«Раскройте рты, сорвите уборы

– По улице чешут мальчики-мажоры.

Раскройте рты, сорвите уборы –

На папиных Волгах — мальчики-мажоры». Минуло вже чимало років, вже немає СРСР, але хлопчики-мажори нікуди не поділися. Більше того – вони вже не їздять на татусевих «Волгах», а пересуваються на власних «Мерседесах» з особистими водіями і навіть балотуються до Верховної ради.

Дуже схожим до такого хлопчика-мажора може слугувати приклад Романа Григоришина, який народився 10 березня 1991 року в селі Пістинь Косівського району Івано-Франківської області, але останні кілька років проживає в Києві.

Ще 2012 року він був наймолодшим кандидатом, котрий балотувався до парламенту від партії «Удар» по 90-му білоцерківському округу. Цьогоріч юний кандидат взявся штурмувати владний Олімп по 89-му виборчому округу (Снятин, Косів, Верховина). Отут і виникає питання, а звідки взявся цей юнак, хто його просуває і, головне, хто фінансує його передвиборчу кампанію. А фінансування чималеньке. По виборчому округу він зайняв приблизно 60% бігбордів. Це десь 20 бігбордів на місто та три райони, разом – 60,  мінімум по 1500 гривень на місяць кожен.

Після нехитрих підрахунків маємо 90 000 гривень в місяць лише на бігборди. А окрім цього ще є сіті-лайти і просто плакати. 10 000 плакатів по 30 копійок штука – це ще 3 000. Сума наче невелика, але для їх розклейки (а всі три міста просто «з ніг до голови» заклеєні передвиборчими плакатами Романа Григоришина, які постійно оновлюються) потрібні мобільні групи, яких в кандидата на ці три міста повинно бути, як мінімум вісім-дев’ять, кожна мінімум по 600 гривень в день. Ви рахуєте?

В інтернеті є передвиборчий ролик кандидата, котрий знятий у вестибюлі якогось явно владного будинку. В ролику Григоришин багато говорить про оновлення влади, про чесність, про боротьбу з корупцією (словом – повний депутатський набір).

Ближче до кінця кандидату задають незручне питання про його автомобіль. Григоришин відповідає, що це старенький «Мерседес» в “старому кузові”. Але що це все означає, не зовсім зрозуміло? Навіть не експерту зрозуміло, що «Mercedes E-класс E-550» 2006 року (на вторинному ринку ціна цього автомобіля складає мінімум $ 25 000) виглядає інакше, ніж автомобіль Григоришина. Ймовірно кандидат в депутати керує “автомобілем-двійником” з перебитими номерами кузова. Про питання, звідки гроші на автівку, кандидат взагалі починає нести щось про те, що він накопичив ці гроші за останні кілька років і друзі трохи позичили.

Якщо врахувати що Роман Григоришин лише 30 червня 2013 року закінчив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Міжнародне право», то взагалі цікаво, де він заробив такі гроші?

Але виявляється юний геній, що не маючи диплому про юридичну освіту вже успішно працював з 10.11.2008р. по 01.04.2011р. радником з юридичних питань в ПП свого батька «Григоригоришин М.В.». З 03.10.2011р. по 02.03.2012р. займав посаду юрист-консульта в ТОВ «Київське юридичне бюро 2010». В період з квітня 2014 року юридичний 23-х річний корифей займає посаду помічника-консультанта народного депутата України Палатного Артура Леонідовича. Напрочуд вдала кар’єра в молодого хлопця, погодьтеся.

Але повернімося до «Мерседесу». В ніч з суботи на неділю (з 11.10.2014 на 12.10.2014) косівське ДАІ в тандемі з місцевою самообороною, помічають автомобіль «Mercedes» АА 1092 ОЕ, який від’їжджає від бару «Вікінг», що в Косові. Оскільки рух автомобіля викликає підозру в правоохоронців, вони намагаються його зупинити, але той тільки піддає газу. Втім, класична погоня з сиреною триває недовго і порушника нарешті зупиняють.

В автомобілі знаходиться підвипивша компанія на чолі з нашим юним кандидатом Романом Григоришиним. За кермом автомобіля кандидата в депутати, щоправда за легендою знаходиться не сам Григоришин, а водій, який, зрештою, також напідпитку. І тут, як кажуть, настає момент істини. Якщо ти говориш так багато правильних слів, то будь добрим слідуй їм в своєму житті. Хоча, очевидно дається взнаки брак життєвого досвіду і звичка до того, що хтось там згори обов’язково прикриє. Та відмаже.

До речі, в згаданому рекламному ролику Роман Григоришин публічно оголошує номер свого мобільного, тим самим натякаючи на власну відкритість.

Спроба «Версій» зателефонувати за цим номером, щоб прояснити ситуацію з затриманням автомобіля, виявилася невдалою. З того боку ніхто не відповідав. Що маємо не виході? Юний мажор, без будь-якого життєвого і професійного досвіду йде у владу.

При цьому виникає багато питань. І одне з них – хто ж, зрештою, фінансує його передвиборчу кампанію? А друге питання можна сформулювати наступним чином – а кому потрібно оновлювати владу саме такими депутатами?