Доброго дня, Юрій Ігорович! Вітаємо Вас із перемогою на позачергових парламентських виборах. Кому завдячуєте своїм успіхом?

Своєю перемогою завдячую кожному виборцю, який підтримав мене і мій проєвропейський шлях. Дякую кожному, хто віддав свій голос за план дій, по якому ми йтимемо у найближчі роки.

Кого із кандидатів Ви бачили найбільшим для себе конкурентом?

Ставився з повагою до всіх кандидатів, адже ще до виборів розумів, що за кожним прізвищем у бюлетені стоять тисячі прихильників. Я поважаю думку й вибір кожного, а тому до всіх кандидатів ставився рівноцінно. Кожен мав шанс перемогти.

Отримавши мандат довіри, яким чином будете співпрацювати з громадою?

Об’єднуватись – це не тільки передвиборчий заклик на плакатах. Я, як депутат ВРУ, всім виборцям, політикам, громадським організаціям, активістам, які хочуть працювати для розвитку краю, пропоную об’єднатись. Я готовий до співпраці. Буду дослухатись до кожної хорошої ідеї, буду вдячний за поради, готовий вислухати конструктивну критику. Тільки спільними зусиллями всіх гілок влади можна досягти змін на краще. Змін, яких від нас чекають прості люди, що проживають в Карпатах, на Покутті і по всій Україні. Я буду намагатись, якомога частіше відвідувати округ. На місцях будуть відкриті приймальні, в яких працюватимуть мої представники, які щодня триматимуть мене в курсі справ.

Коли Ви відвідували свій округ ще до виборів, що Вас найбільше тут вразило? Які проблеми Ви окреслили, що потребують негайного вирішення?

Вразила краса Карпат і  туристично-рекреаційний потенціал, привітність та доброзичливість людей. Але є проблеми, які заважають  розвитку – відсутність доріг. Проблем загалом по окрузі вистачає, але стан автошляхів настільки жахливий, що він заважає в прямому сенсі рухатись вперед і унеможливлює провадити розмови про інвестиції, розвиток краю та підняття рівня життя людей.

Що може зробити народний депутат для вирішення цього питання?

Я працюю над законопроектом, який зробить прозорим фінансування дорожньої галузі. Пропоную 50% від акцизного збору реалізованого на місцях палива направляти в місцеві бюджети. Це одночасно буде кроком до децентралізації, оскільки в чиновників на місцях будуть реальні кошти на рахунках і їм не доведеться з протягнутими руками їздити по кабінетах в районні, обласні центри чи столицю. Також, я вже мав робочі зустрічі в відповідних міністерствах та з керівництвом Укравтодору. Маю докласти максимум зусиль, щоб в наступному році покращити фінансування дорожньої галузі.

З яких законів плануєте розпочати свою законотворчу діяльність?

Вже вищезгаданий закон про перерозподіл акцизних коштів від реалізації палива на АЗС.

Законопроект про можливість відкликання депутата. Закон стимулюватиме кожного депутата до праці і можна буде забути про такі речі, як «тушки» і «перебіжчики». Виборці щодня будуть контролювати свого депутата, а не тільки раз в 5 років на виборчих дільницях.

Законопроект про розширення дії закону України про статус гірських населених пунктів в частині компенсування відсотків за кредитами отриманих з метою створення нових робочих місць.

Працюю над законопроектом перерозподілу коштів на користь місцевих бюджетів. Громади на власний розсуд мають розпоряджатися заробленими грошима. Ми багато про це чуємо, але настав час втілити такий принцип фінансування в дію.

Якою бачите новостворену коаліцію? З яких політичних сил вона має бути сформована? Можливо Ви вже знаєте хто отримає керівні посади в державі?

Беззаперечно, коаліція буде створена з поміж демократичних сил, які увійшли в парламент, щоб втілити в життя мету майдану – Європейську Україну. Сьогодні, як ніколи, всі політики мають об’єднатись і забути про партійні й особисті розбіжності чи амбіції. Ми завдячуємо своїм перебуванням у владі тим людям, які не стали коритись режиму, вийшли на протест і відстояли своє право жити в незалежній країні. Так сталось, щоб досягти мети ми втратили сотню патріотів, тисячі ж були поранені. Я впевнений, що події, які відбулись на майдані, й бойові дії на сході, які щодня забирають життя українців,  спонукатимуть депутатів до діалогу. Майдан поставив чітку вимогу – Україна прямує до Європи,влада стає прозорою та відвертою, мають відбутися реформи в правоохоронній системі, боротьба з корупцією. Сьогодення додало нам нові завдання – збереження незалежності, відновлення миру та спокою на сході, повернення Криму.

Це – не легкі завдання, але в єдності – наша сила. Я не візьмусь передбачати хто і які обійме посади, але вірю, що на меті у всіх політиків буде бажання змінити систему влади, а не зміна табличок на дверях кабінетів. Ми не маємо право на помилку.