Коротко нагадаємо суть. В 2009 році міська влада в особі мера Віктора Анушкевичуса уклала з комерційним підприємством «Ресурс-Захід» договір оренди згідно якого

«… при умові знесення нежитлового будинку №35 на вул. Гетьмана Мазепи» підприємство «Ресурс-Захід»зобов’язалося передати 250 кв. метрів загальної площі громадських приміщень для влаштування «Будинку вчителя» за тією самою адресою.

Через три роки (коли скінчився термін попередньої угоди) Віктор Анушкевичус укладає новий договір, але тепер уже з приватним підприємством «Прогрес-Інвест». Втім, з договору дивним чином зникає пункт про передачу під «Будинок вчителя» отих самих 250 кв. м. Більше того – мова не йде навіть про передачу Управлінню освіти і науки бодай одного квадратного метра.

250 квадратів наче розчиняються в повітрі. Але чи насправді це так? Давайте звернемося до конкретних цифр.

Оскільки ці зниклі 250 кв. м були так званою комерційною площею, то ціна квадратного метра там значно вища, ніж за житлові квадрати і складає десь коло 26 000 гривень за кв. м.

Тож після нехитрих підрахунків (помноживши 250 на 26 000) отримуємо 6,5 мільйони гривень. Якщо перевести ці мільйони у вартість житлових квадратних метрів, котра на сьогоднішній день складає (плюс-мінус) 5 000 гривень, то отримуємо 30-ть однокімнатних квартир.

А якщо квартир немає, то виникає цілком слушне питання.

Де гроші?