Йдеться про банальне – про ремонт вулиць. «Версії» вже звертали увагу на те, що міська влада воліє ремонтувати ті вулиці, котрі якщо й потребують ремонту (а в Івано-Франківську відсотків вісімдесят вулиць таки потребують ремонту) то не надто нагально.

Бо є вулиці, які просто волають про ремонт своїми ямами та вибоїнами. Але міська влада цього волання не чує, бо простіше поремонтувати, скажімо, вулицю Лепкого, чим Дудаєва. І освоїти, можливо, ті самі гроші.

От днями на замовлення Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку розпочалися роботи з капітального ремонту вулиці Гетьмана Мазепи на ділянці від Січових стрільців до Червоного Хреста.

Репортер «Версій» пройшовся вулицею Мазепи і зробив кілька знімків. На відрізку від Січових Стрільців до вулиці Кривої (роздовбаної, до слова, вщент) покриття дороги взагалі ідеальне. Далі кілька незначних просідань і асфальтова «гармошка» на повороті з вулиці Короля Данила. Оця гармошка і є найстрашнішим місцем вулиці.

Далі (після вулиці Гординського до вулиці Романа Гурика) можна знайти невеличкі вади покриття. Невеличкі з огляду, наприклад, на відрізок вулиці Шевченка від Січових Стрільців до тієї ж вулиці Гординського. А далі вже почали знімати верхній шар асфальту, тому оцінити що ж там було до того вже важко.

Директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак розповів, що «На цій ділянці (від вул. Гординського до вул. Червоного Хреста) було передбачено лише асфальтування», а потім вирішили заодно й мережі поміняти, що, в принципі, правильно.

Але ж не так давно ця ділянка вулиці вже ремонтувалася. Саме тоді рух по Гординського тимчасово зробили двостороннім. І що, тоді погано поремонтували?

Тож виникає ще кілька, цілком закономірних питань.

Чому міська влада не ремонтує ті вулиці, котрі потребують нагального ремонту, а «бавиться» з тими, котрі ще цілком пристойні?

Чому всі роботи з капітальним ремонтом вулиць в Івано-Франківську починаються в жовтні-листопаді (та ж набережна Стефаника), коли цілком ясно, що до снігів і холодів закінчити ремонт не вдасться і в результаті вся ця бадяга затягується на роки (вулиця Шевченка – яскравий тому приклад)?

Чому мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус (з огляду на занедбаний стан міста) раптом увійшов у трійку кращих міських голів (третє місце)? Може за патріотичну риторику?

І ще (коли вже заговорили про патріотичну риторику) хотілося б знати чи має відношення до ремонту вулиці Мазепи ВО «Свобода», котре, як відомо, контролює амфальтовий заводик в Хриплині і ТЗОВ  «Івано-Франківськавтодор», яке в останні кілька років виграло немало тендерів на ремонт доріг в Івано-Франківську?

Що ж до ремонтованої вулиці, то виникає також чимало занепокоєнь стосовно її майбутнього.

Кілька паралелей з вулицею Шевченка тільки посилюють ці занепокоєння.

Почнемо з того, що ремонт почали в кінці жовтня, а вже до кінця тижня обіцяють і дощ, і сніг, і похолодання. З огляду на те, що в найближчі два тижні силами КП «Івано-Франківськводоекотехпром» повинна була початись розкопка та заміна мереж, то можна припустити, що розрити може й розриють, але далі цього робота не піде. До покращення погоди. А там зима, що взагалі унеможливить проведення капітального ремонту (принаймні якісного). А далі 2015 рік, новий бюджет, новий кошторис. Доки порішають питання, вже гляди – знову жовтень.

А далі – по колу.

Все, як завжди. Зате мер у трійці кращих.

 

IMG_1886

IMG_1887

IMG_1888

IMG_1889

IMG_1893

IMG_1894