Про знайомство і початок співпраці:

Ю.Д. – Під час Євромайдану ми разом були задіяні в громадському секторі. Ще тоді ми говорили про важливість об’єднання. Я фінансував партію.

Є.С. – Нас з ним познайомила Оля Галабала, яка була однією з активісток громадського сектору Євромайдану.

Про вибори:

 Ю.Д. – Я був одним із тих, хто агітував за “Самопоміч”, тому що наші ідеї збігаються, і я вважаю такий крок правильним.

Є.С. – Під час виборчої кампанії ми як партія прийняли рішення про об’єднання з “Самопоміччю”, вступили в перемовини напряму з Андрієм Садовим і його командою. Тоді з’ясувалося, що Дерев’янко весь цей час вів з ними за нашою спиною непорядні перемовини.

Ю.Д. – Розбіжності в роботі з “Самопоміччю” виникли під час виборчої кампанії і стосуються тільки підходів в роботі.

Є.С. – Він (Юрій Дерев’янко) казав, що Соболєв і Сюмар пішли в “Народний Фронт”, пропонував Садовому взяти у список Сергія Тарана, Ольгу Галабалу і свого юриста Олексія Бонюка.

Про з’їзд:

Ю.Д. – З’їзд був скликаний на підставі рішення Ради партії, що передбачено статутом. Усі учасники нашого з’їзду були повідомлені заздалегідь. Під час з’їзду були присутніми близько сотні людей, делегатів було 43.

Є.С. – Я не ходив на з’їзд, бо якщо люди обмежили представництво в партії реальних партійців, і є при цьому професійними рейдерами, то вони явно порахували всі голоси. Прийти туди – означало бути статистом.

 Всі рішення начебто приймали лише 40 членів, 12 з яких були Івано-Франківської делегації – це округи Юрія.

Про конфлікт:

Ю.Д. – Я не хочу коментувати бруд, який є. Моя точка зору не збігалася з точкою зору Єгора щодо входження у політичну партію “Батьківщина”. Також моя точка зору не збігалася з його думкою про те, що необхідно покласти певну кількість округів під “Народний Фронт”. Я був одним із тих, хто агітував за “Самопоміч”, тому що наші ідеї збігаються, і я вважаю такий крок правильним. Щодо його допису в Facebook – я не хочу коментувати дурниці, краще запитати в нього.

Є.С. – Протягом кампанії він робив все, щоб посварити “Волю” і “Самопоміч” через конкуренцію на мажоритарних округах. Він переконав Олю Галабалу висунутися в Івано-Франківському окрузі, де вже був сильний кандидат від “Самопомочі”. В результаті представник “Самопомочі” посів третє місце, Галабала – четверте, хоча разом вони набрали найбільшу кількість голосів в цьому окрузі.

Компромат:

Ю.Д. – …

Є.С. – Коли ми побачили, що з нами ведеться нечесна гра, почали збирати інформацію. Ми дізнались, що Дерев’янко був засновником однієї з компаній, яка створила консорціум ЄДАПС і схему скачування грошей через паспорти. Далі нам розповіли, що він займався лобіюванням нечесних схем викачування грошей платників податків через Мінюст, який веде різні реєстри.

 Під час підготовки закону про люстрацію, Дерев’янко записав в закон про люстрацію одного зі своїх ворогів, який забороняв йому викачувати гроші з Мінюсту. Там є одна посада дуже маленька – директора Антикорупційного бюро при Кабінеті міністрів – це всередині офісу уповноваженого з антикорупційної політики при Кабміні. Коли ми обговорювали закон про люстрацію, я запитав Дерев’янка, чому ми таку маленьку посаду вписуємо в закон. Він це пояснив, що там “такі жахливі люди, вони завжди покривали корупцію”.

 А виявляється, що це була особиста помста людині, яка боролася вимивання коштів з Мінюсту.

Про перспективи:

Ю.Д. – Ми вже зараз розбудовуємо партію і осередки. Ми будемо брати участь у місцевих виборах. І будемо робити це самостійно. Сьогодні у партії “Воля” біля 5 000 прихильників.

Є.С. – Я хочу зібрати всіх партійців, з якими ми разом розпочинали і творили партію, обговорити ситуацію, і разом вирішили, як зупинити маніпуляції і очиститися від шахраїв.

 Щоправда Дерев’янко намагається вплинути на 6-й номер нашого списку – Ірину Суслову. Я через це дуже переживаю, бо Іра молода дівчина, яка приєдналась до нас ще під час Євромайдану, дуже добре себе проявила, привела на Євромайдан студентів Податкової академії. Тепер мені боляче бачити, як цю людину намагаються втягти у маніпуляції.

P.S. Щодо 6-го номеру списку ще одна цитата, від соратника Соболєва Сергія Іванова, котрий в результаті скандалу вирішив покинути партію «Воля»: «Не знаю, есть ли какая-то связь между сменой Сусловой лагеря, а также её новыми автомобилем и айфоном 6-й модели, но как по мне, то слишком много внезапных благ еще до принятия присяги свалилось на молодого депутата, который еще пару месяцев назад жаловался на старый аппарат с разбитым дисплеем, хроническую нехватку денег и невозможность продать свою допотопную “Ауди” в древнем как мир кузове».