Тоді нас цікавила доля 120 тисяч гривень, які міська влада нібито витратила на облаштування острова. Писали ми й про те, що директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак казав тоді, що для закінчення робіт потрібно ще 400 тисяч гривень.

 

І ось минув майже рік. Що ми маємо в результаті? А маємо те, що згадані 120 тисяч пішли, як кажуть, за вітром. Втім, провини міської влади в цьому якраз і немає. Тут мешканці міста повинні дякувати в першу чергу певним особам, яких в цивілізованому світі прийнято називати вандалами.

 

За рік, що миинув, на острові було знищено все, що було можна знищити. Розбиті світильники ((десять великих, вісім малих) для підсвічування дерев, розбиті всі лампи в ліхтарях. Розкурочені електричні коробки трьох ліхтарів, що встановлені на мосту.

 

Вчора комунальні служби міста встановили нові світильники, сьогодні електрик ремонтує електричні коробки. Паралельно викладаються доріжки.

 

Стосовно доріжок, звичайно ж, є зауваження. Надто вони масивні і надто їх багато, як на таку малу площу. Але тут немає чому дивуватися. Наші комунальні служби і наша міська влада зовсім не знайомі з дисцтпліною, яка носить назву «ландшафтний дизайн». Їм (і владі, і комунальникам) хочеться за звичкою щоб було дешево й сердито. Тому й виходить не те що сердито, а навіть страшно. Та й зовсім (в результаті) не дешево, а, швидше, навпаки.

 

Щостосується вандалів, то міський голова Віктор Анушкевичус, який днями (напевно вперше за минулий рік) оглянув острів і був шокований побаченим, пообіцяв цілодобовий міліцейський патруль і камери відеоспостереження на острові.

 

На рахунок патруля я сильно сумніваюся, бо не для того в нас міліція, щоб патрулювати. А камери відеоспостереження для вандалів зайвий об’єкт для прикладання своєї тупої агресії.

 

Що можна порадити в цій ситуації. Та те саме, що пропонує міський голова. Ну, хіба що ще щось з області фантастики. Коли я вже повертався з осторова, то дорогою мені трапилася табличка «Будь українцем, донеси своє сміття до сміттярки». Цим вандалам варто віднести до смітярки себе. Але ж вони не вандали примітивні, а не українці. І навіть не силінги чи асдинги. Як тоді бути?

IMG_1778

IMG_1779

IMG_1780

IMG_1781

IMG_1782 IMG_1783

IMG_1784

IMG_1785

IMG_1786

IMG_1787

IMG_1788

IMG_1789