Принаймні двадцять один депутат міської ради хоче, щоб міська рада працювала згідно регламенту. А згідно  до ст. 10 регламенту міськради, сесія має скликатися не менше одного разу на місяць. Остання сесія міської ради (в два засідання) відбулася 14-21 серпня і 28 серпня.

Тобто, регламентний місяць вже давно минув. Тому 25 вересня згадані  депутати звернулися до міського голови Віктора Анушкевичуса з листом в якому просять скликати сесію на 2 жовтня.

Депутати пропонують винести на порядок денний сесії два питання. Перше – про проведення ремонту набережної ім. Стефаника. І  друге – про виконання «Програми економічного і соціального розвитку міста Івано-Франківськ на 2014 рік та основні напрямки розвитку на 2015-2016 роки».

Ну, це так – пропозиція. Насправді ж питань може бути значно більше. Для прикладу – земельні чи інші питання, по яким приймав рішення виконком, мають бути розглянуті сесією протягом місяця. За період, доки не скликалася сесія, таких невідкладних питань вже накопичилось кілька десятків і всі вони висять в повітрі.

Чому Віктор Анушкевичус не бажає скликати сесію міської ради? І чи лише міський голова зацікавлений в тому, щоб засідання не відбувалися?

За інформацією джерела «Версій» у міській раді в тому, щоб не працювала міська рада зацікавлено дуже багато сторін. Бо в країні передвиборча лихоманка. А не скликати сесію міської ради під час виборів стало в Івано-Франківську недоброю традицією.

Сесія міської ради, наприклад, не скликалася з березня по червень 2014 року. Якщо пам’ятаєте, якраз в той період, одночасно з президенськими, відбувалися проміжні вибори до Верховної ради, в яких брав участь міський голова Віктор Анушкевичус. То ж кандидат в депутати намагався ухилитися від прийняття будь-яких рішень в означений період, щоб не попсувати собі імідж.

На цей раз мер міста відмовився брати участь у передвибрчих перегонах, але сесія міської ради все одно не скликається. Яка ж причина.

А причина все та ж сама. Практично всі політичні сили, які присутні в міській раді Івано-Франківська висувають своїх кандидатів до парламенту. Тому всі ці сили намагаються на певний час усунутися від вирішення дратівливих для громади міста питань. Бо ж невідомо, як зреагує на те, чи інше рішення електорат, а це потенційні голоси. Тому краще не робити нічого. А ще краще займатися передвиборчим популізмом. А популізм, як відомо, лише додає голосів.

Тому не виключено, що ряд політичних сил домовилися з міським головою, що до закінчення виборів ніяких засідань проводитись не буде. А вже потім, після того, як їхні кандидати вмостять зад в парламенське крісло можна буде зібратися і поговорити…

Про підвищення комунальних тарифів, про ремонт набережної ім. Стефаника та інших вулиць, про підготовку (неготовність) міста до зими, про хабарі в медзакладах міста, про корупцію в органах влади і про вас, дорогі івано-франківці.