Результами за 16 грудня на своїй сторінці у Facebook поділився директор Департаменту комунального господарства, транспорту та зв’язку Михайло Смушак: «Як наслідок, шість протоколів на перевізників та до десяти на водіїв легкових авто. Найближчим часом цю роботу буде продовжено».

Найближчий час був сьогодні – 17 грудня.

Схема роботи наступна – міліція стоїть на протилежному боці вулиці, а представники комісії на цьому боці відловлюють водіїв, які (з точки зору комісії) порушують правила зупинки.

Проблема з зупинками громадського транспорту саме на вулиці Дністровський існує вже не перший рік і ще жодна влада не могла з нею впоратися. З кожним роком проблема стає все більшою, оскільки збільшується кількість маршруток.

На даний час на двох зупинка вулиці Дністровської (навпроти універмагу і навпроти базару) має зупинятися близько сотні автобумів. Додайте до цього ще тролейбуси і будете мати картинку транспортного хаосу.

Щоб якось розвантажити зупинки було вирішено, що частина маршруток зупинятимуться на першій зупинці, а частина на наступній. Але зміни в паспорт маршруту внесені не були. Тому водія, який зупиняється не на своїй зупинці формально можна притягти до відповідальності, хоча на словах його зобов’язали зупинятися саме тут.

А ще водії скаржаться, що перевіряючи просто «засікають» номери їхніх маршруток, а виловлюють так званих порушників вже на кінцевих зупинках. Бо там, мовляв, з водіями легше «домовитися». Про що домовляються можна лише здогадуватися. Можжливо саме тому перевірки тривають не більше, ніж півгодини. Цілком достатньо, щоб засікти потенційну жертву.

Голова Асоціації Перевізників Василь Бамбуза впевнений, що цілком можна було б почекати з цими перевірками та змінами до травня місяця 2015 року. Саме в травні буде проводитись конкурс між перевізниками на право обслуговувати той, чи інший маршрут.

З такою думкою погоджуються і ті перевізники на яких вже склали протоколи. Більше того, вони вважають, що всі ці протоколи складаються для того, щоб вичавити їх з ринку пасажирських перевезень. Адже комісія буде розглядати (в тому числі) і питання порушень. А якщо складений протокол, то шанси виграти конкурс зменшуються.

До слова, протоколи про порушення підписують начальник відділу транспорту і зв’язку департаменту комунального господарства транспорту  Чупахін Ю.Ю. та голова ГО «Західно-український рух автомобілістів» Іллюк Р.М. І якщо з першим «підписантом» все більш менш зрозуміло, то відносно другого виникають питання. Чи має право голова ГО підписувати протоколи? Гадаю, що лише в якості свідка.

Та якби там не було, але виглядає так, що замість впорядкування руху, ці перевірки вносять лише додатковий хаос та створюють додаткові незручності для пасажирів та водіїв. Часто навіть з вини останніх. Бо водії, намагаючись об’їхати ділянку, де проводяться рейди, змінюють маршрут і везуть пасажирів сусідніми вулицями. І не завжди тому, що відчувають за собою якусь провину, а за правилом «береженого Бог береже».

Голова асоціації перевізників Василь Бамбуза говорить про те, що перевізники мають певну образу на місцеву владу, звинувачуючи її в тому, що вона (влада) не має бажання до діалогу та пошуку компромісів. Бо на думку перевізників, незручності для руху транспорту створюють більшою мірою не вони, а ті легкові автомобілі, які припарковані вздовж вулиці Дністровської, часто з обох боків. Та й пішоходи переходять вулицю, не зважаючи на сітлофори. Тобто, питання треба вирішувати в комплексі, а не відігруватися лише на перевізниках.

А ще Василь Бамбуза просив розповісти, що незважаючи на перевірки, акти і протоколи, Асоціація місцевих перевізників надає допомогу нашим воїнам, які зараз воюють на сході. Коштами Асоціації ремонтується транспорт для бійців, а також були закуплені засоби зв’язку, котрі цієї суботи Асоціація передасть для відправки в зону бойових дій.

Хоча, звичайно ж, це не відміняє того, що лад на Дністровській треба наводити. Але, можливо, дійсно варто було почекати до травня і вже тоді встановлювати нові правила перевезень, а не міняти їх, як кажуть, на ходу.

IMG_2445 IMG_2446 IMG_2447 IMG_2448