Івано-франківський мер, нехтуючи вимогами закону, призначив пленарне засідання аж на 15-й день – 2 липня, позбавивши тим самим депутатів законної можливості подолати це «вето».

Тому депутатська комісія з питань регламенту і законності запропонувала альтернативний проект рішення «Про вдосконалення порядку здійснення контролю за рішеннями міської ради та її виконавчого комітету», який підтримали 32 депутати. Його текст лише дещо враховує зауваження міського голови, однак у цілому позиція депутатського корпусу залишається незмінною: контроль за виконанням рішень міської ради мають здійснювати насамперед представники виконавчої (а не представницької) влади – мер та його заступники, наділені відповідними владними повноваженнями.

Попри очевидну поразку, Віктор Анушкевичус намагався зберегти «хорошу міну при поганій грі» і прокоментував підсумки сесії таким чином: «Прийнятий сьогодні проект рішення щодо вдосконалення порядку здійснення контролю за рішеннями міської ради та її виконавчого комітету є компромісним, оскільки в ньому враховані основні мої зауваження. Дане рішення приведене у відповідність до законодавчих норм та норм регламенту міської ради. Тому вважаю, що конфлікт навколо даного питання вичерпаним».

Втім, подальший розвиток подій покаже, чи виправданим був награний оптимізм міського голови. Адже відтепер йому разом із заступниками доведеться реально вимагати від підлеглих належної виконавської дисципліни, а не перекладати свої прямі обов’язки на плечі профільних депутатських комісій, котрі позбавлені дієвих важелів впливу на недолугих чиновників.