panasiuk
Зокрема, у виборчому процесі братимуть участь Космацька ОТГ, Витвицька ОТГ, Матеївецька ОТГ, П’ядицька ОТГ, Нижньовербівська ОТГ, Більшівцівська ОТГ і Тлумацька ОТГ. Втім, перед самими виборами виникли проблеми в селі Брустурів (Космацька ОТГ).

18 грудня у семи ОТГ Івано-Франківщини відбудуться перші вибори. Серед них і Космацька територіальна об’єднана громада (ОТГ) до якої виявили бажання увійти села Прокурава та Брустурів. Але перед самими виборами в селі Брустурів частина мешканців виступила проти утворення ОТГ.

Що від бувається насправді, чому селяни «бунтують» і чи можна було цього уникнути? Щоб роз’яснити ситуацію, «Версії» звернулися до керівника Офісу реформ при івано-франківській ОДА Руслана Панасюка.

Чому за кілька днів до виборів виникають такі проблеми, та чому їх не помічали раніше?

Ідеальної ситуації, коли мешканці того чи іншого села всі, як один, виступають за утворення об’єднаної територіальної громади, добитися, практично, неможливо. Завжди є частина людей, які підтримують дане об’єднання і частина людей, які виступають проти (з тих чи інших причин). Але пропорція цих людей в кожному окремому випадку різна.

Якщо взяти село Бустурів, на якому відкрито спекулює і шукає собі політичних дивідендів партія «Воля», то ситуація наступна. Дванадцять з чотирнадцяти депутатів Брустурівської сільської ради підтримали утворення Космацької об’єднаної територіальної громади і Брустурів має бути частиної цієї ОТГ. Ми пройшли всю процедуру. Турбує інший момент – на громадські слухання, на наші зустрічі люди не хочуть іти. Вони зневірені, вони не вірять в те, що їхня присутність, їхня позиція можуть на щось вплинути і тому громадські обговорення проходять не з таким широким загалом, як цього хотілося б. А потім люди, заднім числом починають виступати проти того чи іншого (фактично вирішеного) питання. Все це відбувається не без допомоги певних політиків, які починають людьми маніпулювати та розхитувати ситуацію.

Те що відбувається в Брустурові є якраз дуже показавим щодо цього. Більшість села (а це майже 90%, які проголосували «за») не є людьми публічними та крикливими. А ті незадоволені (котрих меншість) дуже голосно говорять про своє незадоволення. Тому складається хибне враження, що мешканці села проти. Але, гадаю, – це нормальний процес. 18 грудня відбудуться вибори і за їхніми результатами побачимо чия правда.

Зазначу, що такі незадоволені люди є в кожному населеному пункті, але спекулювати на цьому – це дурити людей і громадськість заради політичних дивідендів.

Чи можна якось змінити ситуацію за кілька днів до виборів?

 Скажу так – мені (і, певно, дуже багатьом) в Івано-Франківську не подобається транспортне кільце на вулиці Вовчинецькій. Я, припустимо, вважаю, що його можна було б зробити інакше. Але в кожному органі місцевого самоврядування є влада, є депутатський корпус, які беруть на себе відповідальність за ті, чи інші дії. Ось і в Брустурові є влада, яка взяла на себе відповідальність. І в Брустурові (повторюю) більшість людей за таке об’єднання. Якщо є протилежні думки – то це нормальний природний процес. Що тут міняти? Йти на поводу в популістів? Сьогодні є влада, котра прийняла рішення, котра підтримує своє рішення і вісім депутатів Брустурівської сільської ради були в п’ятницю на сесії обласної ради й готові були встати й сказати, що ніякої проблеми в Брустурові немає. Є лише маніпуляції, брехня та розхитування ситуації.

Варто додати, що Івано-Франківська область входить до десяти областей України, у яких цього року вдалося об’єднати значну кількість ОТГ, а Білоберізька ОТГ має краще фінансування, аніж деякі райони.