Громадські слухання, які були ініційовані головою Івано-Франківської облдержадміністрації, відбувались 6 грудня у великому залі засідань Снятинської районної ради. Бути головою районної державної адміністрації на Снятинщині виявили бажання 4 кандидати:

Бурдяк Леся Іванівна – голова районної організації Радикальної партії Олега Ляшка, юрист Снятинського дитячого будинку-інтернату, а в недалекому минулому кандидат у народні депутати по округу 89;

Кушик Віктор Володимирович – свого часу займався підприємницькою діяльністю, до 2014 року обіймав посаду директора приватного підприємства ”Аронія”, а даний час працює на посаді заступника Снятинського міського голови;

Маліборський Петро Васильович, депутат Снятинської районної ради, завідуючий відділом обліку та звітності Снятинської міської ради. В минулому – начальник фінансового управління Снятинської РДА;

Маліновський Роман Романович – начальник відділу Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Івано-Франківської області. До цього займався підприємницькою діяльністю, очолював декілька будівельних фірм.

Кожен розповів свою біографію, подав короткий виклад програми діяльності на посаді голови РДА та відповів на запитання присутніх.

malinovsliy 3

Проте, найбільшу підтримку експертів отримав молодий кандидат Роман Малiновський. Серед головних завдань, які він бачить перед собою будучи головою РДА  – співпраця з депутатським корпусом, органами місцевого самоврядування, допомога армії та учасникам АТО, децентралізація влади, розвиток промисловості, сільського господарства.

«Зближення влади з народом, проведення заходів безпеки шляхом створення оборонної ради щодо попередження та ліквідації будь-яких надзвичайних ситуацій, боротьба з корупцією, розвиток економіки, аграрного сектору району, залучення інвестицій, впровадження інноваційних технологій,  посилення відповідальності влади та постійний контроль громади», – розповів кандидат на посаду голови РДА перед експертною комісією та громадою.

Ключовим моментом діяльності на посаді голови РДА Роман Маліновський вважає можливість громади відкликати посадовця у разі невиконання ним своїх обіцянок.

Для цього молодий політик пропонує створити Громадську раду із представників Cамооборони району, представників засобів масової інформації, громадських організацій, представників релігійних організацій, профспілок медицини, освіти та інших cтруктур громадянського суспільства.Саме перед цією структурою голова РДА буде щоквартально звітуватися і у разі незадовільного виконання затвердженого плану на вимогу Громадської ради голова РДА має піти у відставку.

Такий механізм, на думку Романа Маліновського убереже район від безвідповідальності районної влади та ігнорування вимог громади. Та головне – створення Громадської ради змусить будь-якого чиновника відповідально ставитись до своїх обов’язків, адже на вимогу Ради він у будь-який момент  піде з посади.

Свої висновки члени експертної комісії пообіцяли подати голові обласної державної адміністрації пізніше.

Однак, ще під час обговорення більшість членів комісії відзначили програмний виступ Романа Маліновського.

Присутні погодились, що такі слухання є першим кроком до проведення реформ у галузі місцевого самоврядування, децентралізації та контролю за діяльністю місцевої влади. До речі такий процес відбору кандидатів на посади голів РДА є пілотним в Україні, проте вже сьогодні його позитивний ефект відзначають політологи ектперти. Саме тому можливість реалізації таких Громадських слухань вже вивчають чиновники з інших областей України.