Днями видання оприлюднило інформацію щодо виборів у Брошневі, про те як один з кандидатів на посаду голови Брошнівсько-Осадської ОТГ пропонував конкуренту преференції за зняття з виборів. Досліджуючи ситуацію більш детально журналісти встановли деякі нові, не менш цікаві факти.

Бруду не буде!

Такий гучний пост був опублікований на власній сторінці у фейсбук одним із кандидатів на голову ОТГ, діючим головою смт. Брошнів-Осада – Іваном Шикеринцем одразу ж після офіційної реєстрації у кандидати.

http://sport.if.ua/news_images/2015/03/29/10410144_575579115890468_5877765907417438129_n.jpg

Окрім нього на вибори голови ОТГ зареєстровано ще два кандидати – Іванів Назарій (екс-голова Рожнятівської районної ради, на сьогодні діючий депутат Івано-Франківської опбласної ради) та житель села Креховичі – Котів Роман.
Проте, всі сподівання мешканців на те, що бруду не буде, розвіялись в перший же ж день реєстрації кандидатів. Як повідомили джерела у територіальній виборчій комісії, ввечері того ж дня, троє молодиків спортивної статури привезли на реєстрацію до комісії 19-ти річного кандидата з таким самим прізвищем та іменем – Іваніва Назарія.

Нагадаємо, що технологію реєстрації кандидатів-двійників на виборах з метою дезорієнтації електорату застосовували на минулих місцевих виборах політсили, яких асоціюють з регіоналами. За даними ОПОРи, такі випадки були зініційовані в різних містах України (Миколаїв, Умань, Дніпропетровськ) Опоблоком, партією “Наш край” та партією “Відродження”. На території Франківщини останнім яскравим прикладом реєстрації кандида-двійника була виборча компанія 2012-го року, коли за словами Ігора Мірошниченка “режим висунув проти кандидата-свободівця Олександра Сича самозванця “Олександра Сича”.

Я ПРОТИ зеків у Брошневі-Осаді

Ще один гучний пост на своїй сторінці у мережі фейсбук розмістив діючий селищний голова 23 жовтня. Проте що він мав на увазі – одразу й не зрозуміти.
До нас в редакцію потрапили цікаві матеріали щодо судимості Івана Борисовича Шикеринця.
19 серпня 2006 року Рожнятівським районним судом було розглянуто справу щодо Шикединця за ст.176 ч.1 – Порушення авторського права і суміжних прав, ст.203 ч.1 ККУ, – Зайняття забороненими видами господарської діяльності. Згідно вироку суду чоловіка навіть було позбавлено волі на рік і шість місяців.

Звичайно що цієї інформації немає в біографії кандидата.

Як би там не було, згадана особа в чергове допущена до виборів.

Згідно п.2 ст 9 ЗУ “Про місцеві вибори” “… депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку”.

Тож вже найближчої неділі ми побачимо яку відповідь кандидатам дадуть виборці.