1

 Вихованці однієї із старших груп школи-садка №3 почали скаржитися на болі в животі. Проте, як виявили батьки, не від переїдання, а від голоду.

«Моя дитина приходила додому і накидалася на їжу, немов з голодного краю», – заявила пані Мар’яна, син якої вже третій рік відвідує садок.

Проте не тільки на убоге меню і мізерні порції хвилювали батьків, а і якість страв, які готували на місцевій кухні.

Навесні двоє дітей потрапили в реанімацію після того, як повечеряли сирною запіканкою. Пані Світлана, дочка якої отруїлася, спочатку навіть не пов’язала недомагання дитини з харчуванням у садочку. Адже її донька їла запіканку в середу, а блювота та висока температура з’явилися тільки в четвер увечері. Та й не про те, де отруїлася дитина, хвилювалися батьки, коли дівчинка опинилася в реанімації. За словами пані Світлани, лікарі повернули її дитину з того світу. Проте через пару днів Світлана зустріла в лікарняному коридорі ще одне маму з групи – її дитину «швидка» привезла з тими ж симптомами. Ось тут пазл і склався.

«Звичайно, коли лікарі дітей витягували, вони не думали про змиви з шлунка. Їм було не до того. Бо діти реально були дуже важкі, – зауважила пані Світлана. – Санстанція була в садку в понеділок, але вони вже були готові. Тим більше, що їх заздалегідь повідомили про перевірку. Що там вже можна було знайти в понеділок, якщо сирну запіканку вони їли ще в середу?»

2

Однак цей випадок не залишився поза увагою, тому з вересня батьки почали пильно слідкувати за харчуванням дітей.

«Батьки почали приходити на сніданок, обід і вечерю в різні дні, щоб побачити, чим годують наших дітей. Є і відео і фотографії. Це жах. Таке і свиням не дають. Дійшло до того, що минулого тижня на обід принесли пшеничну кашу, якою можна було голову розбити, з підливкою з «курячого м’яса». З м’ясного в підливці знайшли хрящі і кусочки курячої шкіри, а ще комки з муки», – повідомила на місцевому форумі пані Галина.

3

Батьки, Зоряна Маланчук, Марина та Ярослав Стафій, попросили вихователя викликати медсестру і з нею пішли до директора – Дорошенко Ганни Степанівни.

«На наше питання про харчування директор відповіла, що вона зараз дуже зайнята, бо готує мультимедію до вечора, присвяченому її чоловікові. Коли нам увірвався терпець усе це слухати, ми запросили її у нашу групу, щоб показати ту знамениту підливу. По дорозі у групу пані директор і медсестра зупинилися біля кухні і мені дозволили зайти на кухню. Видно, вона сама не в курсі, що твориться на кухні, раз по добрій волі пустила туди батьків», – розповіла Версіям Зоряна Маланчук.

Те, що побачила пані Зоряна, її жахнуло – шматок господарського мила, який уже розлізся і був накритий новим бруском мила, сито з дірками, міль в крупах та борошні, смердючі ганчірки для посуду… Про товарне сусідство в холодильнику тут також не в курсі.

 4

«Виходячи з кухні я взяла з собою одну з ганчірок, на що мені пані директор сказала, що ганчірки і миючі засоби вона купляє виключно за свої кошти. У групі набрали в банку підливи, щоб відвести її в санстанцію, – додала Зоряна Маланчук. – Коли я «накидала» ту підливу у банку, знайшла хрящ від курячого скелету, а також шкірки і грудки муки».

5

Проте ні в міській, ні в обласній санстанції ганчірку і підливу на аналіз не прийняли. Тоді батьки пішли у мерію. Їх претензії вислухав заступник міського голови Олександр Левицький і обіцяв розглянути заяву та організувати перевірку садка.

«Після усього цього почався тиск на наших вихователів, що вони не вміють закривати батькам роти, а на помічника вихователя, що її треба вчити, як годувати дітей», – додала Зоряна.

6

Сама ж директор закладу Ганна Дорошенко всі закиди та звинувачення батьків відкидає.

«Наш заклад – не такий, як усі. Наша мета – зібрати найбідніші верстви дітей і допомогти цим батькам. Ми цим займаємося уже 13 років і за цей час у нас вже були вибухи народного гніву. І завжди все закінчувалось однаково, – зауважила Ганна Степанівна. – У мене син тут виріс, і я кладу руку на серце і кажу, аби мої діти і внуки, вся моя родина все життя харчувалися на такому рівні, як ми харчуємо цих дітей».

Медсестра закладу Оксана Василівна також стверджує, що жодних порушень у роботі харчоблоку вона не фіксувала, тим більше антисанітарії.

«Я меню пишу згідно примірного меню, яке затверджуємо у відділі Держспоживслужби, – зауважила медсестра. – Цього меню ми дотримуємось. По понеділках у нас сосиска, вівторок та середа – кури, четвер – печінка, п’ятниця – риба і м’ясо. На всі продукти є сертифікати».

 В Департаменті освіти та науки підтвердили, що про ситуацію знають. На даний час створена комісія, яка проводить службове розслідування.

«Комісія працює. Ще немає офіційних висновків. Це буде до кінця тижня», – прокоментував директор департаменту освіти Ігор Смаль.

 Батьки дуже сподіваються на об’єктивні висновки перевіряючих, можливо тоді ситуація з харчуванням зміниться. Бо навіть після піднятого галасу в меню дітей вперше за останні місяці дали «нормальну» порцію – рис з маслом і рибною котлетою і навіть делікатес – яблуко!

«Ми це так просто не залишимо, адже це наші діти і їх здоров’я для нас головне», – резюмувала Зоряна Маланчук.