Сьогодні, 13 листопада, начальник управління карного розшуку УМВС в області полковник міліції Ігор Бабюк провів для журналістів брифінг на тему: «Розкриття вбивств двох мешканців Івано-Франківська».

За його словами трапилось наступне.

Ще у середині вересня  цього року до міліції поступила заява від батьків чоловіка 1979 року народження, про його зникнення. Зниклий, як з’ясували «Версії» працював на телебаченні «Галичина».

Працівники міліції відкрили справу за статтею «Навмисне вбивство» й стали опрацьовувати саме цю версію. Вдалося втановити, що чоловік зник після розпиття спиртних напоїв в помешканні на вулиці Грюндвальській.

Доки міліція працювала з можливими свідками та з тими з ким зниклий беспосередньо спілкувався перед тим як пропав, до міліції надійшла ще одна заява про зникнення.

8 жовтня в органи внутрішніх справ звернулися батьки хлопця 1989 року народження. Виявилося, що з хлопцем було втрачено будь-який зв’язок після перебування в тій самій компанії на вулиці Грюндвальській (будинок на розі Грюндвальської-Гаркуші-Василіянок), та за схожих обставин – після застілля.

Співставивши всі факти, міліція звузила коло пошуку причетних до зникнення, а можливо й до вбивства. Підозрюваних, за словами полковника Бабюка, взяли «в жорстку розробку».

Перш за все, потрібно було встановити обставини зникнення, зібрати докази. Внаслідок проведених слідчих дій під підозру потрапив власник квартири на вулиці Грюндвальській, де, власне й проходили застілля.

Двадцятидев’ятирічний власник квартири за професією був стоматологом, то ж квартира водночас слугувала й кабінетом, в якому чоловік приймав пацієнтів.

У вільний від роботи час, чоловік, разом зі своєю співмешканкою, полюбляли влаштовувати гучні застілля, на яких спиртне лилося рікою. Часто ці застілля закінчувалися виясненням стосунків між співпляшниками і часом доходило навіть до бійок. Щоправда, частина гостей наступного дня вже й не пам’ятала більшості з того, що сталося, настільки велика кількість спиртного вживалася.

Після однієї такої бійки власник квартири навіть звертався за медичною допомогою, про що є відповідні записи.

13 вересня під час такої самої пиятики стоматолог приревнував працівника телебачення до своєї співмешканки і під час вияснення стосунків встромив останньому в око медицинські ножиці. Від ненасеної травми чоловік помер на місці. Щоб замести сліди стоматолог прямо в квартирі розчленував тіло, поклав фрагменти тіла в сумку й вивіз на територію покинутої будови на початку вулиці Вовчинецької. Там він сховав сумку під будівельним сміттям і подався додому.

Не минуло й місяця, як ситуація повторилася. Правда цього разу засобом вбивства слугували не ножиці, а ніж  і все сталося не в квартирі, а в підвалі. Хоча метод вбивства був той самий – удар в око. А далі, все як першого разу – розчленування тіла і вивіз сумки з фрагментами на ту саму закинуту будову.

Коли слідство притисло стоматолога-ревнивця беззаперечними доказами, він в усьому зізнався і показав місце, де сховав розчленовані тіла. Власне, все вищевикладене – це його версія подій. Наскільки все відповідає дійсності, слідство наразі ще встановлює.

Що цікаво, мешканці прилеглих будинків чули неприємний запах, який йшов від покинутої будови, але гадали, що то міг бути здохлий собака.

Яку роль в подіях приймала співмешканка стоматолога наразі слідство виясняє. Поки що вона проходить як свідок, але не виключено, що їй можуть висунути звинувачення у недонесенні про важкий злочин.

В деяких ЗМІ промайнула інформація, що підозрюваний був співробітником стоматологічної клініки, що на вулиці Грюндвальській. Наразі слідство повідомляє, що він займався приватною практикою в спеціально облаштованому кабінеті в своєму помешканні й навряд чи має відношення до згаданої клініки.

Слідство триває й для вияснення всіх обставин злочину може знадобитися від трьох місяців до півроку.

В разі підтвердження того, що вбивства вчинив ревнивий стоматолог, йому може загрожувати навіть довічне ув’язнення.