Нарешті позитивна новина і у багатостраждальному “свободо-любимому” Івано-Франківську! Поспішаю поділитися із читачами «Версій». Отже, минулого тижня у Франківську, вперше за новітню історію міста “тухлого анчоуса і обісцяної ратуші”, активним городянам вдалося перемогти глибоко-корумповану і водночас глибоко-патрійотичну місцеву МАФІЮ, перепрошую – МЕРІЮ.

Передувало цьому досить-таки успішне перекривання вулиці Мазепи, – тоді трьом десяткам активістів проти “неповносправної” забудови міста вдалося-таки змусити МАФІЮ (перепрошую – міську владу і прокуратуру!) призупинити одіозне будівництво чергового багатоповерхового монстра у внутрішньому дворі будинку на початку вулиці Гординського.

І ось самоорганізація нарешті дала свої наступні плоди – просто на сесії міської ради глибоко-націоналістичний мер Вітас Андрюсович Анушкевичус під неусипним і прискіпливим оком представників ініціативної групи вулиць Мазепи, Гординського і Шевченка та під прицілом місцевих телекамер змушений був-таки підписати щойно проголосоване міськрадою рішення про обмеження кількості поверхів на скандальному будівельному майданчику Василя Друка лише до трьох поверхів! Бо міські обранці-достойники твердо констатували: мікрорайон дійсно перевантажений ущільненою забудовою, а, відтак, – черговій багатоповерхівці тут не місце.

Люди, геть виснажені у протистоянні із зухвалим та впертим забудівником, переможно виходили із сесійного залу. Нарешті закінчилася уся ця епопея довготривалих пусто-порожніх нарад, нічого не вирішуючих комісій, корумпованих і непрофесійних експертиз та поверхневих перевірок. Зараз все йде до остаточного розв’язання цього клубка соціальної напруги в центрі міста. Ініціатори обмеження поверховості цієї горе-будови навіть не усвідомили ще, що зараз почнеться… Адже вперше у Франківську була зламана корупційна схема кришування корумпованими “правоохоронцями” (дехто каже влучніше – “криво-охоронцями”) свавільних забудівельників, які справно платили бандитам-корупціонерам багатомільйонні “відкати” за можливість зневажання та ігнорування законів.

А ось тепер переходимо до другої частини цього прикольного “марлезонського балету”… Йдеться про відповідальність чиновників “від будівництва”, які були причетні до фальсифікації та підробки документів, що дозволило горе-забудівникам Роману Яковині та Василеві Друку безкарно порушувати закони і нормативні акти. Бо у цій кримінально-бандитській країні, яка носить гарну та милу назву “УКРАЇНА”, але де справді “править бал” корупція, підкуп, залякування і шантаж, всі біди – ВІД БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ!

SONY DSC

SONY DSC

Так-так, саме відсутність політичної відповідальності дозволяє плодитися “тушкам” у парламенті, а відсутність кримінальної відповідальності стимулює МАФІЮ (перепрошую, владу!) до ницого і зухвалого пограбування своїх же “братів_незрячих_гречкосіїв”… Відсутність моральної відповідальності стимулює рагулізм і хамство серед простого люду…

Тому від нас, активних і сміливих громадян, залежить, чи ми не “стишимо обороти” у наполегливому примушуванні і спонуканні “вишиванкових” горе-владоможців до чесного служіння територіальній громаді.

Одним із таких прикладів наполегливості і послідовності може слугувати заява до прокуратури від громадянина Анатолія Йосиповича Прута, який не зупиняється “почивати на лаврах переможців” проти забудівельної мафії, а скромно і грамотно “жарить” тих, хто спонукав її, цю мафію, до тотального ігнорування чинного законодавства.

Я, журналіст Руслан Коцаба, спеціалізуюся у невдячному і скандальному жанрі – жанрі журналістських розслідувань, тому обіцяю, що контролюватиму і відслідковуватиму реакцію обласного прокурора Олексія Каліфіцького на принципову заяву Анатолія Прута. Бо вже і мені цікаво, навіть якось заінтригувало, яким чином “непотопляємий” колишній перший заступник у обласній прокуратурі В.Гаврюшенко уникнув, як подейкують, кримінальної відповідальності за діяння, які змусили його на кілька місяців “залягти на дно”, а зараз вигулькнути вже чомусь на посаді першого заступника прокурора Івано-Франківська? А може дійсно є правдивою вся та гнила історія із стотисячним хабарем, затриманням СБУшниками, заступництвом Пшонки-молодшого та “вимушеним” лікарняним?

SONY DSC

Ой, видається мені, що це буде темою мого наступного журналістського розслідування… А зараз повернімося все ж до первинного, що спонукало дописати у “Версії”: до заяви Прута у облпрокуратуру. Наводжу її повністю, бо тут, як то кажуть – ні додати, ні відняти! Насолоджуйтеся, шановні читачі, лаконічним і юридично принциповим стилем Анатолія Петровича. Бо все інше буде вже похідним…

PTDC0220_cr