зелінського виключили з фракції «Батьківщина» в Івано-Франківській обласній раді. Тепер Зелінський знову кандидат від «Батьківщини».

З одним з кандидатів на цьому окрузі, бізнесменом Василем Бартківим на окрузі  №86 (Долина) сталась взагалі анекдотична історія – його побили під час зустрічі з виборцями. Він приїхав до села і, як розповіли нашому кореспонденту місцеві мешканці,  в ходу зустрічі із виборцями запропонував їм по 200 грн за підтримку. Слово «побили», можливо, і перебільшення, але стусанів надавали точно. Реакція людей на прямий підкуп не може не радувати.

Далі – ще веселіше. Самовисуванець на цьому Андрій Щербанюк обіцяє виборцям різні блага від жіночого імені, ще й не в своєму окрузі.Це виявив моніторинг громадянської мережі ОПОРА.

 щербанюк плаг_ат

А от програма ще одного самовисуванця Олега Устимчука співпадає з програмою кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №83 Олександра Шевченка. Пане Олеже, будьте обережні. Олександру Шевченку це може не сподобатись, а на що він здатний – ви вже бачили. Ну або запитайте в Олега Ляшка.

На 87 окрузі (центр — Надвірна) також пошесть грубого плагіату.

Проаналізувавши на ознаки плагіату передвиборчу програму кандидата самовисуванця по округу №87 Зураба Сванідзе, ОПОРА виявила, що кандидат не писав свою програму самостійно. Програма Сванідзе списана з програми Артура Мартовицького, який на виборах до парламенту 2012 року балотувався від Партії регіонів по виборчому округу №36 (центр –  Павлоград, Дніпропетровська область).

сван_дзе_плаг_ат

 

 

 

Ще один «креативщик» – самовисуванець по округу №87 Зіновій Савків. Кандидат у нардепи пропонує мешканцям Прикарпаття відволіктися від їхніх власних проблем і перейнятися проблемами Житомирщини, зокрема, обіцяє виборцям «відновлення роботи і ремонту занедбаних дитсадків Житомира» та наголошує: «жорстко контролюватиму бюджетні витрати на житомирську медицину».

савк_в_плаг_ат

 

Оновлення влади – справа дуже важлива та відповідальна. І від кожного виборця та громадянина залежить, якої громадянської та політичної якості будуть нові депутати. На округах зараз дійсно немало молодих, активних, реально нових кандидатів. Але про них ми поговоримо у наступній публікації.