Тепер за картярським політичній столом нашого міста з’явився новий гравець. Гравець не зовсім наче новий, бо був вже депутатом івано-франківської обласної ради. Зараз він повернувся і ніхто толком не знає, які тузи приховані в його рукавах.

Отже – Богдан Лесюк, колишній керівник обласної філії ПриватБанку, а згодом голова правління ПриватБанку Грузії (2009-2013).

2007 рік. ПриватБанк придбав контрольний пакет акцій грузинського ТаоБанку. За два роки вже 100% акцій опиняються в руках українського інвестора. ТаоБанк отримує назву ТаоПриватБанк і посаду голови правління цієї фінансової установи пропонуть Богдану Лесюку.

Покинувши депутатське крісло в обласній раді, пан Лесюк відправляється організувати діяльність банку в Грузії.

Повернувся Богдан Лесюк в 2013 році і до цього часу залишався в політичній тіні, але буквально днями з його уст злетіло зізнання, що він імовірно висуватиме свою кандидатуру на посаду міського голови Івано-Франківська.

Пряма мова: «Що стосується міського голови – не буду приховувати, пропозиції мені надходять, я їх зважую… Не виключаю». Позиція виглядає обережною, але не слід забувати, що згідно законодавства, місцеві вибори в Україні повинні відбутися восени наступного року, то ж таку заяву можна оцінити, як «пробний камінь».

Комусь може здатися, що «камінь» кинуто зарано. Та є один нюанс. «Блок Петра Порошенка» і «Самопомоч» Садового наполягають, що, в зв’язку з ситуацією в державі, місцеві вибори було б доцільно перенести на березень 2015 року. Воно й зрозуміло чому. Адже склад рад на місцях повністю не збігається з розкладом у Верховній раді.

Яке відношення до фінансово-промислової групи «Приват» мають БПП і «Самопоміч»? Та безпосереднє, якщо врахувати, що Олександр Шевченко балотувався до парламенту саме від Блоку Петра Порошенка, а Богдана Лесюка, подейкують, на посаду мера Івано-Франківська висуне саме «Самопоміч», яка позиціонує себе як нова, не заплямована політична сила, що насправді зовсім не так. Тут можна пригадати «кришування» партією Садового скандального франківського забудовника Василя Друка, але про таку «дрібничку» мало хто знає. Тому в Богдана Лесюка непогані шанси. Навіть з огляду на те, що в нашому місті він особа, м’яко кажучи, маловідома.

Щоправда, якщо вибори таки перенесуть на весну наступного року, то шансів зіграти в передвиборчий покер вже не залишиться. Доведеться грати в банальний «Блек-джек».