Саме роботу на окрузі депутат називає пріоритетом для себе особисто. На його думку результати роботи по вирішенню нагальних проблем у Верховинському, Косівському та Снятинському районах є критерієм оцінки як народного депутата, так і всієї команди Президента на окрузі. 

Ще навіть не будучи в статусі народного депутата Юрій Соловей разом з командою юристів уже два тижні працював над програмою відшкодування кредитів тим підприємствам, які забезпечують створення нових робочих місць. Депутат добивається, щоб держава відшкодовувала кредити цим установам і створювала їм пільгові умови по оподаткуванню. Юрій Соловей зазначив, що головною перевагою в сфері розвитку трьох районів є створення нових робочих місць.

solovey okrug

Ще одним важливим завданням, яке потребує негайного вирішення депутат вважає проблему доріг. Юрій Соловей зазначив, що готовий лобіювати питання коштів на проведення реальних робіт з боку облавтодору у трьох районах, де дороги і справді  у катастрофічному стані. В цьому питанні свою роль мають відіграти члени громади та голови райдержадміністрацій. «Голова РДА має ночувати в приміщенні облавтодору допоки не «виб’є» бригаду, яка проведе ремонтні роботи найближчим часом», – вважає депутат.

Він переконаний, що справа не завжди полягає в грошах. «В Біблії пише: «…Стукайте і відчинять вам..». Я готовий докладати усіх зусиль зі свого боку, щоб ці питання вирішити», – каже нардеп.

Соловей зазначив, що пріоритетом на цей рік є поточний ремонт основних доріг. Зокрема, це напрямок Верховина-Яремче, Верховина-Косів та Косів-Стопчатів, атакож окремих доріг у Снятинському районі.  На наступний рік депутат планує отримати з бюджету кошти для капітального ремонту головних магістралей  округу – це напрямок Косів-Верховина-Яремче та Косів-Стопчатів.

На думку депутата регіон може мати самостійний розвиток. Для цього потрібно, щоб влада забезпечила відповідний стан хоча б головних доріг. Тоді буде розвиватися і туризм, і підприємництво, і сам район.

Важливим аспектом розвитку регіону, на думку Солов’я є будівництво у Верховинському районі переходу на Румунію. «За моєю інформацією зі сторони Румунії дорога вже є, наше завдання зробити магістраль зі своєї сторони і на законодавчому рівні створити можливість для відкриття Українсько-Румунського переходу. Це дасть поштовх не лише в розвитку Верховинщини, а й усієї Івано-Франківської області», – повідомляє депутат.

На трьох зустрічах де були присутні представники держустанов, приватних підприємств були і присутні сотні людей, які розповідали про свої проблеми. Як зазначив депутат більшість з них навряд вирішаться завтра, проте практика такого спілкування на основі взаємної співпраці показує, що всі проблеми можна вирішити. Відтак, депутат найближчим часом відкриє постійно діючі депутатські приймальні народного депутата в кожному з трьох райцентрів, які працюватимуть на постійній основі.

solovey narada

Юрій Соловей повідомив, що цими зустрічами він започаткував розширені наради, на яких присутні всі керівники держустанов, підприємств та громадські активісти. Під час кожної зустрічі присутній голова РДА та один із заступників голови ОДА або ж сам голова облдержадміністрації. Такі наради проводитимуться щоквартально в кожному районі 89 виборчого округу. Тоді люди зможуть висловлюватися на розповідати про свої проблеми і вести контроль за виконанням зобов’язань, які взяли на себе не тільки депутати, а й інші посадовці.

Таку практику спілкування депутат називає ефективним способом реалізації зобов’язань та артикуляції мешканцями своїх питань.